Side window anti trap function

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 352
Регистриран на: 12.08.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: E 60 530d
Мечтае да кара: Нещо с голям мотор

Side window anti trap function

Мнение от peters75 » 21 Май 2011, 22:30

Привет на всички.Един полезен съвет,който може да ви спести някой лев.При качване в колата и опит да запаля излезе въпросното съобщение,съпроводено с жълта иконка на странична врата с полу-отворено стъкло.Пробвам ги едно по едно и се оказва,че на шофьорското автоматичния режим не работи.Добре,че с мен беше един приятел,който направи следното-контакт,вдигане на стъклото до горе,пускане на копчето и натискане в посока вдигане при вдигнато вече стъкло.Задържа го около 10 сек.и го пусна.След това отново контакт и джама си тръгна както трябва и съобщението изчезна.Надявам се да спестя на някой ходене до сервизи,диагностики,пари и т.н.Поздрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: Side window anti trap function

Мнение от da6ip » 22 Май 2011, 14:39

:yes:
копирай го най-добре и в темата "Тips & Tricks".
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 18.10.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е60
Мечтае да кара: Air Bus a380
Детайли за колата: 535d

Re: Side window anti trap function

Мнение от zdravko_boqdjieff » 23 Май 2011, 9:15

Колега мерси ама ползвай търсачката има го вече това :yes:
Никога,никога не се предавай!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: Side window anti trap function

Мнение от @ndro » 23 Май 2011, 14:44

благодаря peters75,
това със стъклото ми се случи преди време на няколко пъти, но трудно го излъгвах да се качи над половината :mhihi:
после проблема изчезна (без да задържам копчето при затворен прозорец) и не се е появявал от тогава.
поздрав :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 13.03.2013
Пол: Мъж

Re: Side window anti trap function

Мнение от a1n » 25 Сеп 2013, 14:41

Добавям поредното по темата. При мен не се получаваше но с стъпките по-долу стана (времето за задържане и кое копче задържаш е важно). Ето как си го оправих аз след като пробвах дузина варянти и имах грешката седмици наред, без ИНПА, на заден десен прозорец не се сваляше, сваляше се на по 4-5 см на стъпки, и ми даваше грешка anti trap всеки път като палех.

1. Палиш колата (от друг форум прочетох ако не се получи пробваш само на контакт)
2. Отиваш в мултимедията кадето ти дава грешката и я оставяш така.
3. Затваряш предната врата и отваш отзад където е проблемния прозорец. Затваряш вратата.
4. Сваляш прозореца до долу (ако се сваля на пресекулки като моят натискаш няколко пъти докато иде до долу)
5. Мигновенно като се е свалил пускаш и натискаш пак надолу за свалянето точно 17 секунди (вземете си хронометър че наистина звучи абсурдно но повече или по-малко време и процеса не става пробвал съм)
6. След като изтече времето, натискаш нагоре и задържаш. Прозореца сега трябва самичък да се качи до горе. Продалжаваш да натискаш нагоре.
7. Сега прозореца трябва да направи един цикъл от само себеси. Ще се свали и ще се качи самичък. :) :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Side window anti trap function

Мнение от miroleskov » 25 Сеп 2013, 20:19

Благодаря много колега за инфото....работи този трик.От един месец ми мрънкаше и най-накрая го оправих,че ме влудяваше.
П.С.секундиъе са много важни инъче не става!Точно 17сек.Златен си
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 17.08.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e60 535d, F11 535d
Мечтае да кара: e60 M5

Re: Side window anti trap function

Мнение от Dyankov » 22 Апр 2014, 13:50

при мен не се получава фокуса

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 25.08.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: Е 61 530d

Re: Side window anti trap function

Мнение от miroleskov » 22 Апр 2014, 15:02

и при мен не стана от първия път нито пък от втория.Както колегата каза времето трябва да уцелиш освен всичко друго
Винаги нощувай под върха,за да можеш да продължиш на горе, на сутринта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 502
Регистриран на: 1.05.2011
Местоположение: РУСЕ
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Side window anti trap function

Мнение от BMW_1914 » 26 Юли 2015, 17:49

Всичките ми прозорци работят - но днес ми изписа тая грешка side window anti trap function failed след махане на акумулатора и сега не мога да я изчистя, пробвах няколко пъти всички прозорци сваляне - задържане на бутона до 20 - вдигане - задържане на бутона до 20, не изчезва грешката :roll:
по време на махане на акумулатора шофьорското стъкло беше смъкнато на половина и мисля,че него трябва да резетна ама не иска...
Някакви идеи ?

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Side window anti trap function

Мнение от Atsalov » 26 Юли 2015, 20:04

През сервизните функции на рейнголд или дис.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Side window anti trap function

Мнение от memorex » 26 Юли 2015, 20:54

BMW_1914 написа:Всичките ми прозорци работят - но днес ми изписа тая грешка side window anti trap function failed след махане на акумулатора и сега не мога да я изчистя, пробвах няколко пъти всички прозорци сваляне - задържане на бутона до 20 - вдигане - задържане на бутона до 20, не изчезва грешката :roll:
по време на махане на акумулатора шофьорското стъкло беше смъкнато на половина и мисля,че него трябва да резетна ама не иска...
Някакви идеи ?

Зд авей,
Малко по-горе a1n го е описал ,гледаш на секундомер от 15 до 20 секунди затова най-добре 17 за да не излезеш от интервала който е определящ в случая.Пробвай пак и ще стане ,и не винаги става от първия път.При разкачане на акумулатора почти винаги записва тази грешка и се прави тази процедура.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 91
Регистриран на: 4.07.2009
Пол: Мъж
Кара: Е60 525d

Re: Side window anti trap function

Мнение от nuHokuo » 21 Окт 2015, 20:06

При мен проблема е малко по различен. Прозореца на пасажерската врата се сваля независимо дали натискаш нагоре или надолу - той все слиза надолу и няма вдигане, вдига се само от шофьорската врата /също и слиза от там/. Предположения?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2090
Регистриран на: 2.07.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Е61 530d '05 и Е46 330d '04
Мечтае да кара: 5GT 535 xd

Re: Side window anti trap function

Мнение от SaSo » 21 Окт 2015, 21:31

При мен не ми стана ясно защо не се получава... Изписуква ми при направата на процедурата и не се нулира. Някакви предположения или колега от София(Младост) да удари едно рамо да го махна...

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 11.06.2014
Пол: Мъж

Re: Side window anti trap function

Мнение от ianeka81 » 06 Авг 2017, 19:41

a1n написа:Добавям поредното по темата. При мен не се получаваше но с стъпките по-долу стана (времето за задържане и кое копче задържаш е важно). Ето как си го оправих аз след като пробвах дузина варянти и имах грешката седмици наред, без ИНПА, на заден десен прозорец не се сваляше, сваляше се на по 4-5 см на стъпки, и ми даваше грешка anti trap всеки път като палех.

1. Палиш колата (от друг форум прочетох ако не се получи пробваш само на контакт)
2. Отиваш в мултимедията кадето ти дава грешката и я оставяш така.
3. Затваряш предната врата и отваш отзад където е проблемния прозорец. Затваряш вратата.
4. Сваляш прозореца до долу (ако се сваля на пресекулки като моят натискаш няколко пъти докато иде до долу)
5. Мигновенно като се е свалил пускаш и натискаш пак надолу за свалянето точно 17 секунди (вземете си хронометър че наистина звучи абсурдно но повече или по-малко време и процеса не става пробвал съм)
6. След като изтече времето, натискаш нагоре и задържаш. Прозореца сега трябва самичък да се качи до горе. Продалжаваш да натискаш нагоре.
7. Сега прозореца трябва да направи един цикъл от само себеси. Ще се свали и ще се качи самичък. :) :yes:

При мен се получи с вдигнат прозорец задържам петнайсетина секунди на горе после пускам и натискам да се свали и се получи а със свалено не ми се получи

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 21.04.2017
Пол: Мъж
Кара: E 61 525 D

Re: Side window anti trap function

Мнение от Reign man » 05 Сеп 2017, 9:39

Здравейте,аз имам същият проблем но задно ляво стъкло не се движи въобще,нито нагоре нито надолу.Само изписва грешка и не работи
Някой с идея това как дасе оправи

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook