Разход на нашите автомобили

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 9.11.2008
Местоположение: Darmstadt,Германия
Пол: Мъж
Кара: E34 525 tds 94
Мечтае да кара: M5

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от Bogdan_Nikolov » 10 Фев 2023, 13:18

ivanski_2 написа:
Bogdan_Nikolov написа:530d aut. LCI 235 к.с по колонка 5.8/100км.
Колата е с 18ки. Кара се нормално с 140 км/ч на темпомат. Градско съм стигал до 13/100. Изображение

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
Не знам как успяваш такъв разход да докараш наистина , аз под 8 със скорост около и над описаната от теб не съм виждал .

Kroki написа:Аз съм същия мотор и "чипосах" кутията. Ще видим как е :)

Перфкетно ще е , това е най-доброто което можеш да направиш за колата , кутията става много по адекватна , започва да включва по-бързо , леко и разхода леко пада, но все тая за разхода поведението и става много добро.


Sent from my iPhone using Tapatalk
В България е много трудно да докараш този разход, защото има хора, които карат много бавно и други много бързо и не може да караш постоянно на темпомат. . В България ми е около 6.5/100 Иначе пътувам всяка година по три пъти България-Германия и винаги разхода се движи между 5.8-6.2 зависи колко се чака по границите. Но карам доста постоянна скорост, не обичам да ползвам спирачки, а и колата винаги е пълна с връх, гумите са ми на три атмосфери.

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от Exclusive89 » 10 Фев 2023, 21:48

Това е от лятото. Градско/извън 60/40.. (Пловдив-Бургас, Пловдив-Ст Загора, Пловдив-София, Пловдив-Гърция) Като карам почти винаги с +10 +20км/ч извън града. Колата е с ремап + флаш на кутията. Винаги с включен климатик, ако има значение.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 19.01.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530xD '06
Мечтае да кара: Вече не мечтае.
Детайли за колата: Е60 530xD '06

Re: Разход на нашите автомобили

Мнение от xapubg » 25 Фев 2023, 22:08

Моята я имам от 1 седмица (2006-та 3д), като я взех пишеше среден 16.5 (викам си да не съм зел нещо като е38-ицата пак) днеска ходих до самоков ей така, да видя как се държи - ми като тръгвах от софия пишеше, че имам гориво за 609 км (пълен резервоар), докато се върнем реши че имам за 960 км гориво. Яд ме е че не дозаредих някъде да видя реално колко е изгорила, но едва ли е повече от 5-6л. това при нормално каране, ама искърското не е точно магистрала. Та от мен толкова за сега. Като засека за 1000км, примерно ще пиша пак.
Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook