Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 19.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530d '09

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Malik » 22 Фев 2020, 15:31

Аз имах същия проблем със задното стъкло.

Смених бутона и се оправи.

Взех го от Вари ауто. Има го при всеки дилър.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от kopi » 24 Фев 2020, 12:46

:repost:

Здравейте колеги,
петата врата ми е с автоматично отваряне и имам следния проблем: хидравличния цилиндър се изважда от ябълковидния болт който се захваща към купето и така напрактика немога да използвам пълноценно вратата.
Взех си нов такъв болт от БМВ, но проблема си остана. Мисля че трябва да се смени федерката която е в ямката на хидравличния цилиндър понеже се е износила. Ако някой имал същия проблем нека да пише.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Monky » 09 Мар 2020, 18:18

Мисля, че имаше упътване някъде в чуждестранните форуми по твоя въпрос. https://tcbf62.blogspot.com/2018/06/bmw ... lgate.html

Иначе и аз имам ВЪПРОС относно автоматичната врата:
Някой ревизирал ли е механизма или слагал нова хидравлична течност? На моята изглежда някой се е опитвал и течността е на ниво, но се отваря само два пръста нагоре и трябва да и помогна да се доотвори.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 151
Регистриран на: 22.01.2016
Местоположение: Чехия
Кара: E61 LCI 525d
Мечтае да кара: M5 E60

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от kopi » 10 Мар 2020, 18:50

Ха, точно преди няколко дни намерих тази тема и си поръчах от въпросните болтчеда с топче от ebay и сега ги чакам. Ще пиша след ремонта как е минало.
Още не съм, но ще поръчвам AeroShell 41 хидравлична течност и ще сменям моята когато оправям проблема с цилиндъра... вдига се догоре при мен, но бучи на умряло ... нещо се мъчи май.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Monky » 13 Апр 2020, 9:07

kopi написа:Ха, точно преди няколко дни намерих тази тема и си поръчах от въпросните болтчеда с топче от ebay и сега ги чакам. Ще пиша след ремонта как е минало.
Още не съм, но ще поръчвам AeroShell 41 хидравлична течност и ще сменям моята когато оправям проблема с цилиндъра... вдига се догоре при мен, но бучи на умряло ... нещо се мъчи май.


Аз смених моята течност с AeroShell 41 и подпомагащият амортисьор (който го има само ОЕМ за съжаление). Нещата се подобриха, но понякога пак не вдига вратата. Тръгва, вдига 2-3 см и после смъква обратно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Monky » 15 Апр 2020, 19:16

Някой да е срещал следния проблем?

Не мога да избера позиция на автоматичната врата за багажника през idrive.

Колата е с CIC, ако има значение.


bmw cic.png


Иначе след смяна на маслото врата работи 2/3 пъти.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.04.2020

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от danielangelov91 » 25 Апр 2020, 10:36

По точка 5 - отваряне на прозореца на багажника ако не работи копчето (което може и да се оправи при смяната на кабелите, което се случи при мен) -> https://www.youtube.com/watch?v=sV9teW4Mjsw и https://www.youtube.com/watch?v=BRNyjNFX-Ho . Реално разглабяте доколкото можете кората (не може да се свали изцяло). С нещо дълго, тънко и твърдо бъркате острани и гледате да уцелите дупката от клипчето, която е за ключалката. Натискате навън и прозореца се отваря. От там нататък продължавате разглабянето на багажника. НЕ МОГАТ ДА СЕ СМЕНЯТ КАБЕЛИТЕ АКО НЕ СЕ ОТВАРЯ ПРОЗОРЕЦА. Ако започенете да имате проблеми с кабелите, по-добре не чакайте, защото е тегава процедура. Поздрави!

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 22.02.2019

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от ultramik » 04 Май 2020, 15:25

Колеги аз имам един интересен въпрос. Светна ми 4x4 and DSC failed system. Въпроса е, че бях оставил колата на един бордюр и две гуми на шосето, две на тротоара. След слизане от него, грешката изчезна и след това при ново запалване не се появи. Възможно ли е компютъра да се обърка, когато колата ни е под лек наклон като в този случай с тротоара?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ейшейсе и едно
Мечтае да кара: М2 + М5 Е39
Детайли за колата: За тез пари Е39.

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Monky » 15 Юли 2020, 17:13

Monky написа:Някой да е срещал следния проблем?

Не мога да избера позиция на автоматичната врата за багажника през idrive.

Колата е с CIC, ако има значение.


bmw cic.png


Иначе след смяна на маслото врата работи 2/3 пъти.


За инфо, ако някой се интересува - пре-програмирахме вратата и всичко тръгна както трябва. Работи безупречно.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 30.09.2018

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от batycecko » 19 Юли 2020, 18:49

Темата е много добра и полезна но линковете не работят

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 16.03.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530 Xdrive
Мечтае да кара: "Вечния Сокол"

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Nikoobg » 05 Авг 2020, 9:15

Колеги,
Време е и аз да се запиша в темата.
От известно време компресора на окачването започна да помпа доста по често.
Преди изобщо не го чувах но сега дори и като паркирам той се включва и работи.
Колата да вчера (04.08.2020) се държеше добре докато вчера ми изписа "level control system failure" и не иска да се изправи отзад.
Компресора помпа но нищо. Не помпа постоянно - работи и спира, но колата не се вдига.
Моля, някой да ми даде насоки какво да търся.
смятам да я отворя и да проверя първо маркучите.
Според мен ( може и да бъркам) ако е спукано нещо (маркуч, възглавница) компресора би трябвало да помпа непрекъснато, но той спира.
Има вероятност да е датчика за ниво но незнам къде да го търся и как да го проверя.
Очаквам, някой да ми даде насоки какво да правя.
Също така ако може да ми обясните откъде да разглобявам за да не свалям излишни кори.
Колата е LCI - 2008.
ПоЗдрави!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от FaceOff » 05 Авг 2020, 12:36

Компресора няма да помпа постоянно, ако е спукана възглавница. При мен беше възглавница в същата ситуация.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 10.09.2009
Местоположение: София-Студентскиi
Кара: 318is M42 95y

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vladi16v » 15 Сеп 2020, 19:04

Здравейте,искам да добавя още един според мен голям проблем за модела(отнася се и за е60).При счупване на предна пружина(става въпрос за окачване)тя почти никога не може да остане на амортисьора,заради конструкцията си-в долната част,където ляга на амортисьора витката е с по-малък диаметър и чашката на амортисьора също е с малък диаметър,а следващите витки на пр.са с по голям диаметър и при счупване,пружината изскача от амортисьора,ако това нещо се случи с висока скорост,изхода не е ясен,в моят случай се случи при вкарване в гаража,пружината се счупи и се заби в новата ми гума,тя гръмна и колата остана по корем,със гръмнала гума и без окачване,извадих късмет,че е в почти спряло положение.Според мен това е голям конструктивен недостатък на модела,който може да доведе до кофти последици,опасно си е
Откачена работа

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 15.09.2020

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от serafima » 15 Сеп 2020, 19:39

Здравейте. Имам два въпроса. Първо за ключа за Е61 2007 година. Предполагам, че е за смяна на батерия, но самото дистанционно не изглежда да се разглобява, предполагам, че трябва нова кутия. Иначе си пали, но бутоните не правят нищо.
Втория въпрос е за панорамата. Всичко си работи, с изключение, че втората (по-малката) кора/щора се движи свободно, може да се тегли на ръка. Когато се отваря предната я бута и няма проблем, но после не се прибира. На какъв принцип е? Гледах дали се движи в някакви канали, дали е закачена към някакви водачи или към предната щора, но не видях нищо, че е бая тясно. А и не отделих толкова много внимание, де. :)

Поздрави.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 7.03.2021
Пол: Мъж

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Bmw 750il » 03 Юли 2021, 10:20

Също така срещан проблем при е61 е червения кабел(плюса)с годините от сгъвките на кабела горят и прекъсват тока.По точно под кората на багажника до резервната гума гори повечето пъти.Оригиналния кабел е на две части като се сменя най дългата част.Този до акомулатора е дълъг около 35 санта не се пипа.Това е взета информация от Бмв когато си взимах моя кабел.

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook