Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от borke_ » 07 Яну 2023, 18:31

choio написа:Здравейте имам въпрос към хората с хидравлични багажници,когато отворите багажника щората вдига ли се? Мойта се вдига когато си реши,но пък отворя ли само прозорчето е всеки път безотказно? И още нещо на самата щора там дето влиза в релсата има нещо като ролчица магнит при мен е само от едната страна така ли трябва да е? Благодаря

Не трябва да е така. Когато отвориш багажника или прозореца, щората автоматично се вдига и съответно трябва автоматично да се свали като ги затвориш. Тези магнити се водят по механизъм отстрани в колонката. Виж тази тема: viewtopic.php?f=116&t=441147

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от choio » 09 Яну 2023, 13:02

Много благодаря колега,жив и здрав! При мен явно по някога не се отварят палчетата ,въпроса е че си го прави когато си реши ,може 20 пъти да си се вдигне нормално после 5 пъти не и така,единствено когато отворя стъклото е безотказно,когато се вдига цялата врата по някога е проблем,то като цяло си имам някакъв проблем с петата врата ,защото след като се отвори в един момент започва плавно да пада особено ако колата е наклонена назад,сменихме маслото в казанчето,без успех дали помощния амортисьор може да причини това,някой сблъсквал ли се е?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 353
Регистриран на: 22.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E46 330d, Е90 320d, E61 530d
Мечтае да кара: M5 E60,F90

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от iNfoster` » 14 Апр 2023, 8:30

Много полезна информация. Евала за труда. Да попитам само има ли нови линкове към информацията която е споделена за Панорамния таван защото тези не работят?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от choio » 29 Апр 2023, 11:58

Здравейте имам странен проблем с радиото,ако може да се нарече проблем,понякога ,когато запаля колата радиото е на mute,т.е за да засвири трябва да цъкна копчето,понякога си тръгва и свири,няма никаква зависимост ,кога как и за колко време е изгасена колата,прави си го когато си иска...търсих някакви настройки...не намерих,говорих и с няколко диагностика,казаха ми ,че през диагноза това не се настройва и вдигат рамене. Благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от choio » 06 Сеп 2023, 10:46

Здравейте отново,гледам ,че темата замира ама аз пак ще си питам,имам проблем със softclose на пасажерксата врата( предна дясна) ,машинката като цяло работи но няма сила да затвори вратата ,дърпа я прибира я но не я затваря и след свкунда я връща отворена,някой някакви идеи,някой прави ли ги тея машинки,нова цвната е 985 лв ,втора ръка няма,има една фирма в Хасково дет предлагат ма точно за е60/61 няма ,иначе цените са супер прилични,в един клип един пич разправяше че от х5 е70 ако не се лъже били същите а такива на пазара има...всякакво инфо ще ми е полезно,благодаря.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 15.03.2023
Детайли за колата: E61 525xd 197

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от d3adly » 08 Сеп 2023, 23:45

choio написа:Здравейте колеги,и аз се обзаведох с едно семейно комби е61 та имам едно питане,четох цялата тема но нямаше подобен проблем. Проблемът ми е с 5 тата врата ,хидравличен багажник,отваря се няма ядове но не може да се задържи отворен,задържа се около 10 сек и започва да се затваря сам,ако не успея да нахвърлям торбите ще ме затисне,доляхме масло ,и това като че ли влоши нещата или просто времето се стопли и за това така се получи....къде да търся проблема?


Здравей колега, долях масло и аз съм в това положение. Намери ли решение ? Налях Dextron 3. Работи 1 ден и след това започна да го прави това. Газовия ми амортисьор е нов.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 11.01.2024
Пол: Мъж

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от Radko2 » 11 Яну 2024, 15:31

Здравейте, от скоро съм собственик на е61 и както всички останали и аз се сблъсквам с проблем свързан с багажника.
Проблема е малко по различен от останалите за които четох. Колата започна сама да си отваря стъклото на багажника, и аз бързо му реших проблема като откачих буксата на бравата, която е точно до моторчето за чистачката. След откачването на буксата вече стъклото не се отваря, но сега имам някаква огромна утечка.
Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем, и ако да какво е било решението.
Благодаря предварително

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Е61 Touring - Често срещани проблеми и техните решения

Мнение от vld » 26 Яну 2024, 9:22

Radko2 написа:Здравейте, от скоро съм собственик на е61 и както всички останали и аз се сблъсквам с проблем свързан с багажника.
Проблема е малко по различен от останалите за които четох. Колата започна сама да си отваря стъклото на багажника, и аз бързо му реших проблема като откачих буксата на бравата, която е точно до моторчето за чистачката. След откачването на буксата вече стъклото не се отваря, но сега имам някаква огромна утечка.
Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем, и ако да какво е било решението.
Благодаря предварително

Отвори пантите на багажника и прегледай инсталацията, най вероятно е за ремонт.
Изображение

Предишна

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook