CCC модул E60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 30.06.2008

Re: CCC модул E60

Мнение от Mr.Iliev » 22 Юни 2021, 15:34

Здравейте и поздрави!
Искам да свържа вентилаторчето на CCC модула към контакта на колата, така че да не зависи от пусковия чип вътре в самия модул ами от подаването на контакт. Имате ли идея кой е пина и изобщо дали е възможно?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Re: CCC модул E60

Мнение от P1tbuL » 03 Юли 2021, 12:03

Здравейте,

изчетох темата, но не разбрах къде в София мога да си занеса МАСК модула за рециклиране с гаранция. Някой може ли да сподели?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: CCC модул E60

Мнение от ivanski_2 » 04 Юли 2021, 12:02

P1tbuL написа:Здравейте,

изчетох темата, но не разбрах къде в София мога да си занеса МАСК модула за рециклиране с гаранция. Някой може ли да сподели?
Ами прочети я пак и ще разбереш. :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: CCC модул E60

Мнение от Exclusive89 » 04 Юли 2021, 21:55

P1tbuL написа:Здравейте,

изчетох темата, но не разбрах къде в София мога да си занеса МАСК модула за рециклиране с гаранция. Някой може ли да сподели?

memberlist.php?mode=viewprofile&u=20573
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: CCC модул E60

Мнение от Bogat-Beden » 05 Юли 2021, 10:48

Получих оферта за цялостно рециклиране, но модулът си ми е ОК и работи перфектно, само CD-то не работи.
Мисля, че е по-добре да го ремонтирам, отколкото да си купувам друго за 50-100 лв.
Да ме насочите към сервиз Варна/Сф?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 29.01.2008
Кара: е60 530i N52

Re: CCC модул E60

Мнение от lupu » 06 Юли 2021, 8:48

Bogat-Beden написа:Получих оферта за цялостно рециклиране, но модулът си ми е ОК и работи перфектно, само CD-то не работи.
Мисля, че е по-добре да го ремонтирам, отколкото да си купувам друго за 50-100 лв.
Да ме насочите към сервиз Варна/Сф?

Няколко модела са оптиките и цената с труда варира между 100-150 лв в зависимост от модела и стига да я има налична, така че аз бих заложил на втора ръка за 50 лв Маск модул


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: CCC модул E60

Мнение от Bogat-Beden » 06 Юли 2021, 23:40

Логично звучи и съм склонен да ти вярвам, но каква е гаранцията, че този 2ра ръка няма да се предаде скоропостижно.. А и на второ място попадам вече с цена над 100
Пример- https://www.olx.bg/d/ad/bmw-e60-e61-nav ... 7XIUk.html
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 9.06.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2001 E39 M5

Re: CCC модул E60

Мнение от Kordoff » 09 Авг 2021, 11:21

P1tbuL написа:Здравейте,

изчетох темата, но не разбрах къде в София мога да си занеса МАСК модула за рециклиране с гаранция. Някой може ли да сподели?


MASK модулите много рядко дефектират, какъв точно е проблема?
За най-бърза връзка с мен - Viber/WhatsApp/Telegram - +359895653175

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 1.02.2020
Пол: Мъж

Re: CCC модул E60

Мнение от SupraVit » 10 Сеп 2021, 17:01

Здравейте.Имам следния проблем.При запалване на колата всичко си е нормално тръгва си музика навигация.След около 1 мин бутона за усилване на звука който е на волана спира да работи а този за намаляне си продължава да работи.След изгасяне на колата за 30 минути наприме,при новото запалване бутона за усилване си работи пак за около 1 минута.Друго странно което забелязах е че картата на навигацията си работи но когато натисна копчето за изваждане на ДВД-то,диска не излиза а картата се маха?Възможно ли е проблема да е в CCC модула?Колата е преди фейса 2006 година с голяма навигация,блутут и aux.Забравих да спомена че врътката за усилване която е на модула си работи без проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: CCC модул E60

Мнение от borke_ » 28 Ное 2021, 18:39

SupraVit написа:Здравейте.Имам следния проблем.При запалване на колата всичко си е нормално тръгва си музика навигация.След около 1 мин бутона за усилване на звука който е на волана спира да работи а този за намаляне си продължава да работи.След изгасяне на колата за 30 минути наприме,при новото запалване бутона за усилване си работи пак за около 1 минута.Друго странно което забелязах е че картата на навигацията си работи но когато натисна копчето за изваждане на ДВД-то,диска не излиза а картата се маха?Възможно ли е проблема да е в CCC модула?Колата е преди фейса 2006 година с голяма навигация,блутут и aux.Забравих да спомена че врътката за усилване която е на модула си работи без проблем.


При мен понякога се получава да не ми работи копчето за усилване на волана. В такъв случай натискам еднократно копчето до него, дето е за телефона и след това това за усилване заработва. Поне при мен така се оправя и нямам идея каква е връзката. Пробвай ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: CCC модул E60

Мнение от borke_ » 28 Ное 2021, 18:44

Някой сблъсквал ли се е със следния проблем. Колата е с ццц,голяма навигация, телефон. Слагам мп3 дискове в cd-то и до към 40 песен няма ядове. Свири си всичко както трябва. След г/д 40 песен почва да сече и да засвира по 10 сек от песен и да сменя следващата и така до края. Пробвах с всякакви дискове: записани, от магазин мп3-ки, при всички едно и също. Някой ако е имал такъв проблем ще съм му благодарен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: CCC модул E60

Мнение от SpasT » 28 Ное 2021, 19:26

Когато оптиките се замърсят или износят първия симптом е лошото четене на последните писти на диска, понеже там вибрациите на носителя са най—големи. С едно почистване на лещата трябва да се оправи проблема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Re: CCC модул E60

Мнение от P1tbuL » 25 Дек 2021, 21:42

Kordoff написа:
P1tbuL написа:Здравейте,

изчетох темата, но не разбрах къде в София мога да си занеса МАСК модула за рециклиране с гаранция. Някой може ли да сподели?


MASK модулите много рядко дефектират, какъв точно е проблема?


След дълго проучване, четене и тестване, се оказа, че проблемът ми беше в оптиката след блутута. МАСК-а се държеше като ССС за рециклиране. Забиваше, рестартираше се, насичаше радиото. Колата е с малко екстри в оптиката, съответно, просто я изключих физически от самия МАСК модул. И еврика! Всичко се оправи и всичко работи като ново!

Весела Коледа!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 12.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BWM e61 535d
Мечтае да кара: Валяк

Re: CCC модул E60

Мнение от borke_ » 11 Яну 2022, 22:53

Пробвах с почистване, обаче не стана. Някой може ли да ми каже това дали ще свърши работа https://www.aliexpress.com/item/5601381 ... mainSearch

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 22.10.2015
Пол: Мъж

Re: CCC модул E60

Мнение от Baksana » 02 Юли 2022, 9:51

Здравейте.
Прочетох темата, и видях че само колегата Скорпио е писал за този проблем.
Преди 5 дни навигацията ми блокира в една точка.
Започнах със смяна на антената,която се намира в перката на тавана.
Взех две антени, и първо пробвах с едната, а после с другата ситуацията е същата не помръдва.
Като задам местоположение си го намира, отчита оставащи километри и време на пристигане, но курсора така и не помръдва!
Когато сменя местоположението на колата, изваждам диска и пак го вкарам ме отчита там където съм, тоест сменя си местоположението,но само след тази манипулация.
В другото време курсора не мърда!
Ако някой може да помогне ще му бъда благодарен.
Колата 2004 година с монтирано CCC от фейс автомобил!


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook