Помощ с ресетване на модулите на е60

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Помощ с ресетване на модулите на е60

Мнение от g.petrow » 18 Авг 2009, 9:12

Колеги, някой има ли опит с ресетване на модулите на е60 (и не само на този модел)?

Един начин би трябвало да е откачане на акумолатора за 30-40 минути, но някои радиа изисквали код след това? На някой случвало ли му се е?

Друг начин било свързването на двата кабела на акумолатора (без напрежение, разбира се) - двата кабела се откачат и после се свързват.
Това би трябвало да ресетва абсолютно всички модули на колата? Някой да го е правил?

:help:

ПотенЦял
Аватар
Мнения: 876
Регистриран на: 27.04.2006
Местоположение: 100лицата
Кара: и се вози едновременно...пкхх

Помощ с ресетване на модулите на е60

Мнение от Huku » 18 Авг 2009, 16:27

Давам ти помощ:
- не се занимавай с глупости!
Изображение
Изображение
Истинска радост от шофирането измерена в усмивки/h Изображение

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 18 Авг 2009, 22:59

Дай малко повече информация.
Какво искаш да постигнеш с това
ресетване, ако имаш проблеми с
колата кажи точно какви?
Не съм сигурен, че това е най-добрия
вариант да бъзикаш колата ;)
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Мнение от g.petrow » 19 Авг 2009, 9:24

До Ники - ако нямаш нещо смислено за казване, недей се обаждай. Интересува ме опита на колегите с тези неща, а не твоето остроумие. За някои от нас познанията за автомобилите се простират извън закарването им до сервиза за БМВ ;)
Просто питах дали някой е правил нещо такова - в щатските форуми откачането на минуса на акумолатора се използва от много хора, за ресетване на модулите на колата. Ако например дава грешка някой еърбег, или блутуута изчезне, просто системата се ресетва. Горе долу като сбъгясан уиндоус и копчето рестарт :)
При мен имаше проблем с тъпото BMW Assist - бъгва се и започва да се включва през 5 сек., като през това време спира аудиото. След това се оправи от само себе си, но наскоро пак се появи и ме побърква.
Искам да опитам някои неща преди да отида в МКАР, където най-вероятно ще искат да ми сменят TCU-то с ново :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: софия
Кара: 745d

Мнение от антонио » 19 Авг 2009, 11:20

колега и при мен имаше проблеми отвреме на време ми изчезва радиото и звука на парктроника прави ми го когато е много топло, не знам защо, махам клемата на акумолатора/минуса/за около 2-3мин, и след това всичко се оправя, направи ми впечатление че се рисетва и модула на скоростите

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Мнение от g.petrow » 19 Авг 2009, 11:46

антонио написа:колега и при мен имаше проблеми отвреме на време ми изчезва радиото и звука на парктроника прави ми го когато е много топло, не знам защо, махам клемата на акумолатора/минуса/за около 2-3мин, и след това всичко се оправя, направи ми впечатление че се рисетва и модула на скоростите


Точно това искам да опитам и аз! Определено се появява при топло време - зимата нямаше проблем, но от 3-4 седмици насам, след като се сгорещо много, пак се появи. Реших да изчакам малко, да видя дали няма да се оправи пак, но уви.

Днес и аз ще откача акумолатора за 5 мин, да видим после какво ще стане. Мерси за отговора, колега!

Упс, едит, няма да е днес, а утре или в петък - колата е в сервиз за боядисване :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 20.12.2008
Местоположение: посред Витоша
Пол: Мъж
Кара: Трамвай по Графа
Мечтае да кара: Подводница
Детайли за колата: F10 530 xd

Мнение от icog » 19 Авг 2009, 16:05

Няма какво да развалиш, откачайки акумулатора. Моя е падал 2 пъти (бях забравил колата на аварийки, после на габарити). Сваляш, зареждаш, и не забелязваш признаци на нищо ново. Може би този "ресет" за който говориш дава някакъв ефект само като имаш софтуерен проблем (евентуално)? А тия алибали за скоростната кутия бяха достатъчно обсъждани, пише си в техническата информация на БМВ, че кутията се "учи" след всяко запалване на автомобила наново.

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 18.07.2007

Мнение от T u n d e r » 19 Авг 2009, 17:12

Значи,ако колата има проблем(примерно еърбег) и лампата на еърбега свети-със откачването на акумолатора няма да постигнеш нищо,като го закачиш грешката ще си я има и лампата ще си свети.Това е понеже грешките се записват в енергонезависима памет и откачването на акумолатора не им се отразява.Това може да ти помогне само в случай че нещо е забило(радио,нави и т.н)
П.С. Ако колата не е на контакт когато махаш акумолатора,няма какво лошо да й стане.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Мнение от g.petrow » 20 Авг 2009, 7:59

Имено това целя - да се опитам да рестартирам забилия модул на асиста. Днес взимам колата от бояджията и ще опитам веднага. Стискайте палци да е боядисана както трябва, че иначе ... :bang:


Аватар
Мнения: 4861
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: комби...нация и Вайълет!

Мнение от SKISA » 20 Авг 2009, 18:08

на мене нещо ми отказва па музеката както си свири и спира за неколко секунди и после си продължава! преди го правеше само на диска и мислех че е от надрано ,ма почна и от радиото да спира! и пак само ,когато е топло става! ше опитам и аз с откачането на акумулатора да видим ше се резетне ли тва чудо.....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 894
Регистриран на: 19.09.2008
Местоположение: Burgas
Пол: Мъж
Кара: **** ми янко
Мечтае да кара: CL65 AMG

Мнение от LizarD » 20 Авг 2009, 22:47

g.petrow написа:До Ники - ако ....

Няма смисъл :repost:
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: софия
Кара: 745d

Мнение от антонио » 20 Авг 2009, 23:23

проблемите при мен бяха такива че ми изчезваше звука на радиото, телефона и и драйва изобщо не работеше, на дисплея се показваше началното меню и до там. махнах минусовата клема за 2-3мин и всичко се оправи. до сега 2 пъти ми прави тези мизерии и пак така минусовата клема за 2-3мин и ок. така че давайте смело метода е доказан

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Мнение от g.petrow » 21 Авг 2009, 8:03

SKISA написа:на мене нещо ми отказва па музеката както си свири и спира за неколко секунди и после си продължава! преди го правеше само на диска и мислех че е от надрано ,ма почна и от радиото да спира! и пак само ,когато е топло става! ше опитам и аз с откачането на акумулатора да видим ше се резетне ли тва чудо.....


Имаш ли БМВ Асист? Ако да, загледай се дали ти присветва диода на SOS обаюданията на плафона, когато музиката спира. При мен е така - системата се опитва да се свърже явно с централата поради някакъв проблем ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 4.12.2008
Местоположение: софия
Кара: 745d

Мнение от антонио » 21 Авг 2009, 11:23

на предишното бмв имах асист. един път набрах номера на спешните и след като приключих разговора с тях и прекъснах връзката, се получи това за което говориш, спря музиката и всичко останало, но пак махнах клемата и се оправи, така че при теб ако това е проблема давай смело с минуса, но го махни за 10 мин за да е по-сигурно. айде успех и пиши какво се е случило

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Plovdiv

Мнение от g.petrow » 27 Авг 2009, 9:02

Колеги, опитах с махането на клемата на минуса, но за съжаление нищо не се получи.
Вчера я махнах за около 5 мин, след това проблема остана. Днес я махнах за 40 мин, в двора на фирмата, където има охрана, защото оставих багажника отворен - пак същото. Запалвам, диода на Assist системата започна пак да премигва, аудиото да прекъсва.... Писна ми!!! :ranting:
На моменти ми се иска да я продам тая каляска и да си купя една old school кола - без всичките тъпи компове в нея! Ще му дръпна шалтера аз на тоя асист в някой сервиз....

Търсейки в нета, намерих 2 сервизни бюлетина на БМВ Северна Америка, в които е описано как сервизите да се справят с проблема - подмяна на TCU-то на колата :1: Това е крайна мярка. Пише, че проблемът може да е следствие от дефектен блутуут или от прекъснат МОST кабел някъде в системата. Така че ... отиваме да правим тестове...
Колеги, изрично да ви предупредя - не затваряйте багажника след като сте откачили клемата на акумулатора - гооооляма грешка :D

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook