С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от stankata777 » 07 Фев 2012, 15:54

@ndro написа:
stankata777 написа:
@ndro написа:пичове, мислите ли, че си купувате оригинално масло за 5 евро от ebay?
ама преди да ми отговорите си помислете добре.


По същата тънка логика ПИЧ,абсолютно всички момчета продаващи във форума въпросното масло на цени от 13-16лв/л,(ни)продават неоригинално масло (менте )БМВ!

и какво й е тънкото на логиката? масло за 5 евро ще да е много тънко :mhihi:
в час ли сте, не сте ли?



Ще се опитам да ти обясня съвсем накратко:масло в Германия(ибей.де)-5евро/л+доставката=5,50-6 евро/л,което от своя страна + трансп.разходи+марж на продавача=7-8-9евро.л в Бг.Тоест ти твърдиш,че всичките(около 5-6 човека)продаващи въпросното масло във форума са лъжци и не са в час?
Ако е наистина така,би ли ни ориентирал каква точно е минималната цена на оригиналното масло БМВ в Бг,за да не попадаме на менте маслото при колегите митака7,чокасето,мммоторверке.лавиатан и т.н...Благодаря предварително,а и съм сигурен,че ще помогнеш на всички ни във форума с правилната му цена!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bordo_77 » 07 Фев 2012, 18:33

На една бензиностанция по пътя Берлин-Дрезден си купих Casrtol 5W30 longlife, 1 литър, само че не беше с надпис BMW на етикета, a някъде отзад си пишеше че става и за нашите коли. Цената беше 17 евро и центове някакви. Та в тоя смисъл, бензиностанцията купува 5 палета на 8 евро, да предположим от търговец на едро, а той взима 5 контейнера на 3-4 евро от завода. Не виждам защо маслото от ebay трябва да е менте. Ако пък се окаже че бензиностанция в Германия продава Castrol менте, без сертификат за качество, съм убеден че ще отнесат голяма глоба и ще берат доста ядове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от @ndro » 07 Фев 2012, 20:07

stankata777 написа:...Тоест ти твърдиш,че всичките(около 5-6 човека)продаващи въпросното масло във форума са лъжци и не са в час?

тоест нищо не твърдя и не ми приписвай разни "твърдения".
къде го прочете това мое "твърдение" в постовете ми?
къде видя да правя връзка между масло в ebay за 5 евро и маслата, които продават тук за 18-20 лв? връзката я направи ти.
маслото в ebay за 5 евро, е вероятно на доставна цена 2-3 евро, което ми се струва твърде малко, но не е изключено това да е реалната му цена... аз не бих си купил такова масло.
купувам си маслото (и частите) от един от тия хора, дето ги изброи и според мен е доста коректен (няма да пиша кой е, да не излезе като реклама).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Emooo » 07 Фев 2012, 20:11

Сигурността при закупуването на масло е същата като при километрите на автомобил на старо. От дилъра е най-сигурно но и там няма гаранция. Общо взето купуваме и се молим :mhihi:
Tool - Fear Inoculum

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 10.01.2010
Пол: Мъж
Кара: БМВ 520-170ps
Мечтае да кара: М5

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от BMW_TEAM_SH » 07 Фев 2012, 20:44

колеги вече 2 години карам сас масло fuchs и нямам никакви грижи при положение че Баварците са доста капризни..... :) :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от stankata777 » 07 Фев 2012, 20:55

@ndro написа:
stankata777 написа:...Тоест ти твърдиш,че всичките(около 5-6 човека)продаващи въпросното масло във форума са лъжци и не са в час?

тоест нищо не твърдя и не ми приписвай разни "твърдения".
къде го прочете това мое "твърдение" в постовете ми?
къде видя да правя връзка между масло в ebay за 5 евро и маслата, които продават тук за 18-20 лв? връзката я направи ти.
маслото в ebay за 5 евро, е вероятно на доставна цена 2-3 евро, което ми се струва твърде малко, но не е изключено това да е реалната му цена... аз не бих си купил такова масло.
купувам си маслото (и частите) от един от тия хора, дето ги изброи и според мен е доста коректен (няма да пиша кой е, да не излезе като реклама).



Eeee,колега отново :banghead:Споменатите от мен съфорумци явно само на теб го продават на 18-20лв/л,защото е от оригиналното-на останалите го продават на цена 15-17лв/л.,може би си има някаква специална причина за това несъответствие....Ето това е линка от ибей - http://www.ebay.de/itm/BMW-5W-30-Longli ... 3cb9053945 с близо 100 000 отзиви и положителен рейтинг от 100%,всеки да прецени сам за себе си,а коментара от доставна цена от 2-3евро,звучи доста лаическо....

П.С.И кога ние българските съфорумци ще разберем,че в цял свят една от основните идеи на този формат,е именно да споделяме свободно от кой сервиз,майстор,търговец сме доволни/недоволни,а вечно се страхуваме/оправдаваме от и с реклама!Заради това оправдание са малцина хората,знаещи например за най-коректния майстор в София- г-н А.Винаров...
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 6.10.2010

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от kokoko » 07 Фев 2012, 21:00

с тези цени се доближаваме до цените на приста оил :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2085
Регистриран на: 4.09.2009
Местоположение: Kurvenland
Кара: баничарка с компресор

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от da6ip » 07 Фев 2012, 21:42

тук стана почти като под статиите в dnes.bg :mhihi: остава да почнем да се псуваме :lalala:

въпросът дали маслото за 5 евро е истинско е абсолютно легитимен. разни немци купуват през техни канали за 8 евро, което се връзва донякъде с цената в БГ. 5 евро е доста по-надолу. няма да е лошо който го получи да сподели какво му е мнението. ама не във формата "много съм доволен, колата върви много".

примерно аз като почнах да купувам масло от един от въпросните колеги във форума, сравнявах доколкото мога на око шишето и течността вътре и прецених че не откривам разлика. според мен до там стигат човешките възможности без лаборатория :yes:
Space, pace and grace. www.more-to-come.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от stankata777 » 07 Фев 2012, 21:54

da6ip написа:тук стана почти като под статиите в dnes.bg :mhihi: остава да почнем да се псуваме :lalala:


:yes: Във форума крайната цена е 7-8 евро,при някои колеги дори с безплатна доставка за цялата страна,абсолютно нормално е същото масло да е с цена малко над 5евро в немско,където се произвежда въпросното масло!
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 17.12.2009
Пол: Мъж
Кара: M57TUD25

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от @ndro » 07 Фев 2012, 22:04

stankata777 написа:Eeee,колега отново :banghead:Споменатите от мен съфорумци явно само на теб го продават на 18-20лв/л,защото е от оригиналното-на останалите го продават на цена 15-17лв/л.,може би си има някаква специална причина за това несъответствие...а коментара от доставна цена от 2-3евро,звучи доста лаическо....
Заради това оправдание са малцина хората,знаещи например за най-коректния майстор в София- г-н А.Винаров...

пич, като гледам си много си в час. само, че същият този майстор сашо, който действително е уникално коректен и на който съм един от първите фенове (вероятно много преди теб), може да ти разкаже любопитни факти за маслата по 5 евро, които на мен вече ми ги е разказвал.
а по въпроса за "лаическия коментар", за да продават нещо за 5 евро с ддс в ebay, каква е производствената цена на това масло, според теб? като имаш предвид, всичките разходи по веригата + комисионната на ebay + печалбата на продавача и т.н.
много километри имаш още да минаваш ми се струва :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 485
Регистриран на: 26.09.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 530 XD

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от bordo_77 » 07 Фев 2012, 22:37

В Castrol longlife BMW няма златни частици, че цената му да е висока, както и на всяко друго масло на водещи марки за съвременни двигатели. Цената му се определя от тази на петрола на борсата и не мисля че 3-4000 евро е ниска цена за един тон Kastrol от завода производител. Всичко останало е реклама и спекула.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от xerial » 07 Фев 2012, 22:50

малко :OT: по повод прозиводствена цена и крайна цена:

производстената цена на Iphone е около 50$ :mhihi:
в УСА е 200$
В УК е 300поунда
в БГ 1000+ ........
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от Emooo » 07 Фев 2012, 22:52

Xerial 200$ e с договор в САЩ. Производствената цена може да е 50$ ама за да стигнеш до производство са хвърлени маса пари за R&D. Разбирам какво искаш да кажеш но не го каза с тоя лош пример.
Tool - Fear Inoculum

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от stankata777 » 07 Фев 2012, 23:22

xerial написа:малко :OT: по повод прозиводствена цена и крайна цена:

производстената цена на Iphone е около 50$ :mhihi:
в УСА е 200$
В УК е 300поунда
в БГ 1000+ ........



Колега,тук някой те е заблудил сериозно!!Производствената цена според десетки независими проучвания е между 180$ и 230$!Цената в УСА е 200$ с 2год договор с план минимум от 85$/месец и неустойка от 375$ при предсрочно прекратяване!Цена без договор е 695$ с вкл. такси и доставка!

П.С.Колега @ андро ти не се спря :banghead: ...Според теб нашите съфорумци,продаващи маслото на 15лв/л на каква цена го взимат от немско?При количества стократно по-малки?И после доставка+марж?
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 22.11.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: С какво масло карате и на колко километра го сменяте.

Мнение от alfonso_ » 07 Фев 2012, 23:35

@ndro винаги е скиптично настроен към такива неща съм забелязал :mhihi: как и да е, само да кажа, че не мисля че има 10 завода за производство на Кастрол БМВ в Европа а и не мисля, че някой ще създаде такъв или поне ще почне да препакетира такова масло в опаковка с етикети 100% огледални на това от Дару примерно и то за разлика от 2 евро примерно на бутилка... И мисля, че мястото от което нашите момчета предлагащи масло във форума пазаруват е същото от което и всичките и-бей селъри :) Пък за Дару и 300% им оскъпяване не ми се и споменава. Аз съм ЗА ако някой се навие да вземем 1 бутилка масло от тях и 1 от и-бей и да ги дадем на лаборатория (стига някои да знае за такава) за да сложим точка по въпроса :)

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook