Зима с E60 530d

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Re: Зима с E60 530d

Мнение от P1tbuL » 06 Яну 2017, 10:18

dextuar написа:
P1tbuL написа:Така, днес нарочно се навирах в дълбокото по квартала. С напълно изключено дсц, с гуми (континентал, нови, 225/50/17) на 2 бара, потегляне от втора с около 2К и много леко отпуснат съединител излизам от всякъде без проблем. Но пусна ли една идея повече съединителя да дойдат нютоните, просто нищо не става. Явно тая кола иска мноооооого бавно и мноооого внимателно каране за да се движи някак си. Доволен съм от днес, но определено колата е ужасна на сняг. В движение на 6 та с 90км ако натисна една идея повече газта започва да свети дсцто и се мести наляво надясно... :|

И при мен така на Е90-то. Галя газта и въпреки това задницата постоянно тръгва. 2 бара не е ли прекалено малко?


Малко е колега, ама иначе не ще да излиза от преспите...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Зима с E60 530d

Мнение от todorSTY » 06 Яну 2017, 10:28

Когато лятото имах проблеми с раздатката я бях изключил и бях само на задно. Дори тогава колата си ходеше на където си иска при повече газ, не ми се мисли сега какво ще е. От тогава напълно се убедих, че ще карам само Xdrive :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Re: Зима с E60 530d

Мнение от P1tbuL » 06 Яну 2017, 10:34

todorSTY написа:Когато лятото имах проблеми с раздатката я бях изключил и бях само на задно. Дори тогава колата си ходеше на където си иска при повече газ, не ми се мисли сега какво ще е. От тогава напълно се убедих, че ще карам само Xdrive :D


И правилно си се убедил, колега. Кофти е само, че Е60 хд са около 20К читавите. А в момента въобще нямам желание да давам пари за друга, след като съм купил тая. Аз също съм убеден, че следващата ми кола ще е 4х4.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Зима с E60 530d

Мнение от todorSTY » 06 Яну 2017, 11:22

Аз много съм хвърлил око на Х5 или 6 след фейслифтовите, обачееее, там отиваме на 45 000 и по-сериозна поддръжка. А пък съвсем съм хвърлил око на 535 XDrive, но там е излишно да коментирам вече :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Зима с E60 530d

Мнение от atanasov_aa » 06 Яну 2017, 18:50

todorSTY написа:А пък съвсем съм хвърлил око на 535 XDrive, но там е излишно да коментирам вече :lol:
Погледни куатрото на А8-цата на ауди. Справя се великолепно на сняг и заледени пътища.

Пред 530-ката е с нови гуми goodyear, се предпочете куатрото на А8-цата с гуми kumho. Първата е в гаража, а втората на заснежените и заледени пътища. Удоволствието е пълно. :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 06 Яну 2017, 19:07

Аз малко разочарован на нангорнище с лед вадя бмвто пробвах да тръгна директно не тръгва само свети тракшъна спирам го , газ прави 5 бърн аута замириса на гуми , спрях посипах всичко в пясък и си я прибрах пак ... с чисто нови гуми syron , за справка на малко лед и сняг върви без проблем обаче на лед + нанагорнище не мърда ! Сега преди да псувате гумите на същата улица mercedes e320 4matic със същите гуми чисто нови 4 бройки, изкачвам същата улица на кик даун без да му свети тракшъна даже .. , даже за гавра минах през най-стръмната улица в града и си я качи без никакъв проблем, за съжаление мита , че бмвтата са летни коли е потвърден.. Да вървят , но просто когато има лед и нанагорнище са до там ... , реално ако пусна колата най-долу на улицата и със засилка може би и ще се качи , но не ми се рискува... следващите два месеца ще изневерявам на марката :(.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 425
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: Е60

Re: Зима с E60 530d

Мнение от SDLS » 06 Яну 2017, 20:22

:D Колега, все пак си е кола със задно. Нормално като идеш на най-заледения/заснежен/ участък в града, на най-голямото нагорнище, да има проблеми. Констроирани са да ни закарат от точка А до точка Б и смятам се справят достатъчно добре и в снега. Нормално на място, където и quattro ще се поизпоти да не минем тестовете, но ако си ги караме нормално по нормални пътища нямат проблеми и зимата:)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Зима с E60 530d

Мнение от atanasov_aa » 06 Яну 2017, 20:48

Въпроса е в сигурността и безопасност на предвижване от т.А до т.Б при минимални условия на изтръпване от захождане на задницата и мисълта дали системите за сигурност ще се справят. При куатрото на високия клас захождането го няма. Както и предимството на куатрото при 20-30 санта сняг върху лед, където се минава спокойно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Зима с E60 530d

Мнение от bigdady » 06 Яну 2017, 20:50

Аз мисля, че са си доста добри дори и на сняг. кола с предно също няма да се справи на посочените от колегата условия. А 4х4 и задно ако бяха еднакви при зимни условия нямаше да има смисъл да ги правят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Зима с E60 530d

Мнение от atanasov_aa » 06 Яну 2017, 20:59

Е-60 ката се справя много добре през зимата, но ме дразни постоянното активиране на системата за сигурност. Колата е с ръчка и предпочитам да е на малка скорост с възможно по-висока предавка.
В предни години, като нямаше друг избор се ползваше само Е60-ката и бяхме доволни от нея. Като се внимава, се е предвижвала без проблеми в снега. Но сега вече има избор и за това са сравненията.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 06 Яну 2017, 21:21

Да аз нищо не съм казал против бмвто :) , много си го обичам даже ме хвана жал как си изпили гумите, за 5 секунди издълба леда , че чак и вдигна 10 метра пушилка ( има паур колицата :) ) . Обаче просто живея на нанагорнище и никой не чисти малките пресечки и всъщност става 2 см лед + някакъв сняг отгоре и гаража ми е перпендикулярен на нанагорнището в момента в който спусна задницата надолу ... и колата реално е на лед + нанагорнище и не се движи и резултата е просто 1000 оборота 4000 за под секунда , с блокажи изобщо отказа да тръгне даже , като беше по-малко снега без абсолютно никакъв проблем си вървеше на снега дори и на лед , но просто нямаше някакво огромно нанагорнище. В случая не е quatroo, 4matic е но пак няма никакви проблеми просто когато 4те колела движат става.

Въпреки , че имах 80 кг пясък в багажника :( пак не стана , обаче послужиха за мятане под гумите :).

ЕДИТ: А и реално и гумите са ми доста широки 245/40/18 , виждам как на места дори и големите джипове X6 , GL и т.н. въпреки , че са 4х4 и те имат проблеми заради широките гуми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 26.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530 XD
Мечтае да кара: BMW M5 E60

Re: Зима с E60 530d

Мнение от todorSTY » 06 Яну 2017, 22:49

До сега бях навън и се радвах на снега. Абсолютно никъде XDrive не ме предаде или подведе, колата прави точно това, което поискам. Аз също живея на стръмно, където снега се разтопява юни месец :D Едно момченце ми беше спряло пред гаража с някакво подобие на кола - Рено комби - вярно ново, ноооо Рено :kuku: , та след като беше привикан не особено любезно да се разкара се наслаждавах как с предно едвам издрапа :P . Иначе отново потвърждавам, че Sunny са уникални гуми, поне зимните, нямам опит с летни. Единствения проблем е, че колата е мн ниска и бая разривах, за да я изкарам, защото снега пред гаража й стигаше почти до бъбреците :lol: , затова и сериозно се захващам с това да събирам пари за Х5 :roll:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1428
Регистриран на: 23.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 530xd

Re: Зима с E60 530d

Мнение от badsharki » 07 Яну 2017, 8:46

На мен пък с диско-то ми малее снега. Искам още да вали. :mhihi:

Edit: Ако беше и запалило сутринта щеше да е супер, но пък за това xd-то получи възможност да се докаже и се представи повече от отлично. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 15.03.2006
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: 525d
Мечтае да кара: m6 grandcoupe
Детайли за колата: e39 01

Re: Зима с E60 530d

Мнение от bigdady » 07 Яну 2017, 20:01

За 60ките колегите са писали.Аз съм с е39 и с 15ки зимни и си минавам навсякъде гумите са dayton. Според мен 18ките са си големи за зимата.Пробвай на 2.2 ще е по добре със сигурност. Иначе колкото по-малка и по-тясна гума толкова по добре излиза от снега но пък в завоите е малко нестабилна. Не случайно в wrc ралито зимата карат с егати писалките.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Зима с E60 530d

Мнение от Dextuar » 07 Яну 2017, 20:05

Vra4anin написа:
bigdady написа:Аз мисля, че са си доста добри дори и на сняг. кола с предно също няма да се справи на посочените от колегата условия. А 4х4 и задно ако бяха еднакви при зимни условия нямаше да има смисъл да ги правят.


Ако беше така, нямаше сега да карам 23 годишна хонда акорд с дебици на 3 сезона, а бмв-то да стои на паркинга с чисто новите зимни гуми, били те и не премиум марка.

С кола на предно съм карал и карам през пряспи, през които не виждам как ще мине оттам е60.

Аз направо съм отчаян. Е60-ката (530д автоматик) просто не иска да излезне от паркинга (той е с лек наклон по принцип). В режим DTC тръгва, минава 3-4 метра и дотам, но просто не може да пребори преспите. Със зимни гуми 225/45/18 чисто нови е, задните са на налягане 2.6-2.7 както е по каталог. Да ги спадна ли (въороса е до колко?), торби цимент ли да хвърля в багажника :dunno: ? Дайте съвет.
В момента бмв-то го усещам как се мъчи и не може да излезне от паркинга, все едно е с летни гуми.

Днес даже се замислих, дали да не я продам. В дребен сняг (една педя, 10-15см) се справя страхотно, но сега просто не става за каране. :confused:
Кога я взе, кога тръгна да я продаваш... Отделно акорда нали и него го продаваш, ами ако някой го беше купил, кво правиш? Сложи ги на 2.3 и метни една торба пясък в багажника и пиши после как е. Отделно колко често има такава зима в България в последно време? Не бих се замислял въобще за xdrive...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook