Зима с E60 530d

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Re: Зима с E60 530d

Мнение от P1tbuL » 29 Ное 2016, 18:02

drago9205 написа:Може нещо платинено ;), че е с голяма плътност.... шегата на страна - преди си возех торбички с пясък постлани на дъното на багажника. Доста са компакти, тежат си, а най-якото е, че на зор може да ги изсипеш за допълнителен "grip". Но вече наистина зависи дали багажът, който возиш редовно заема целият обем на багажника.

Това е проблема колега, че е редовно и заема целия багажник.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3333
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: Зима с E60 530d

Мнение от spacepl » 29 Ное 2016, 18:41

.... не забравяйте, че освен старостта на гумата е и много важно колко е напомпена. Ако е много напомпена ще се пързаля, дори и да е излезнала от завода вчера.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 10.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E61 525 DA

Re: Зима с E60 530d

Мнение от djerityyy » 29 Ное 2016, 18:43

drago9205 написа:Може нещо платинено ;), че е с голяма плътност.... шегата на страна - преди си возех торбички с пясък постлани на дъното на багажника. Доста са компакти, тежат си, а най-якото е, че на зор може да ги изсипеш за допълнителен "grip". Но вече наистина зависи дали багажът, който возиш редовно заема целият обем на багажника.


:bchug: :bchug: :yes: :yes: :yes:

и веригите ще ти свършат работа,аз моите вече 4 зими не съм ги ползвал,а не е като да не съм ходил по заснежени баири...майката му е да не спираш :bang: :bang: :bang: :bang: :driving: :driving: :driving: :driving: :ok: :ok: :ok: И колегата е много прав сложи вътре 80 100 килограма и караш друга кола!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Re: Зима с E60 530d

Мнение от P1tbuL » 29 Ное 2016, 18:44

Ясно! Благодаря колеги. Ще се борим с баирите и това е :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1161
Регистриран на: 6.10.2013
Пол: Мъж
Кара: 535D e60
Мечтае да кара: M5 F10

Re: Зима с E60 530d

Мнение от CrazyElement » 30 Ное 2016, 0:59

Не знам колега аз с гуми на 2 сезона и то корейски изкачвах доста стръмно нанагорнище и то леко заледено , общо взето долу мачкам газта и държа газта до долу и тя колата си регулира подаването с тракшъна и за моя голяма изненада го изкачих , но да като цяло нМ идват много и колата се окопава доста :( , дизелова работа най-добре си е бензина караш го на 2000 оборота и гази яко.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Dextuar » 30 Ное 2016, 9:21

Аз правя следното, което за сега не ме е предало - пускам ДТЦ, за да не отнема от газта, и понеже съм ръчка, тръгвал само със съединителя, без да подавам газ. Колата пробуксува, ДТЦ-то бие спирачка на което колело се наложи, пуска ""електрония щпер"" /едни кавички са малко :mhihi: / и потеглям. При автомата е друго, там ДСЦ-то не може да ти изгаси колата, което при ръчката може и да се случи :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Зима с E60 530d

Мнение от goppe » 30 Ное 2016, 10:59

dextuar написа:Аз правя следното, което за сега не ме е предало - пускам ДТЦ, за да не отнема от газта, и понеже съм ръчка, тръгвал само със съединителя, без да подавам газ. Колата пробуксува, ДТЦ-то бие спирачка на което колело се наложи, пуска ""електрония щпер"" /едни кавички са малко :mhihi: / и потеглям. При автомата е друго, там ДСЦ-то не може да ти изгаси колата, което при ръчката може и да се случи :yes:


Колега, стана ми интересно, но нещо аз не схващам - защо пускаш ДТЦто, при положение че тръгваш само със съединител и не подаваш газ. Би трябвало ако тръгваш без газ (на много ниски обороти) и с всички включени системи (всичко на on, или нищо на таблото :) ) колата или да издрапа или по-скоро да угасне на място. Не знам как на тръгване само със съединител постигаш пробуксуване ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зима с E60 530d

Мнение от Dextuar » 30 Ное 2016, 12:05

goppe написа:
dextuar написа:Аз правя следното, което за сега не ме е предало - пускам ДТЦ, за да не отнема от газта, и понеже съм ръчка, тръгвал само със съединителя, без да подавам газ. Колата пробуксува, ДТЦ-то бие спирачка на което колело се наложи, пуска ""електрония щпер"" /едни кавички са малко :mhihi: / и потеглям. При автомата е друго, там ДСЦ-то не може да ти изгаси колата, което при ръчката може и да се случи :yes:


Колега, стана ми интересно, но нещо аз не схващам - защо пускаш ДТЦто, при положение че тръгваш само със съединител и не подаваш газ. Би трябвало ако тръгваш без газ (на много ниски обороти) и с всички включени системи (всичко на on, или нищо на таблото :) ) колата или да издрапа или по-скоро да угасне на място. Не знам как на тръгване само със съединител постигаш пробуксуване ...

Еми и аз не знам, но това ми е показал опита, особено на лед. ДСЦ-то мисля, че намалява подаваното гориво, тоест дори на съединител може да ти изгасне, поне аз така си го обяснявам, а и практиката ми го е доказала като ефективен метод на тръгване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Re: Зима с E60 530d

Мнение от P1tbuL » 30 Ное 2016, 16:29

dextuar написа:Аз правя следното, което за сега не ме е предало - пускам ДТЦ, за да не отнема от газта, и понеже съм ръчка, тръгвал само със съединителя, без да подавам газ. Колата пробуксува, ДТЦ-то бие спирачка на което колело се наложи, пуска ""електрония щпер"" /едни кавички са малко :mhihi: / и потеглям. При автомата е друго, там ДСЦ-то не може да ти изгаси колата, което при ръчката може и да се случи :yes:


Мда, вчера за малко да затъна в началото и го приложих същия метод. Действа. Като цяло обаче не ми харесва разликата между дтц и дсц. В ниските обороти ми изглежда все тая.

А пък тази сутрин си изкачих онзи баир, за който говорех в началото на темата без дори да ми светне блокажа. Просто от раз. Разликата е, че задните гуми са ми на 2.2 :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Зима с E60 530d

Мнение от pinko_23 » 01 Дек 2016, 9:52

Много интересна тема и реших да пробвам и аз колата е Е60 седан бензин, гумите са 205/60/16 Kristall Control HP2 чисто нови ДОТ 2016. Колата е с пълен резервоар и пълна бутилка газ и разни други буклуци в багажника. Наклона който реших да изкаче се намира в София една много стръмна улица това стана снощи улицата заледена темперетура -5. Тръгнах да катеря наклона с включено DTC колата се представи повече от перфектно без никакъв проблем се изкачи. Даже спрях посредата на наклона и от там пак тръгна.

Според мене си е до гумите и тежеста отзад. Успех и весела зима.
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 4.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Т-34
Мечтае да кара: F1 race car!
Детайли за колата: 1942; Length- 6.68 m; 76.2 mm (3.00 in) F-34 tank gun

Re: Зима с E60 530d

Мнение от P1tbuL » 04 Дек 2016, 13:11

pinko_23 написа:Много интересна тема и реших да пробвам и аз колата е Е60 седан бензин, гумите са 205/60/16 Kristall Control HP2 чисто нови ДОТ 2016. Колата е с пълен резервоар и пълна бутилка газ и разни други буклуци в багажника. Наклона който реших да изкаче се намира в София една много стръмна улица това стана снощи улицата заледена темперетура -5. Тръгнах да катеря наклона с включено DTC колата се представи повече от перфектно без никакъв проблем се изкачи. Даже спрях посредата на наклона и от там пак тръгна.

Според мене си е до гумите и тежеста отзад. Успех и весела зима.


Здравей колега. Радвам се. Разликата в случая е в по-лекия бензинов двигател, по малките гуми и повечето тежест в багажника. Ако бях опитал с моята кола съм сигурен, че нямаше да я изкача тази уличка или ако я изкача то със сигурност нямаше да мога да спра и да продължа. Оказва се, че бензиновите Е60 са доста по-проходими от дизеловите особено от тези с по-големите дизелови мотори като 3.0 (моята) и 3.5 (същия мотор но с 2 турбини и повече въртящ момент). :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Зима с E60 530d

Мнение от pinko_23 » 05 Дек 2016, 17:16

P1tbuL написа:
pinko_23 написа:Много интересна тема и реших да пробвам и аз колата е Е60 седан бензин, гумите са 205/60/16 Kristall Control HP2 чисто нови ДОТ 2016. Колата е с пълен резервоар и пълна бутилка газ и разни други буклуци в багажника. Наклона който реших да изкаче се намира в София една много стръмна улица това стана снощи улицата заледена темперетура -5. Тръгнах да катеря наклона с включено DTC колата се представи повече от перфектно без никакъв проблем се изкачи. Даже спрях посредата на наклона и от там пак тръгна.

Според мене си е до гумите и тежеста отзад. Успех и весела зима.


Здравей колега. Радвам се. Разликата в случая е в по-лекия бензинов двигател, по малките гуми и повечето тежест в багажника. Ако бях опитал с моята кола съм сигурен, че нямаше да я изкача тази уличка или ако я изкача то със сигурност нямаше да мога да спра и да продължа. Оказва се, че бензиновите Е60 са доста по-проходими от дизеловите особено от тези с по-големите дизелови мотори като 3.0 (моята) и 3.5 (същия мотор но с 2 турбини и повече въртящ момент). :bchug:


Колега незнам дали има някакво значение бензинов дизелов двигател ама имам и Е36 с зимни гуми континентал пак чисто нови ги купих преди 4 години, и процедурата беше същата пълен резервоар, газ до горе и тежест в багажника, колата никога не ме предавала в сняг или на лед.
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 451
Регистриран на: 3.07.2012
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60, ръчка, 530d, 2004г.

Re: Зима с E60 530d

Мнение от atanasov_aa » 05 Дек 2016, 19:03

pinko_23 написа:Колега незнам дали има някакво значение бензинов дизелов двигател ама имам и Е36 с зимни гуми континентал пак чисто нови ги купих преди 4 години, и процедурата беше същата пълен резервоар, газ до горе и тежест в багажника, колата никога не ме предавала в сняг или на лед.
С две торби пясък за всеки случай. :D

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 14.05.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 318i

Re: Зима с E60 530d

Мнение от BukToP » 07 Дек 2016, 9:56

Колега, не карам е60, но като цяло, до какъв извод съм стигнал:
каквато и кола да караш с каквито и да е гуми, при първият снеговалеж - особенно още докато не е спряло колите много се пързалят и много труфно тръгват.
Просто снегът е все още прекалено пресен, прекалено мек и много ама многооо се пързаля.
каот мине ден два, общо взето като мине една нощ откакто е спряло да вали - нещата са коренно различни.
При мен го отдавам малко и на десния крак - има малко от така нареченото свикване на крака да потегля маааалко по съобразено с условията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 452
Регистриран на: 7.04.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E91'07 325d
Мечтае да кара: М3

Re: Зима с E60 530d

Мнение от hus0 » 08 Дек 2016, 3:04

В грешка си колега. Снега когато е най-мек тогава имаме най-добро сцепление. Аз миналара зима с моето е91 не можах да потегля от място с мн лек наклон. На място върти гуми и това е. И без газ трягвам с пускане само на съединител и не тръгва. Не си купувайте зимни на ласа аз се подведох от приятел че били хубави и евтини но не стават за нищо.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook