По-ниско окачване - e61 530xD
Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори
2 мнения
• Страница 1 от 1
- n1k1to96
- кандидат ентусиаст
-
- Мнения: 128
- Регистриран на: 30.03.2013
- Местоположение: Хасково
- Пол: Мъж
- Кара: BMW e90 325d LCI - M57D30TÜ2
- Мечтае да кара: BMW ///M3 CSL e46
- Детайли за колата: Black Sapphire Metallic
OEM Style 270 (Summer setup)
OEM Style 277 ET20 (Winter setup)
По-ниско окачване - e61 530xD
Здравейте, колеги! От скоро съм притежател на e61 530xD, като единственото което не ми харесваше на колата е стойката на предницата. Успях да намеря пружини h&r втора употреба, които ме убеждаваха, че са за дизел - туринг, но след като ги сложих на колата и усетих най-гадното управление и поведение (клатене, друсане) разбрах, че са за туринг - бензин... Единствената разлика била в една бяла точка след парт номера, която липсва при мен.
Та какви са ми вариантите да снижа колата без поведението и возенето да са ужасни, дали ще има разлика ако взема правилните пружини, до колкото разбирам 8мм са по-високи тези за дизела. Май ще минавам на варианта да си върна оригиналните и да си изглежда като щъркел... Амортисьорите са ми нови на sachs.
Та какви са ми вариантите да снижа колата без поведението и возенето да са ужасни, дали ще има разлика ако взема правилните пружини, до колкото разбирам 8мм са по-високи тези за дизела. Май ще минавам на варианта да си върна оригиналните и да си изглежда като щъркел... Амортисьорите са ми нови на sachs.
The Ultimate Driving Machine
- empar
- младши ентусиаст
-
- Мнения: 347
- Регистриран на: 30.10.2013
- Местоположение: СОФИЯ
- Пол: Мъж
- Кара: 2018 G30 540ix
Re: По-ниско окачване - e61 530xD
Колега, с риск да съм малко груб, но Е61, особено пък Х, колкото и да го свалиш, спортна кола няма да стане, а с опитите си да подобриш някаква естетика рискуваш да се пребиеш.
Крис Бенгъл не е заложил естетика в Е60/61, ти точно ще я добавиш с окачване от моргата???
БМВ е еталон за пътно поведение, клиренсът е следствие.
Окачването има за цел да държи автомобила под контрол, а не да впечатлява(или да предизвиква съжаление) със “стойка“ по светофарите.
Екип инженери преди колкото са там години е заложил окачване с определени параметри за конкретния модел и евентуални отклонения от тях трябва да се правят от професионалисти, като желаната „стойка“ може да бъде следствие на подобрено пътно(или пистово) поведение, а не обратното.
Намери си читаво окачване по заводските спефицикации и си карай колата с кеф!
Крис Бенгъл не е заложил естетика в Е60/61, ти точно ще я добавиш с окачване от моргата???
БМВ е еталон за пътно поведение, клиренсът е следствие.
Окачването има за цел да държи автомобила под контрол, а не да впечатлява(или да предизвиква съжаление) със “стойка“ по светофарите.
Екип инженери преди колкото са там години е заложил окачване с определени параметри за конкретния модел и евентуални отклонения от тях трябва да се правят от професионалисти, като желаната „стойка“ може да бъде следствие на подобрено пътно(или пистово) поведение, а не обратното.
Намери си читаво окачване по заводските спефицикации и си карай колата с кеф!

2 мнения
• Страница 1 от 1
Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани