Моето първо комби

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето първо комби

Мнение от Kroki » 23 Мар 2023, 17:33

Монтирахме волана, всичко стана по-добре от ОЕМ-а :D
Много е удобен и ми допада.

viber_image_2023-03-23_17-13-26-802.jpg


viber_image_2023-03-23_17-13-27-296.jpg


viber_image_2023-03-23_17-13-27-628.jpg


viber_image_2023-03-23_17-13-27-471.jpg


IMG_9194.JPEG


IMG_9196.JPEG


IMG_9201.JPEG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Моето първо комби

Мнение от BorislavB » 23 Мар 2023, 17:38

Тва копче "М" на волана не те ли дразни след като караш 3.0 дизел... ако бях аз щях да взема от другия вид с перата, където е пак.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето първо комби

Мнение от Kroki » 23 Мар 2023, 17:43

Докато беше разглобено, видяхме и защо шоф къпхолдър не се отваря. Някой беше навил видя през него. Трябваше да разпробием дупката, защото имаше "косъм" от пласмасата и не се вадеше нормално. След заигравката всичко заспа.

IMG_9242.JPEG


Дойде и новата лайстничка за волана. Старата ще я продавам, ако някой има интерес..

IMG_9221.JPEG



BorislavB написа:Тва копче "М" на волана не те ли дразни след като караш 3.0 дизел... ако бях аз щях да взема от другия вид с перата, където е пак.


Не, не ме дразни, управлявам си клапата за циркулация през него. :mhihi:
Мен пък другите пера не ме кефят, това че се натискат и дърпат. :angel:

Колата си я правя, както на мен си ми харесва. :driving:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Моето първо комби

Мнение от BorislavB » 23 Мар 2023, 17:56

Kroki написа:Мен пък другите пера не ме кефят, това че се натискат и дърпат. :angel:

Колата си я правя, както на мен си ми харесва. :driving:


Това е ясно,че си я правиш по твой вкус, аз казвам за себе си. Иначе мисля, че имаше вариант другите пера да се кодират и да се направят реално като тея.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 809
Регистриран на: 21.01.2008
Кара: E61 525d'09

Re: Моето първо комби

Мнение от hummer » 23 Мар 2023, 21:02

Евалата..супер е станало с перата воланчето ..Ако не мразех автоматика щях да си направя същия ретрофит но :driving:
Последна промяна hummer на 24 Мар 2023, 7:35, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Моето първо комби

Мнение от Don_Diego » 24 Мар 2023, 0:34

Що тъй правиш сега…та и аз да искам такива пера :help:
Откачам с това малоумно решение за бутане и дърпане на перата :banghead:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето първо комби

Мнение от Kroki » 24 Мар 2023, 17:32

Нали нали и мен много ме напрагат. :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Моето първо комби

Мнение от BorislavB » 24 Мар 2023, 20:00

Както казах вече ако не се бъркам дори в някоя от българските фейсбук групи за кодиране на БМВ-та бях мяркал, че са направили обикновените пера да работят като нормални пера т.е. лявото като го дръпнеш смъква предавка, дясното като го дръпнеш дига предавка.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 4.06.2018
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е60
Детайли за колата: 530d 2008 г. 235 к.с.

Re: Моето първо комби

Мнение от tweety88 » 26 Мар 2023, 17:17

Мен пък ми харесва идеята с дърпане и бутане, тъй като това ми позволява да карам понякога с 1 ръка и пак да мога да вдигам и свалям скоростите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 232
Регистриран на: 16.07.2009
Местоположение: София
Кара: X1 E84 25xd; E60 525d LCI Auto

Re: Моето първо комби

Мнение от kamendc » 28 Мар 2023, 14:48

Поздравления на Кроки за хубавата кола, със здраве да си я кара и да вози детето и жената!
stean написа:На мен ми е любопитно, понеже и аз търся кола с този мотор - 197 коня. Чета и събирам информация, относно поддръжка, цени на части и доколко е по възможностите ми в някаква степен, да обслужвам сам такъв автомобил. Да си призная, списъкът с части за близо 4500 лв. само от страница 1/2, леко ме стресна. Отделно, че търговската отстъпка рядко е падала под 30% и ако към това се добави цена за труд... интересна сума би се получила.

Вероятно ангренажи, турбина и други скъпи компоненти са правени от предишния собственик, иначе и оттам "цифрата" също щеше да набъбне. С две думи - ако трябва да се изпъне както трябва, спокойно може да се надхвърли стойността на самия автомобил. Така ли да го разбирам?


Аз съм със същата - 525d LCI автомат на задно. Не е страшно, ако я вземеш на нормални километри. Моята я взех на 240к, сега е на 280к. Имам й сервизната история, сам си я вкарах от чужбина - не от някоя тукашна автоморга, пардон - автокъща.
Не съм пипал ни верига, ни турбо. Кутията също не съм обслужвал, засега си включва гладко, сигурно не е зле да се направи, а цифрата я виждаш по фактурата на колегата - не е четирицифрена.
Сменил съм като я взех 6-те подгревки с релето, двата термостата и водна помпа, антифриз, масло, филтри - май това беше. Ремъка и демпферната шайба си бяха сменяни. Вместих се мисля под 1000 лв. за първоначалното обслужване. Ти един Пасат ако вземеш, само за двата ремъка с ролките може да ти отидат толкова.
Дискове не съм сменял, имат още живот, само накладки отпред и отзад, и то не веднага като я взех, защото и те имаха още.

Колегата Кроки явно си е маниак, обича да си прави нещата и превантивно - аз ги правя, когато нещо се обади. Колата е да ми служи на мен, а не аз да служа на нея - и досега ми служи вярно, почти 3 години не ме е оставила нито един път. Препоръчвам този модел с 2 ръце, стига да попаднеш на запазен екземпляр.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Моето първо комби

Мнение от damian2112 » 28 Мар 2023, 15:20

Аз също съм карал тази модификация 197кс, като цяло се води най-надеждния 3.0, няма вихрови клапи фабрично, но скоростната кутия е малко по-различна от 530/535d вариантите. За 5 години освен нещата, които колегата по-горе описа, плюс дискове и накладки, и смяна на маслото на кутията, нищо друго не се е обаждало. Колата беше на 520000 реални (240000 по километраж), когато я продадох, с оригинален и работещ DPF.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 15.08.2010
Пол: Мъж
Кара: E46 320d

Re: Моето първо комби

Мнение от stean » 05 Апр 2023, 22:25

kamendc написа:.........

damian2112 написа:.........

Колеги, мерси за съветите, както и благодарности на Z3Ro* и Kroki за отговорите, но аз въпроса го приключих някъде преди 2 месеца.
Тоест, взех кола с този мотор, но не в този раздел и понеже не исках да измествам фокуса на темата, затова и не съм писал.

Накратко ще кажа само за мотора.
По идея на МСРО, взех един ендоскоп и проверих обтегача на веригите, съответно оттам реших да не ги сменям. Частите, които смених и които задължително бях решил да сменя са:
- подгревни свещи (ОЕМ), релето си го рециклирах.
- филтър картерни газове (ОЕМ)
- термостат (ОЕМ)
- гарнитура капак клапани (ОЕМ) и разни други около турбото; (яд ме е, че при свален капак можеше да си направя центровка на газоразпределението, но нямах инструмент за зацепване)
- демпферна шайба (CORTECO)
- ролка, обтегач и ремък (INA)
- алтернатор - пълно рециклиране (лагери, реле-регулатор, сложих му и free life шайба)
- косумативи - масла, антифриз (ОЕМ); (кой ме излъга да си купя маслен филтър кнехт и О-пръстена на капачката протече :dummy: )

Това е по мотора като цяло, доволен съм, за останалата част има много подробности и псувни, но както казах - не са за тук. Може да си отворя тема "Моето второ комби" :ok: , но тя топлата вода е открита от хиляди други преди мен, а и не виждам смисъл от поредния реставратор на стари коруби.
Та така, като видя зор, а аз вече го виждам, ще си питам чинно по разделите, макар че откак съм се регнал, досега се оправям само с четене.

Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Моето първо комби

Мнение от Kroki » 06 Апр 2023, 12:43

Никога ама никога не сме имали проблем с филтър на Кнехт
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Моето първо комби

Мнение от Z3Ro* » 06 Апр 2023, 22:04

stean написа:
kamendc написа:.........

damian2112 написа:.........

Колеги, мерси за съветите, както и благодарности на Z3Ro* и Kroki за отговорите, но аз въпроса го приключих някъде преди 2 месеца.
Тоест, взех кола с този мотор, но не в този раздел и понеже не исках да измествам фокуса на темата, затова и не съм писал.

Накратко ще кажа само за мотора.
По идея на МСРО, взех един ендоскоп и проверих обтегача на веригите, съответно оттам реших да не ги сменям. Частите, които смених и които задължително бях решил да сменя са:
- подгревни свещи (ОЕМ), релето си го рециклирах.
- филтър картерни газове (ОЕМ)
- термостат (ОЕМ)
- гарнитура капак клапани (ОЕМ) и разни други около турбото; (яд ме е, че при свален капак можеше да си направя центровка на газоразпределението, но нямах инструмент за зацепване)
- демпферна шайба (CORTECO)
- ролка, обтегач и ремък (INA)
- алтернатор - пълно рециклиране (лагери, реле-регулатор, сложих му и free life шайба)
- косумативи - масла, антифриз (ОЕМ); (кой ме излъга да си купя маслен филтър кнехт и О-пръстена на капачката протече :dummy: )

Това е по мотора като цяло, доволен съм, за останалата част има много подробности и псувни, но както казах - не са за тук. Може да си отворя тема "Моето второ комби" :ok: , но тя топлата вода е открита от хиляди други преди мен, а и не виждам смисъл от поредния реставратор на стари коруби.
Та така, като видя зор, а аз вече го виждам, ще си питам чинно по разделите, макар че откак съм се регнал, досега се оправям само с четене.

Изображение

С какъв пробег е колата, колега? Ако ви покажа моя обтегач, много ще питат как не се скъсала веригата ми - нямам снимка на тоя тел, но най-общо казано е изскочил пет пъти по толкова... ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 31.12.2021
Пол: Мъж

Re: Моето първо комби

Мнение от SDSDJ » 06 Апр 2023, 23:59

Хубаво е да се гледат и двата обтегача. На горната верига при мен беше излязал 12мм, а на долната 20мм!Т.е. износването на двете вериги е различно. За сравнение на чисто нови вериги обтегачите излизат 7мм. Над 20мм е доста рисково вече...

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook