Проблем с климатика

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 2.03.2009

Проблем с климатика

Мнение от latrel » 26 Юни 2022, 11:15

Здравейте колеги. Имам проблем с климатроника на е60 преди фейс. Като го пуснах да духа студено в прозореца тялото и краката - в прозореца,краката и пасажерските отвори духаше топло, а в тялото на шофьора студено. Прегледах темите във форума за подобен проблем и всички казваха, че най-вероятно е заради електромагнитните клапани. Купих нови и ги смених. Пак направих тест и установих, че има подобрение в средната линия, но не е както трябва.
Ходих в сервиз за климатици и след диагностика ми казаха, че фреона е малко. Доляха нужното количество, провериха за течове и заявиха, че всичко изглежда да работи както трябва. Наистина от средната линия духа много студен въздух, в краката на шофьора студен, а в краката на пасажера и стъклото пак е топло.
На диагностика излиза грешка 009C55 Fresh air motor/ ptc heaters/ fogging sensor / fresh air damper motor.
Не намерих тема която да описва решението на този проблем и тази грешка. Някакви идеи?

Изпратено от моят SM-G991B с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с климатика

Мнение от zvetiko » 26 Юни 2022, 13:35

Колега, закачи колата с оригинална диагностика, за да се изясни точно и сигурно характера на грешката/е. После активирай принудително с лаптопа необходимите възли от климатичната система, за да провериш дали работят коректно. На каквото не работи проверяваш електрическата инсталация, и ако там всичко е наред го сменяш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 3.12.2018
Пол: Мъж

Re: Проблем с климатика

Мнение от PolYank » 27 Юни 2022, 5:52

При мен имаше подобен проблем. Оправи се случайно, когато завъртях врътките на климатроника на най-студено и от ай драйва пуснах автоматичен режим на охлаждането. Задейства се клапата за циркулация на въздуха само в купето и струята беше на максимум. После всичко се оправи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 163
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Проблем с климатика

Мнение от philip_vd » 27 Юни 2022, 9:02

На мен ми дава същата грешка втори път за 2 години, но не усетих нищо нередно в поведението на климатроника. Като я изтрия не се появява повече. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Проблем с климатика

Мнение от ozBMW » 10 Авг 2022, 16:03

Е сега пълних фреон аз и от духалките на таблото духа студено,в краката и на прозореца духа топло :evil: От сервиза за климатици ми казаха клапите в таблото :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 12.06.2009
Местоположение: Дупница
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D
Мечтае да кара: BMW E60 530D
Детайли за колата: Лукс...
Комфорт...
Класа!

Re: Проблем с климатика

Мнение от vankata_dupnica » 13 Авг 2022, 18:05

Колеги, най-вероятно е от сензора за изпотяване на предния прозорец. Foging сензора. Аз го изолирах софтуерно и климатика сега е бомба.

Ето видео: https://youtu.be/VaVUOLiXbSY

Изпратено от моят SM-G991B с помощта на Tapatalk
Искаш да продаваш в цял свят ->Уеб дизайн и Онлайн маркетинг

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook