Съвети и въпроси относно избор на Е6х

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 3.04.2014
Местоположение: София
Кара: Каквото има
Мечтае да кара: Влакчето на метрото

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от nickem » 27 Сеп 2021, 10:53

JoroZan написа:Да така е, съжалявам че обобщих в коментара си, но въпреки това не е правено за този автомобил. Както казах, най-вероятно аз съм одъртял, но обичам нещата в оригиналния им вид. Не разбирам желанието на хората да купят нещо старо и да му наслагат нови устройства. Стойността на оригинала винаги е по-висока, без значение цената на подменените елементи… А някой знае ли цената на комплект оригинална CIC мултимедия, мога да се обзаложа, че е поне три пъти по скъпа от всеки андроид!

Като си караш колата ежедневно, искаш да имаш удобствата на нова кола. Дори Порше произвеждат мултимедия за класическите си модели.
Porsche.jpg

Лично аз затова си продадох 60-ката основно, CIC просто е отживелица. NBT Evo доста неща не работят, но CarPlay променя нещата чувствително, макар и да е доста неудобно позициониран за да използваш тъч.
CIC-то струваше 1100-1200 кинта като взимах моето.

Иначе колата съм я виждал на живо, говорихме си с момчето на една сбирка и съм сигурен че всичко в нея е 6.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 28.03.2015
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: m57d30

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от mariyangeorgiev » 27 Сеп 2021, 21:03

Здравейте, колеги,

Може ли бързо мнение за въпросният автомобил - https://mobile.bg/11625855770413495

Абстрахирайте се от басните в описанието.

Благодаря предварително
BMW Lover

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от ivanski_2 » 27 Сеп 2021, 21:14

mariyangeorgiev написа:Здравейте, колеги,

Може ли бързо мнение за въпросният автомобил - https://mobile.bg/11625855770413495

Абстрахирайте се от басните в описанието.

Благодаря предварително


AUTOVEICOLO DW338WA 30/12/2019 REGOLARE 122403

Въртяни са км още преди да бъде внесена тук :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 28 Сеп 2021, 11:09

mariyangeorgiev написа:Здравейте, колеги,

Може ли бързо мнение за въпросният автомобил - https://mobile.bg/11625855770413495

Абстрахирайте се от басните в описанието.

Благодаря предварително


Предния капак има луфт от едната страна…

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Stoqnchev » 30 Сеп 2021, 19:58

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=loqfew

Приятел я е харесал , но като цяло е " бос " при Е60.

Някой с преки наблюдения над N53 като цяло , но на мен ми се вижда доста завишена цената при положение , че липсват доста неща от оборудването и до среден клас.
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Speed_Am_All » 30 Сеп 2021, 20:24

Stoqnchev написа:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11632504958479428&slink=loqfew

Приятел я е харесал , но като цяло е " бос " при Е60.

Някой с преки наблюдения над N53 като цяло , но на мен ми се вижда доста завишена цената при положение , че липсват доста неща от оборудването и до среден клас.
Обсъждали ме е доста. Основното е че е с директно впръскване и не става на гас. Основни слабости характерни за n53 не са никак малко. Инжектори, помпа високо налягане, електрическа помпа за водата, клапан за картерите газове, датчик за NOx, бубини. Според мен трябва и да се кара с 100 октанов бензин (98 вече няма) за да се опазят инжекторите и да може да си работи в бедните на гориво режими. Не знам защо но ми е направило впечатление че повече бензинови коли смазват втулките на скоростта кутия, може би заради оборотите. Основно трябва да се внимава за инжекторите, обикновенно са за смяна на колите които се продават и трудно се хваща отначало проблема. Но пък колите са вече на км и може да се попадне на някоя със сменени с последната ревизия. Моята е имам от 4 години и съм смени инжектори + клапан на картерните газове на 170к км и бобини на 200к км ама те са по 40лв е не кой знае каква драма. Като цяло това ми е подръжката за 4 години + че правих втулки на кутията още като е взех, но колата е взех 1 година след като беше изтекла гаранцията по км (иначе не беше изтекла по време). Но на някоя на незнайни км болката може да е голяма.

Sent from my IN2013 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Speed_Am_All » 30 Сеп 2021, 20:31

А иначе за конкретната бройка, наистина е много постна и цената ми се струва неоправдана. Аз на моята не знам дали мога да и взема толкова, а е далеч от тази като оборудване. Да не останете с погрешно впечатление, не си продавам колата :)

Sent from my IN2013 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 24.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 525d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от ivan_petkov » 01 Окт 2021, 7:24

Само ли на мен ми се струва , че са вдигнали цена тия е60 или подържат ако гледаме последните 2-3 години до сега :dunno: … па може и само да ми се струва …

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 423
Регистриран на: 28.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 530i

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Speed_Am_All » 01 Окт 2021, 7:35

Цената на всички коли втора употреба се вдигна, заради по-малкото продажби на нови автомобили, по-бавната доставка на нови автомобили и инфлацията, според мен.

Sent from my IN2013 using Tapatalk

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от vld » 01 Окт 2021, 7:38

ivan_petkov написа:Само ли на мен ми се струва , че са вдигнали цена тия е60 или подържат ако гледаме последните 2-3 години до сега :dunno: … па може и само да ми се струва …
Да вдигнали са се цените на читавите коли и то не само при е60, при всички автомобили се наблюдава. Заради корона кризата западняците са намалили покупките на нови автомобили и от там има дефицит на употребявани при нас. Освен това в момента е затруднено производство на нови поради липса на някои метали необходими за производството на електрониката на новите, общо взето при поръчка на нов се чака 6-8 месеца и не е много сигурно ще дойде ли навреме... Та такива са обстоятелствата към момента.
Очакваше се и имотите да се сринат, но стана обратното, сега повишаването на основните суровини и горива ще допринесе още повече за възхода на инфлацията в световен мащаб....

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 01 Окт 2021, 10:15

vld написа:
ivan_petkov написа:Само ли на мен ми се струва , че са вдигнали цена тия е60 или подържат ако гледаме последните 2-3 години до сега :dunno: … па може и само да ми се струва …
Да вдигнали са се цените на читавите коли и то не само при е60, при всички автомобили се наблюдава. Заради корона кризата западняците са намалили покупките на нови автомобили и от там има дефицит на употребявани при нас. Освен това в момента е затруднено производство на нови поради липса на някои метали необходими за производството на електрониката на новите, общо взето при поръчка на нов се чака 6-8 месеца и не е много сигурно ще дойде ли навреме... Та такива са обстоятелствата към момента.
Очакваше се и имотите да се сринат, но стана обратното, сега повишаването на основните суровини и горива ще допринесе още повече за възхода на инфлацията в световен мащаб....

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk


Абсолютно съм съгласен с мнението, също така липсата на чипове на световния пазар е голям фактор. Аз също не съм спрял да наблюдавам обявите в Европа и ми прави впечатление завишаване на цените около 10-20 %.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 4.10.2021
Пол: Мъж
Кара: е61 n52b25a

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JKazakoff » 04 Окт 2021, 14:03

Здравейте, предстои ми покупка на Е61 от Германия и ми се искаше да разбера повече за колата, която съм харесал. Има ли как да се направи някаква справка дали е въртян километража или нещо подобно?

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 28.03.2015
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: m57d30

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от mariyangeorgiev » 04 Окт 2021, 21:56

Здравейте, колеги,

Някой дали е ходил на оглед на този автомобил - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=lqe32a


Sent from my iPhone using Tapatalk
BMW Lover

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 173
Регистриран на: 26.04.2021
Пол: Мъж
Кара: E60 530d, ML 320, Subaru Forester
Мечтае да кара: собствения си автомобил.

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от JoroZan » 05 Окт 2021, 7:22

mariyangeorgiev написа:Здравейте, колеги,

Някой дали е ходил на оглед на този автомобил - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=lqe32a


Sent from my iPhone using Tapatalk


Изглежда много добре!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 26.10.2012
Кара: 3.0i
Мечтае да кара: 335i
Детайли за колата: Кола

Re: Съвети и въпроси относно избор на Е6х

Мнение от Heat » 05 Окт 2021, 12:22

https://www.cars.bg/offer/60c7529ab7aa6c4b641c4c33

Това истински пакет ли или е реден според Вас?
Един приятел иска да я купува. Ходих да я карам. Не беше палена поне месец, запали от четвърт.
Дърпа много доволно, хикса го тествахме в едно кръгово със 100+ нито едно колело не мръдна.

Бях забравил какъв кеф са ръчните на БМВ с плътноста на лостта и да цедиш скоростите до където ти е кеф.

Намирате ли й нещо по снимки? Кожата е много мека и запазена.

Другото, което гледаше е това: https://www.cars.bg/offer/6130b973258735695d15cfe5
За да му останат пари за вериги и кутия хаха :)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook