Проблем с оборотите бмв 325i

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.02.2024
Пол: Мъж

Проблем с оборотите бмв 325i

Мнение от Rokinnzor » 08 Фев 2024, 21:35

Здрсвейте. Колата ми е bmw 325i 218кс 2005 год. От скоро ми светна чека и на място колата държи високи обороти между 1-1.5. А на по студен двигател се качва до 1,1.5 и пада дори гасне понякога. Мотора работи малко по различно и чека свети постоянно. На диагностика излизат 4 грешки едната от която е дебитомер, когато изтрия грешката за дебитомера чека гасне, но странното е че го смених с няколко здрави и отново излиза грешката. Та въпроса ми е на някой случвало ло му се етакова нещо и дали е възможно всичко да е вързано и с другите грешки и ако някой знае какви са и какво да се смени ше съм благодарен.
Грешките са:
1. 2F9A - Сензор заатмосферно налягане комуникация(прекъсва)
2. 2D06 - Въздушен дебитомер - прекъсва
3. 2D0F - Сигнал за измерване на въздулния поток- прекъсва
4. Охлаждане термостатна характеристика, активиране - прекъсва

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1087
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: Проблем с оборотите бмв 325i

Мнение от The Heartlistener » 12 Фев 2024, 15:44

Rokinnzor написа:Здрсвейте. Колата ми е bmw 325i 218кс 2005 год. От скоро ми светна чека и на място колата държи високи обороти между 1-1.5. А на по студен двигател се качва до 1,1.5 и пада дори гасне понякога. Мотора работи малко по различно и чека свети постоянно. На диагностика излизат 4 грешки едната от която е дебитомер, когато изтрия грешката за дебитомера чека гасне, но странното е че го смених с няколко здрави и отново излиза грешката. Та въпроса ми е на някой случвало ло му се етакова нещо и дали е възможно всичко да е вързано и с другите грешки и ако някой знае какви са и какво да се смени ше съм благодарен.
Грешките са:
1. 2F9A - Сензор заатмосферно налягане комуникация(прекъсва)
2. 2D06 - Въздушен дебитомер - прекъсва
3. 2D0F - Сигнал за измерване на въздулния поток- прекъсва
4. Охлаждане термостатна характеристика, активиране - прекъсва

2F9A не е датчик за "атмосферно налягяне", а е датчика за външната температура който подава данни на таблото.
Ако може да се вярва на това с което четеш, то и за двете грешки касаещи дебитомера излиза че сигнала прекъсва, което може да е проблем с кабелите, буксата, пиновете и т.н.
Последната грешка явно трябва да е за нагревателя на термостата за принудителното му активиране. И да е изгорял нагревателя, термостата си работи като обикновен такъв.
Най-добре закачете колата с BMW диагностика, иначе доста неясни и глупави определения може да се прочетат.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook