Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.06.2023
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91
Мечтае да кара: Комбайн
Детайли за колата: Семеен комбинизон

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от spaceback » 04 Яну 2024, 16:15

По темата:
Автомобилът стои от 1 седмица и не знам, защо реших да пробвам пак дали ще запали и О, чудо - ЗАПАЛИ!
Двигателя пали и пак се чува така счупено като на клипчето, загледах се отпред в ремъка пред двигателя и видях, че нещо не е наред, едната ролка изглежда много счупена и звукът на строшено май идва точно от нея!
Възможно ли е от тази повредена ролка да няма мощност и да работи като на 1-2 цилиндъра?
Може би и някакви лагери на двигателя има заминали, така някак си звучи поне.... Как мога да проверя?

Щом пали двигателя, означава ли, че не е скъсала верига и потрошила двигателя вътре? По таблото не ми свети никаква грешка!

Моля, отговори само по темата, без излишни коментари!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 286
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от AlonsoBest » 04 Яну 2024, 17:45

spaceback написа:По темата:
Щом пали двигателя, означава ли, че не е скъсала верига и потрошила двигателя вътре? По таблото не ми свети никаква грешка!

Моля, отговори само по темата, без излишни коментари!

Само Хари Потър и Чък Норис могат да запалят кола със скъсана верига, така че не, не ти е скъсана веригата.
Това не означава че не може да е претропал лагер и да си за нова долница на мотора.
Аз не бих я палил така, че биелите бързо излизат през блока. :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от Moni_BMW » 04 Яну 2024, 22:51

Не е веригата със сигурност, още от първите ти постове става ясно. Няма как да я запалиш със скъсана верига.
///M power

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 23.08.2022
Кара: E92 330d
Мечтае да кара: По къра

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от Denislav7777 » 05 Яну 2024, 14:29

ekalchev написа:Аз имах такъв двигател на е60-ката и тоя двигател посмъртно неможеше да вдигне такава скорост. Ако е имал чип и си го засилил с такава скорост, мисля че това трябва да е очакван резултат.

Вдига си 240 без проблеми. От личен опит :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от Ивайло Димов » 05 Яну 2024, 15:14

То заради такива като теб тази марка е най-мразената в БГ :dunno: .Щото катастрофа без БМВ е като циганска сватба без бой ....


А п темата ....двигателят ти е за коша ,вероятно е превъртял лагерите на коляновия вал ,ремонта ще е безбожно скъп и нецелесъобразен .Търси друг ,по възможност такъв дето може да се стартира и чуе как работи.
Успех

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от Jorixa » 06 Яну 2024, 9:01

spaceback написа:Преди 10+ години това беше най-добрия форум за автомобилисти и фенове на марката, като всеки помагаше и това е целта на форума!


Един истински автомобилист и фен на марката никога не би подкрепил безразсъдно шофиране, еле па с деца в колата. Такива като тебе никви фенове не сте, ми сте срам за марката и не сте за пътя изобщо.

И ако не искаш с теб да се "заяждат" следващия път си спестявай такива "хвалби" как редовно си караш с 240 със щерката, бебето и кучето в колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от Moni_BMW » 06 Яну 2024, 14:05

Jorixa написа:
spaceback написа:Преди 10+ години това беше най-добрия форум за автомобилисти и фенове на марката, като всеки помагаше и това е целта на форума!


Един истински автомобилист и фен на марката никога не би подкрепил безразсъдно шофиране, еле па с деца в колата. Такива като тебе никви фенове не сте, ми сте срам за марката и не сте за пътя изобщо.

И ако не искаш с теб да се "заяждат" следващия път си спестявай такива "хвалби" как редовно си караш с 240 със щерката, бебето и кучето в колата.


Много точно казано. Съжалявам за спама. А относно техническата част на темата има ли развитие ?
///M power

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от vld » 09 Яну 2024, 9:40

Хайде стига вече с конското, достатъчно му се накарахте на колегата.
Ако ще му пише някой нещо техническо добре, ако не просто да подминава и това е!
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от Kroki » 15 Яну 2024, 18:45

най-лесния и прост начин е да отвориш масления филтър и да видиш какво е състоянието вътре.
Според мен ще е пълен с метални стружки - > завлякъл си лагер, като знам мотора, най-вероятно основен...

Спри да палиш мотора, шото то нз кво повече може да стане ама не го доубивай. :lol:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.06.2023
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е91
Мечтае да кара: Комбайн
Детайли за колата: Семеен комбинизон

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от spaceback » 19 Фев 2024, 11:36

Здравейте, колеги!

Благодаря на единствения колега, който ми беше писал на лично, че е готов да помогне със съвет и сервиз, но точно бях намерил вече сервиз.

На който му е интересно, по темата:

Както знаете на 26.12.2023 г. колата ми спря, счупи се двигателя.
Закарах я в шано-сервиз при хора от Ауто Бавария, отвориха масления филтър и имаше стружки, свалиха мотора, отвориха и лагерите бяха станали на парчета..... мотора вътре е.... коляновия вал е малко задран, леглото вече не е същото и парченцата от черупковите лагери са навсякъде. При веригите всичко си е здраво. Казаха ми, че най-доброто решение е друг мотор да търся, трябвало сам да си го намеря и купя и да им го закарам там.... Никой не се занимавал да ти търси мотор.... оправяш се. Казаха ми да търся на 130-140к да не е отварян за обслужване. Почнах да търся аз, звъня по телефоните по цял ден и само някакви се опитват да ме мамят и лъжат, предлагат ми някви куци схеми, АМА ЩЯЛО ДА СТАНЕ, няма проблем..... Защото аз търся да си е с документи и да е точно същия като стария ми мотор, без изключения! Ходих да гледам един двигател, харесах го, капарирах го, в деня в който трябваше да го докарат ми звънят и ми викат.... то тука малко проблем с документите.... викам дръжте си го и ми връщайте парите. Намерих друг от е61 от Англия на 90 000 мили, имаше документи от МОТ с тези километри от 2023 година. Беше на коша още и палеше. Купих го с всички документи 2400 лв. за мотора + 200 лв за колектора. Закарах ги на майстора и той потвърди, че не е отварян мотора. Прехвърли от моя мотор което ставаше, което трябва сме купили ново. Платих 2600 лв. на майстора за труд и части ОБЩО, като разбира се не ми даде бележка за нищо и не мога да кажа кое колко е..... Всички части около двигателя са измити, общо взето под капака изглежда като чисто нова кола. Взех я и вече няколко дни я карам. Каза ми да си намеря алтернатор, че моя презареждал. Аз до колкото съм запознат, понеже колата е стояла 2 месеца и моя е много паднал, сега зарежда повече май заради това и ще се оправи? Вие как мислите, да сменям ли алтернатора? Иначе като цяло колата сега пак си е нормална като преди, работи тихо и умерено мотора, тествах я малко извънградско 100км върви си нормално. Само на студен старт като я запаля малко изпушва и леко по-шумно се чува мотора някакви секунди и се нормализира. Ама майстора каза да я покарам 1000-2000км и да сменя маслото и филтрите и щяла да се оправи. Да може да се прочисти малко.

Общо взето сега всеки път като седна на седалката на тая кола и треперя и май, май ще я продавам.

Ако някой му трябват резервни части от стария двигател - ПРОДАВА СЕ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 9.10.2016
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E61 в цвят “мантинела”

Re: Двигателя Умря - Генерален Проблем с E91 177 к.с.

Мнение от SpasT » 27 Фев 2024, 7:15

Само да вметна. На мен ми се случи абсолютно същото с моя 6-так. Само, че при скорост от около 50 км/ч. До тогава мотора беше обслужван само с BMW консумативи и работеше перфектно. Никога не съм го зорил и дори чип не съм си правил. Оказа се основен лагер на кол. вал. Така и не успяхме да разберем с колегите защо !?

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook