Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 21.01.2020
Мечтае да кара: Blue М5 competition@1000hp

Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от sspeed » 16 Юли 2023, 7:24

Здравейте!

Предстои ми смяна на предни спирачни дискове на Е90 330D 231hp. Ще бъдат заменени с 348мм - такива от 335Д заедно с апаратите.

Въпросите са ми:

1. Препоръчайте ,моля марка и модел дискове,които няма да се изкривят за 10-20К км :?:

2. Надупчени или само "надраскани" да са :?:

3. Вярно ли е,че надупчените се напускват :?:

4. Верно ли е ,че надупчените и надрасканите шумяли и много и чува ли се това при затворени прозорци? Как бихте го описали,на какво наподобява? Примерно спираш голям ел. мотор или :?:

5. Препоръчайте накладки. Спрял съм се за сега на ATE с керамика.

Препочиваха ми марки Zimmerman и Brembo,но искам да питам Вас - хора,които най вероятно сте тесвали някакви марки на колите си. Знам,че Е60 серията е много притенциозна към предни дискове и много ги криви (или дисковете в бг са ментаци). С Е90 така ли е :?:

Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от zvetiko » 16 Юли 2023, 11:01

Колега, това, което си решил като марки дискове по-добре го забрави- ще ти сбъднат опасенията. Сложи оригинални дискове, с накладки АТЕ- монтажа е специфичен и трябва да го спазиш. Надрасканите наистина доста шумят при спиране- да кажем от над 80 км. Какъв е шума- нещо като банцинг. :D За да има смисъл от употребата им керамичните накладки се слагат заедно с керамични дискове. Но това не е комбинация за ежедневно каране, а е да кажем пистово каране с предварително им подгряване. Когато са студени, поради спецификата, им спират лошо, особено при по-тежки пътни условия.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 21.01.2020
Мечтае да кара: Blue М5 competition@1000hp

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от sspeed » 16 Юли 2023, 14:45

Като банцик вика хахах
Ами ще слагам оригинални предни дискове тогава и тва е,към 1000лв са с накладките,но ще имат и гаранция. Искаше ми се малко и сиганийка да има (дупки шарки) ама по важното е да спират хубаво и да не се насерат за 5к км. Все пак цялата работа ще се прави за по-добро спиране,че след ремапа, нещо спирането не ми се струва,че е правопропорционално на ускорението хаха :D Опеделено се иска още от него.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от Вуйчо » 16 Юли 2023, 17:29

Само и единствено оригинални БМВ. Не питай старило, питай патило! Всичко различно от оригинални бмв са пари хвърлени на вятъра.

Отиваш в мкар/дару/бова/ауто бавария или който и да е бмв дилър или през ЕлитКар / интеркарс (те също предлагат оригинални части) и купуваш и забравяш.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 19.07.2016
Пол: Мъж
Кара: Лагерница
Мечтае да кара: M4 G82
Детайли за колата: Бърза без спирачки

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от ceko88 » 16 Юли 2023, 18:02

Подкрепям мнението на Вуйчо . Вече ако искаш нещо качествено и перформанс си приготви едно 2к за тях . Наскоро сложих Zimmerman предни надупчени и като цяло не са лоши за цената ,но наблюдавам ,че правят бързо ръб и имат известна кривина . Zimmerman и Brembo май са еднакви ,,

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 21.01.2020
Мечтае да кара: Blue М5 competition@1000hp

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от sspeed » 16 Юли 2023, 22:03

ceko88 написа:Подкрепям мнението на Вуйчо . Вече ако искаш нещо качествено и перформанс си приготви едно 2к за тях . Наскоро сложих Zimmerman предни надупчени и като цяло не са лоши за цената ,но наблюдавам ,че правят бързо ръб и имат известна кривина . Zimmerman и Brembo май са еднакви ,,


Тресене при спиране имаш ли с Zimmermana и шумят ли при псиране ,както казва колегата по-горе?На колко км са вече?

Може ли линк на модела с които си?

Мерси!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от Ивайло Димов » 17 Юли 2023, 4:27

Всеки пише и говори за "криви " дискове но никой не казва това как се случва на обикновен градски ежедневен автомобил :dunno: .Обикновено този ефект се усеща при неправилен монтаж ,някакъв проблем със спирачния апарат или водачите на супорта и от там неравномерно износване на накладките и диска .Дисковете в този диаметър са с дебелина 25 мм ,как се криви чугун с такъв размер и до каква температура трябва да го загрееш и през каква локва трябва да минеш та да се изметне ,още повече че масово собственици на автомобили се оплакват от този феномен дори в сухо време когато през лятото или есента когато няма дъждове .5 мои коли съм имал и доста служебни карам ,и никога не се е случвало да се кривят дискове...при все факта ,че съм слагал дискове на Ferodo ,Ate ,TRW ,Bocsh .....винаги средния ценови диапазон . Ревизирана спирачна система ,правилен монтаж с почистване на водачите на супорта и главината където ляга диска и правилна разработка и не би следвало да има проблеми .Повечето производители слагат едни листчета в кутиите ,а и на сайтовете им има описание как се разработват нови дискове и накладки .


https://www.youtube.com/watch?v=MEKjER385dg

Ето интересно видео

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от Guberkov » 17 Юли 2023, 10:13

Ивайло Димов написа:Всеки пише и говори за "криви " дискове но никой не казва това как се случва на обикновен градски ежедневен автомобил :dunno: .Обикновено този ефект се усеща при неправилен монтаж ,някакъв проблем със спирачния апарат или водачите на супорта и от там неравномерно износване на накладките и диска .Дисковете в този диаметър са с дебелина 25 мм ,как се криви чугун с такъв размер и до каква температура трябва да го загрееш и през каква локва трябва да минеш та да се изметне ,още повече че масово собственици на автомобили се оплакват от този феномен дори в сухо време когато през лятото или есента когато няма дъждове .5 мои коли съм имал и доста служебни карам ,и никога не се е случвало да се кривят дискове...при все факта ,че съм слагал дискове на Ferodo ,Ate ,TRW ,Bocsh .....винаги средния ценови диапазон . Ревизирана спирачна система ,правилен монтаж с почистване на водачите на супорта и главината където ляга диска и правилна разработка и не би следвало да има проблеми .Повечето производители слагат едни листчета в кутиите ,а и на сайтовете им има описание как се разработват нови дискове и накладки .


https://www.youtube.com/watch?v=MEKjER385dg

Ето интересно видео



Евала за поста и за всичко вярно в него , обаче видеото го изгледах и много ме съмнява някоя мадама или някой който иска да се качи и да започне да кара купувайки си чисто-нов автомобил , да спази всички тия неща за правилна разработка на спирачната система :) , което според мен прави това видео абсолютно-безмисленно.

По-скоро когато са качественни дисковете и накладките,монтирани са правилно и с това са ревизирани,раздвижени и почистени съпортите на спирачните апарати, човек може спокойно да се абстрахира от факта че са му сменени дисковете и накладките, продължавайки спокойно да си кара колата в неговият стил на шофиране без да се съобразява със всичките тия излишни-подробности.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от choio » 17 Юли 2023, 10:17

Аз съм с EBC + техни накладки редстъф на 335цата ,нямат ядове вече 3 година и са доста издръжливи ,поръчах си ги от ибей ,някъде под 800 лв,ми дойдоха ,нарязани и надупчени,да има шум при спиране от висока скорост ,заради нарязването. Преди това бях с оригинални,кривнаха жестоко но бяха под номиналния размер,првдполагам заради това се изкривиха.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от Kroki » 17 Юли 2023, 10:36

Мога да хелпна за ориг.

Моят съвет е да заложиш на ОЕМ дискове с ОЕМ накладки и/или феродо рейсинг накладки.
Отдено ОЕМ дисковете можеш да "нарежеш" малко да станат по-интересни и това е.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 21.01.2020
Мечтае да кара: Blue М5 competition@1000hp

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от sspeed » 17 Юли 2023, 11:58

Оргиналните дискове се оказа,че са на цена 526лв бройката и гранцията им важала,само ако са с оригинални накладки за 497лв. Май няма да слагам оригинални диксове... 1500лв за 2 предни диска с накладки за 17 годишна кола...аз да не карам М-ка :banghead: ,какви са тези цени,не знам...? хаха :mhihi:

Моля,да слагате линкове с марката и модела на дискове,които ползвате да ги разгледам и да реша. За сега клоня към Zimmmerman :

https://www.autodoc.bg/zimmermann/1738754

Пък ако се изкривят,че ги изправя,нали има някакви машини,които ги исправят дори без да се свалят дисковете.

Тях мога да ги взема с 30-40% отстъпка заедно с накладки. Кажете читав модел (с линк моля) накладки за ежедневна употреба на АТЕ?

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от Lenco » 17 Юли 2023, 12:32

Търси хора с отстъпки, Кроки ти писа по-горе.
Миналата година по Коледа, тези дискове бяха на промоция в Мкар по 278лв, Лавиатан ги намери по 235лв.
Ползвал съм това на е46-цата https://www.autodoc.bg/zimmermann/13474610 и няма ядове, но са цифра.
Ако си спазваш ограниченията, както повечето във форума твърдят, стават повечето дискове, но при спиране от над 200 .... :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от ildivvy » 17 Юли 2023, 12:44

Имаше много хубава тема за дисковете някъде във форума! Потърси я и я прочети... Интересна статистика има в нея!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Mallorca
Пол: Мъж
Кара: трактор шестак
Детайли за колата: m57tu2d30 OL

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от vanko242 » 17 Юли 2023, 18:20

choio написа:Аз съм с EBC + техни накладки редстъф на 335цата ,нямат ядове вече 3 година и са доста издръжливи ,поръчах си ги от ибей ,някъде под 800 лв,ми дойдоха ,нарязани и надупчени,да има шум при спиране от висока скорост ,заради нарязването. Преди това бях с оригинални,кривнаха жестоко но бяха под номиналния размер,првдполагам заради това се изкривиха.

И аз карам с ЕВС но Ултимакс(ОЕМ) и съм изключително доволен, за парите си нямат алтернатива! Вече 3 години без забележки без да ги жаля. Е90 330 ХД автоматик
https://www.ebcbrakeshop.co.uk/ebc-ulti ... 283495.htm
...тестове на масла : http://bmwservice.livejournal.com/27699.html

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 21.01.2020
Мечтае да кара: Blue М5 competition@1000hp

Re: Избор на читава марка спирачни дискове Е90 330D?

Мнение от sspeed » 17 Юли 2023, 23:02

Тези EBC се оказа,че ги предлагат в БГ

https://ebcbrakes.bg/avtomobili?find=bm ... KGYFKbdeiZ

Апаратите са ревизирани с нови гумени уплътнения, почистени, боядисани и готови за качване :D

361672852_206175305405412_1911345530509614648_n.jpg


И преди да кажете ,че е циганийка...

361818714_249246357900327_3694464595598384107_n.jpg


М5 competision e така фабрично. Моята кочинка също е съня с тъмно сиви джанти :D
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook