Въпрос относно антифриза и обслужване на автомата

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 22.06.2023

Въпрос относно антифриза и обслужване на автомата

Мнение от warningzone93 » 22 Юни 2023, 13:47

Здравейте колеги!

Купих е90 330 бензин, забелязах, че по казанчето на антифриза има лека утайка, като нагар възможно ли е това да е масло или просто антифриза е за смяна?
Мотора работи като часовник и автомата сменя много мазно, маслото не му е сменяно, но си работи добре.
Чудя се дали да пипам автомата, притеснявам се след, като го сменя да не стане по зле.
Другата дилема е да сменя ли водната помпа с цел претенция или каквото си е ок да не барам. :D
Качвам и снимки на казанчето.
Поздрави!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Въпрос относно антифриза и обслужване на автомата

Мнение от zvetiko » 22 Юни 2023, 15:13

Колега, изчакай да се счупи всичко и заедно с основния ремонт ще направиш смените. :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Въпрос относно антифриза и обслужване на автомата

Мнение от mfandakov » 23 Юни 2023, 14:59

zvetiko написа:Колега, изчакай да се счупи всичко и заедно с основния ремонт ще направиш смените. :D

Умна идея, :mhihi:
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 22.06.2023

Re: Въпрос относно антифриза и обслужване на автомата

Мнение от warningzone93 » 23 Юни 2023, 15:42

Момчета виждам, че искренно се забавлявате, радвам се за което.
Но чух доста мнения, че ако се барне маслото на автомата може да стане по зле отколкото да не се пипа.
При положение, че няма никакви проблеми и го сменя и почне да рита за това пиша да споделите опит и мнение, както и да сменя здрава работеща помпа дали е рентабилно.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Въпрос относно антифриза и обслужване на автомата

Мнение от Kroki » 27 Юни 2023, 22:20

Преди да се смени маслото на кутията, тя се проверява и се вижда в какво състояние е. Корекции на пакетите, дали рита и т.н. Ако всичко е наред, сменява се масло 10л с картер, букса и о-пръстените на тръбите. Трият се адаптациите, кутията се обучава и си караш и свиркаш. :yes:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Въпрос относно антифриза и обслужване на автомата

Мнение от BMW_POWER » 27 Юни 2023, 23:04

Виж какво препоръчва производителят. Ако нямаш "история", сменяй всичко. Не питай разни "гаражни" специалисти. Аз сменям маслото в скоростната кутия на 80 000км. Антифриз съм сменял заедно с водна помпа. Помпата я смених заедно с ангренажа, защото си идва комплект.

Един селски експерт ни поддържа служебните коли и според него маслото карало над 160К км...

Майтапът си е майтап, но производителите го удариха през просото. Дилърите карат с най-евтините възможни консумативи и ако искаш да си я имаш колата по-дълго, не икономисвай от масла и течности. Не знаеш какви магарии са правили преди теб собственици и джамбази.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook