Обслужване на Е90 София

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 16.01.2018

Обслужване на Е90 София

Мнение от Gleenam » 20 Мар 2023, 12:51

Здравейте,

ще се радвам да споделите колко ви струва обслужването (масло и филтри + горивен)? Къде обслужвате вашите автомобили в София, район Витоша/Студентски.
Автомобила е E90 320D 2011. До момента най-ниската оферта която съм получил е ~510 лева.
Не успях да намеря сравнително нови теми във форума свързани със сервизи от които хората са доволни.

Благодаря предварително на всички отзовали се.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от Kroki » 20 Мар 2023, 14:06

най-лесно е като дадеш вин :roll:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от streetz » 20 Мар 2023, 16:09

Gleenam написа:Не успях да намеря сравнително нови теми във форума свързани със сервизи от които хората са доволни.
Те обявите на сервизите във форума оредяха напоследък, явно си имат достатъчно работа хората. От моят скромен опит до тук само в два не са се осирали ... засега - Мопарт и BMW AUTO REPAIR CENTER. Но не са в Студентски, така че не знам дали ти вършат работа.
Масло средна хубост (Кастрол примерно) е 100 лв за 6 литра, филтрите са всеки по 60-ина лв въздушен и горивен, масления е ~30, на купето 30-40. С тия оставащи 200+ за труд ми се струва, че си попаднал на скъпчии, то цялото се прави за под 1 час барабар с кафенцето и няколко цигарки. А, забравих - още 20 лв за скобата за сваляне на масления филтър.
Ако държиш да ходиш в сервиз за такива дреболии като масло и филтри, навсякъде могат да свършат работата, даже и да са за друга марка. Но в повечето случаи е хубаво да си им на главата, че после я някоя кора под двигателя ще липсва, я нещо по интериора ще е счупено ("то така си беше, бате"), я катализатора ще хване крака, я някой познат ще ти каже, че те е видял да прелиташ с бясна скорост покрай близкия Кауфланд, а ти по това време си лежал у вас спокоен, че колата ти е в сигурни ръце :lol:
П.С. : Сега погледнах - в Дару обслужването ще ти излезе 454 лв :) Преценявай :)
Screenshot 2023-03-20 160537.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от Kroki » 20 Мар 2023, 19:31

А сам ли ще си вкараш историята, че си си сменявал консумативите или после като тръгнеш да я продаваш и липсват едни 100к км ще се чудим какво да правим?
?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от ivanski_2 » 20 Мар 2023, 19:41

Kroki написа:А сам ли ще си вкараш историята, че си си сменявал консумативите или после като тръгнеш да я продаваш и липсват едни 100к км ще се чудим какво да правим?
?
Твоето е61 има пълна сервизна история нали, всеки 3 месеца е влизало в сервиз и всички километри са проследими на 100 процента , айде моля ти се :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 22.04.2009
Местоположение: Варна
Кара: M57, N52, S65

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от tintirimintiri » 21 Мар 2023, 1:04

Kroki написа:А сам ли ще си вкараш историята, че си си сменявал консумативите или после като тръгнеш да я продаваш и липсват едни 100к км ще се чудим какво да правим?
?


:mhihi: :mhihi:
Няма да се чудим, ще гледаме колата.
Колегата не е споменал че държи на история.
500лв за 320д :kuku:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 23.11.2022
Пол: Мъж

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от YoKK » 21 Мар 2023, 7:33

Маслото с горивния филтър може да ги смениш при всеки с
пункт за смяна на масло. Цената за труд варира от 20 до 40лв. Маслото според вкуса е от 80 до 150лв., Горивния и масления филтър купи качествени.9 Относно въздушния и филтъра на купето- сменят се елементарно и е кощунство да изсипеш 100лв за развиването на 6 болта ;)
BMW 320i, 2005, 150hp

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от Kroki » 21 Мар 2023, 9:42

ivanski_2 написа:Твоето е61 има пълна сервизна история нали, всеки 3 месеца е влизало в сервиз и всички километри са проследими на 100 процента , айде моля ти се :D


С пълна сервизна история е, не е влизала на всеки 3 месеца, но има бая посещения. Благодарение на това лесно може да се прецени, дали километрите са реални и да, продължава да се води пълна сервизна история. ;)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от zvetiko » 21 Мар 2023, 10:54

YoKK написа:Маслото с горивния филтър може да ги смениш при всеки с
пункт за смяна на масло. Цената за труд варира от 20 до 40лв. Маслото според вкуса е от 80 до 150лв., Горивния и масления филтър купи качествени.9 Относно въздушния и филтъра на купето- сменят се елементарно и е кощунство да изсипеш 100лв за развиването на 6 болта ;)


Маслото се взема не на вкус, а това, което е подходящо за двигателя по VIN номер, от доверен източник- след крушките, маслото е най-фалшифицираният продукт в автомобилната индустрия. Когато отидеш в магазина има сирене и от 5лв/кг има и от 20лв и на всичкото пише сирене. Не навсякъде работят с VIN и могат да ти дадат някаква пълна импровизация съгласно възгледа на производителя на маслото- на пунткт-а сменят на всичко и едва ли имат нужното за BMW. След смяна на горивния филтър има сервизна програма за обезвъздушаване- трае около 10мин. От BMW са я измислили не случайно- така се предпазват дюзите и помпата високо налягане. Радостта, че си спестил 10лв после може да ти струва няколко хиляди. Докато сваляш шестте винта и после ги връщаш може да изпочупиш или загубиш разни неща. И докато го правиш е добре да можеш да забелязваш дали има неща, което в последствие може да доведат до други ремонти и да се предотвратят.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от Kroki » 21 Мар 2023, 11:22

zvetiko написа:...

Напълно си прав. Хората масово не осъзнават, че работата е проста, но не е за прости хора.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от Z3Ro* » 21 Мар 2023, 12:26

Това обезвъздушаване, за което се говори като едва ли не нещо от сферата на аеронавтиката, всъщност може да се направи само с даване на контакт и оставяне предналягането да напълни системата. Помпата има управление и изключва след определен интервал, а самата процедура не е по-различна. Разликата е, че се прави със софт, а в домашни условия ръчно с контакта е същото...
По въпроса на колегата - аз си купувам материалите. Масло в момента Бардал хтек 5/30, филтри Маале, горивният само е Бош. Цялото нещо е около 270 лева за 7 литра масло. Смяната си я правя сам, предвид необходимите доплащания. Историята е хубаво нещо, но там, откъдето пазарувам, поддържат инфо за покупките. Всичко е достъпно за проверка онлайн по ВИН. Не е 100% меродавно, но никое не е така или иначе. А и на тоя кош вероятно аз ще съм му последният будала, така че история не ме вълнува занапред лично мен...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от ivanski_2 » 21 Мар 2023, 13:14

Kroki написа:
ivanski_2 написа:Твоето е61 има пълна сервизна история нали, всеки 3 месеца е влизало в сервиз и всички километри са проследими на 100 процента , айде моля ти се :D


С пълна сервизна история е, не е влизала на всеки 3 месеца, но има бая посещения. Благодарение на това лесно може да се прецени, дали километрите са реални и да, продължава да се води пълна сервизна история. ;)
Дефинирай бая ? Защото 1 година да е пропуснала и семнила собственик може да е врътната и с 100к нали знаеш :D
Я ако искаш направо я дай тук да видим какво значи за теб редовна :D А после ще ти покажа за мен какво значи редовна, защото според мен ще имаме голямо разминаване тук :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от nikola59 » 21 Мар 2023, 19:25

Z3Ro* написа:Това обезвъздушаване, за което се говори като едва ли не нещо от сферата на аеронавтиката, всъщност може да се направи само с даване на контакт и оставяне предналягането да напълни системата. Помпата има управление и изключва след определен интервал, а самата процедура не е по-различна. Разликата е, че се прави със софт, а в домашни условия ръчно с контакта е същото...

Не съм съгласен с това което си написал особено за N47, то ако беше така само да дадем ключа на контакт :shock: ..........Аз не съветвам никой след смяна на горивен филтър да играе на тото, а да се позва ista по предназначение за тази процедура с 20л. минимум гориво в резервоара.
Малко нагледно: https://www.drive2.ru/l/636006179968912889/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1637
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от Z3Ro* » 22 Мар 2023, 9:29

nikola59 написа:
Z3Ro* написа:Това обезвъздушаване, за което се говори като едва ли не нещо от сферата на аеронавтиката, всъщност може да се направи само с даване на контакт и оставяне предналягането да напълни системата. Помпата има управление и изключва след определен интервал, а самата процедура не е по-различна. Разликата е, че се прави със софт, а в домашни условия ръчно с контакта е същото...

Не съм съгласен с това което си написал особено за N47, то ако беше така само да дадем ключа на контакт :shock: ..........Аз не съветвам никой след смяна на горивен филтър да играе на тото, а да се позва ista по предназначение за тази процедура с 20л. минимум гориво в резервоара.
Малко нагледно: https://www.drive2.ru/l/636006179968912889/

Програмата прави същото, което се получава на контакт - обезвъздушава чрез предналягането...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Обслужване на Е90 София

Мнение от Kroki » 22 Мар 2023, 13:22

Z3Ro* написа:
nikola59 написа:
Z3Ro* написа:Това обезвъздушаване, за което се говори като едва ли не нещо от сферата на аеронавтиката, всъщност може да се направи само с даване на контакт и оставяне предналягането да напълни системата. Помпата има управление и изключва след определен интервал, а самата процедура не е по-различна. Разликата е, че се прави със софт, а в домашни условия ръчно с контакта е същото...

Не съм съгласен с това което си написал особено за N47, то ако беше така само да дадем ключа на контакт :shock: ..........Аз не съветвам никой след смяна на горивен филтър да играе на тото, а да се позва ista по предназначение за тази процедура с 20л. минимум гориво в резервоара.
Малко нагледно: https://www.drive2.ru/l/636006179968912889/

Програмата прави същото, което се получава на контакт - обезвъздушава чрез предналягането...

+1
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook