Проблем с акумулатор

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 19.01.2022
Пол: Мъж

Проблем с акумулатор

Мнение от BEAN » 02 Ное 2022, 16:55

Здравейте,
Колата е bmw 320i 153к.с 2005г.
Беше и паднал акумулатора, дадоха ми ток всичко точно, но след 2 дни пак и беше паднал. Реших, че акумулатора е за смяна, но преди да купя нов един майстор ми го замери и се оказа, че е само за зареждане.
Заредих го 24 часа, но след едно каране и още 24 часа престой пред блока пак нямаше ток. В момента, колата няма ток и дори и с кабели не мога да и подам ток за да запали.
Акумулатора обаче е в багажника, а без ток не мога да го отворя.
Помагайте със съвети как да отворя багажника и някой читав жичкаджия в София, който да реши проблема.
Мерси предварително. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Проблем с акумулатор

Мнение от nikola59 » 04 Ное 2022, 0:21

:shock: Тази кола няма ли отпред при мотора клеми за подаване на ток? Ако има подаваш от там. Отивай на диагностика после да се видят хистограмите и да премерят има ли утечка след заспиване да го разрежда след като пишеш, че е е наред този акумулатор.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 19.01.2022
Пол: Мъж

Re: Проблем с акумулатор

Мнение от BEAN » 20 Ное 2022, 7:45

Акумулатора е сменен с чисто нов и новия изкара само 48 часа. Явно губи ток от някъде. Ще се ходи на диагностика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 288
Регистриран на: 16.12.2010
Пол: Мъж

Re: Проблем с акумулатор

Мнение от гумата » 26 Ное 2022, 23:42

Акумулатора се зарежда като клемите с тока се зареждат отпред. Новият акумулатор се запознава с колата. вижте дали програмата за запознаване е преминала добре цялата процедура. Има специални протоколи за зареждане на акумулаторите при Е 90. На мен ми изчезва датата и часа и след като заредих акумулатора. Интересно дали има някъде втора батерия или спада капацитета на акумулаторам който пали много добре.
Много е интересно да напишете какво е продължението на темата?

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 12.01.2016
Пол: Мъж

Re: Проблем с акумулатор

Мнение от imanov » 10 Дек 2022, 9:42

BEAN написа:Акумулатора е сменен с чисто нов и новия изкара само 48 часа. Явно губи ток от някъде. Ще се ходи на диагностика.


Здравей,

при мене поблема идваше от едно реле чено квадратно с 4 клеми което е при бушоните при жабката. По принцип като работи колата е топло но ако след 10 минути като загасиш е топло значи ти дърпа ток. Това с диагностика не можаха да го хванат.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook