Е90 не може да се свърже с диагностика

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 19.03.2019
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е90 330

Е90 не може да се свърже с диагностика

Мнение от SlayHot » 14 Сеп 2022, 5:24

Здравейте колеги, имам следния проблем на е90тката. Мъчих се с какво ли не, с инпа с бмв скенер, с лаунч и не става и не става. Колата е 330 преди фейс с газ, до колкото ми казаха има газовото нещо блокира OBD буксата, откачах кабела вързан към Can пак не става. Модула под жабката ми казаха че е сменен но не е кодиран, може ли това да има някакво влияние, въпреки че би трябвало да не е проблем тъй като и той трябва да се кодира по някакъв начин. Моля за съвет, помощ или да ме насочите към някой който да да я погледне и да удари едно рамо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Е90 не може да се свърже с диагностика

Мнение от Guberkov » 14 Сеп 2022, 13:04

Има нарушени връзки в снопа с кабели от одб буксата към дме-то.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Е90 не може да се свърже с диагностика

Мнение от Kroki » 14 Сеп 2022, 14:24

резни кабела на газта, който ти е вързан по кан
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 28.11.2019
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 325i

Re: Е90 не може да се свърже с диагностика

Мнение от Barird » 14 Сеп 2022, 17:10

Здравей, хрумна ми, че някой може да е разместил начина на пореждане на кабела към буксата против кражба!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Е90 не може да се свърже с диагностика

Мнение от NGneer4eto » 14 Сеп 2022, 21:21

SlayHot написа:Здравейте колеги, имам следния проблем на е90тката. Мъчих се с какво ли не, с инпа с бмв скенер, с лаунч и не става и не става. Колата е 330 преди фейс с газ, до колкото ми казаха има газовото нещо блокира OBD буксата, откачах кабела вързан към Can пак не става. Модула под жабката ми казаха че е сменен но не е кодиран, може ли това да има някакво влияние, въпреки че би трябвало да не е проблем тъй като и той трябва да се кодира по някакъв начин. Моля за съвет, помощ или да ме насочите към някой който да да я погледне и да удари едно рамо.


Както каза колегата горе, ако си купил скоро автомобила и не си го включвал досега в буксата е почти сигурно, че са ти пренаредени пиновете против кражба. Търси стария собственик за преходник! Ако си я закачал преди, търси жичкаджия да ти намери проблема в кабелите и да го оправи. Какъв е този модул под жабката, който не е кодиран?

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 19.03.2019
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е90 330

Re: Е90 не може да се свърже с диагностика

Мнение от SlayHot » 18 Сеп 2022, 7:45

Модула под бушониерата е комфорт модула, пробвах със стария който е развален не става, махнах кабела на газовото пак не става. Стария собственик каза че нищо не е пренареждано и колата преди си е закачана...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Е90 не може да се свърже с диагностика

Мнение от Guberkov » 20 Сеп 2022, 20:03

SlayHot написа:Модула под бушониерата е комфорт модула, пробвах със стария който е развален не става, махнах кабела на газовото пак не става. Стария собственик каза че нищо не е пренареждано и колата преди си е закачана...

Значи е от интерфейсният ти кабел за комуникация към OBD-то , или от настройките на софтуера,който искаш да използваш - то друго не остана.

По-добре намери друга кола и си тествай и там нещата, за да разбереш дали работят въобще.

Поздрави.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 5.09.2021
Пол: Мъж

Re: Е90 не може да се свърже с диагностика

Мнение от nastyboy » 21 Окт 2022, 10:45

На моето Е90 когато му сложих газ, газаджията изрично ме предупреди, че може да имам проблем с връзката с OBD. Самия инжекцион има опция да прекъсне връзката с OBD през копчето на газовото - задържа се 6 секунди и издава продължителен звук. Газовата уредба е LPG Tech. Моя съвет е да отидеш при читав газаджия, да види какъв е инжекциона и дали има възможност за спиране на комуникацията през OBD за временно и да се закачи диагностика.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 19.03.2019
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е90 330

Re: Е90 не може да се свърже с диагностика

Мнение от SlayHot » 27 Ное 2022, 21:51

След проба с 5-6 модула, сложих по-стара година модул, под жабката и с изключване на газовото колата се свързва с лънч и инпа, с черния другия китайски кабел не става и BMW Scanner-а не знам защо не я чете, а с него ми е лесно да си кодирам модулите. За сега мога да кажа че проблема е решен.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook