00a6e3 JBE Central locking drive, rear window

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 21.03.2017
Пол: Мъж

00a6e3 JBE Central locking drive, rear window

Мнение от ilesov » 07 Авг 2022, 15:00

Вчера след стартиране на двигателя забелязах, че задната щора се вдигна и прозорецът на петата врата се отвори. Когато се заслушах моторчето в отключващия механизъм на прозореца на петата врата работеше постоянно. Огледах кабелите/тези които са в маншона до пантите/, няма напукани или или прекъснати,маншонът е цял. Изключих буксата на микроключа за отваряне на прозореца/под чистачката/ на врата, но моторчето за отключване в бравата отново работеше непрекъснато. След прочитане видях следната грешка: 00a6e3 JBE Central locking drive, rear window
Навява ме мисълтва, че някое от релетата в JBE Модула е "залепнало", ако разбира се релето се намира в модула. Съдейки обаче, че релетата за отключване на вратите са там, това също би трябвало да е там. Въпросът е дали релето за задната врата и прозореца на нея са на едно реле или отделно? Ако имате и други идеи, моля споделете ги :) Благодаря предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 21.03.2017
Пол: Мъж

Re: 00a6e3 JBE Central locking drive, rear window

Мнение от ilesov » 09 Авг 2022, 20:02

Колата е Е91- 2007г. Вероятно ви подведох с това, че съм прегледал кабелите. Това, че маншонът е цял, нищо не значи :) Вероятно покритието на кабелите губи еластичността си с годините, пука се и.. на всички е ясно какво става. В момента съм на друга вълна и нямам време за подмяна на инсталацията между купето и 5-тата врата. Горе-долу така протича процедурата: https://youtu.be/Ue3Lx8hAyZE
Когато я подменя ще пиша и за резултата. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 21.03.2017
Пол: Мъж

Re: 00a6e3 JBE Central locking drive, rear window

Мнение от ilesov » 29 Авг 2022, 14:56

photo_2022-08-20_15-43-13 (2).jpg
Панаирът е голям, процедурата не е сложна, но отнема доста време. Във прикаченото по-горе видео човекът е описал основните стъпки. Няма скрити тънки моменти :) Заредете се с търпение и бира! Успех на всеки, захванал се с процедурата :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook