Основен ремонт или смяна на двигателя

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 22.05.2020
Пол: Мъж

Re: Основен ремонт или смяна на двигателя

Мнение от alenSavov » 21 Юли 2022, 10:07

Все още двигателят не е отворен, беше установено само, че единия цилиндър няма компресия.
От сервиза предлагат да се отвори двигателя и да се установи точната причина и да се даде оферта за цялостен ремонт.

От вашите мнения виждам, че ме съветвате за основен ремонт, та ще се отвори двигателя, ще се установи причината и ще се вземе решение тогава. Лошото е че от опита ми по сервизите, гаранции всички дават ама потърсиш ли ги при повреда, гаранциите им почват да издишат със всякакви оправдание. Та нека видим какъв е точно проблема и ще пиша пак.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Основен ремонт или смяна на двигателя

Мнение от ivoaudi » 21 Юли 2022, 18:10

Много правилно си се ориентирал. Това с гаранции на думи и тупане в гърдите не е само в България. Човещина, може ли да избяга от отговорност, ще го направи! :ok:
Не случайно ти писах да търсиш поне някой с цитирам се, “история” в ремонтите, та поне е нещо. На твое място бих се доверил на някой от тук. Всички си държат реномето, че като стане издънка много гърла гракват и не се седи! :mrgreen:
Друго. Това с отварянето. Много “майстори” под отваряне имат предвид да свалят главата. Е то вече си със свалени гащи. Отворете корема и/или капак клапани според зависи, само това. Пре достатъчно е за всевъзможни диагностики в 95% от случаите.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 14.05.2012
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: e36 320i ; e91 320d++
Мечтае да кара: 850

Re: Основен ремонт или смяна на двигателя

Мнение от bamaboy_ » 10 Авг 2022, 9:14

Да се включа и аз в мъката на колегата, след всякакви външни проверки и огледи и хвърляне на боба както се казва ,съм с разход на 1 литър между 650 извънградско и 1500 градско , рових навсякъде и пробвах с какво ли не но всичко си отива на сегменти,колата си пали префектно,върви си супер но отзад съм черен до неузнаваемост, бях решил да сменя мотора ,но нещо се отказах ,повечето мотори или са без документи или никой не дава гаранция за състоянието а сумите за необурудван са от 800 до 1100 лв ,някой ако е правил основен ремонт ,да сподели дали 4к ще ме оправят или просто да карам така докато не стане тоталка.Компресията е мерена и тя си е в норми според колегата които я мери, според него компресионните са наред но маслените са спекли .Или ако има начин или съвет ,някой да каже какво мога да направя преди да отворя мотора за да дигностицирам със сигурност ,дали е сегменти да сподели Благодаря предварително

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Основен ремонт или смяна на двигателя

Мнение от ivoaudi » 10 Авг 2022, 10:38

Запекли сегменти лесно и бързо се лекуват с обикновена газ за горене, стига да я оставиш достатъчно време да преседи, защо не пробваш първо?
Колкото до цената, аз не съм много силен с дизелите, но нещата доста зависят от майстора ти. В смисъл, че при добро желание и способности от негова страна може не 4, а и 44 да не ти стигнат :mrgreen:
Според мен ако се прави с акъл и желание, то с 4 можете и два мотора да направите.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Основен ремонт или смяна на двигателя

Мнение от Kroki » 19 Авг 2022, 13:14

ivoaudi написа:Според мен ако се прави с акъл и желание, то с 4 можете и два мотора да направите.

да, 16 :lol:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.08.2022

Re: Основен ремонт или смяна на двигателя

Мнение от Sisabita_S » 23 Авг 2022, 10:16

Здравейте, колеги!
Първо се извинявам защото не знам дали мога да пиша тук.
Имам следния проблем с е91/143 к.с бензин 2012г фейслифт, мотора е N43b20Aa, започна се със светване на лампата за масло. Катоя отворихме видяхме , че маслената помпа е отишла, но покрай нея и разпределителните валове. Шлайфахме ги, сложихме нови основни и биелни, кобилички и банани също нови, ново масло и т.н. след монтажа колата запали и работи известно време ок. После започна да се чеква и да пали трудно дори след многократно изчистване на грешката. Старт-стоп системата също отказа.Гласът и също се променя. Зацепването беше със специален ключ за този мотор. Питането ми е има ли друг някакъв пиниз по зацепването освен с инструмента. Благодаря на отзовалите се и се наслаждавайте на радостта от шофирането!

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook