Семпла диагностика за E9X

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Семпла диагностика за E9X

Мнение от mario001 » 06 Юли 2022, 21:10

lexone написа:Здравейте колеги, аз ползвам от няколко години Creator 310+, освен k-dcan кабела и ista.

Доста съм доволен от тестера, изкарва си грешките в беемведжийския си порядък, т.е. като inpа и ista

примерно 2CA6, а не P..... - нещо си като повечето китайски диагностики.

Работи без батерии, захранва се от OBD-то.

Не изкарва никакви грешки свързани с AIRBAG и колани - предполагам, че нарочно е направена така.

Не е подходяща за по-старото поколение - E46, E39.

ELM-а според мен за нищо не става.

Гледам, че е поскъпнала в али-то, аз си я купих за 80лв. преди 3-4 години.

https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 1254%21sea

creator.jpg
Да ELM-който аз си взех за нещо не става.

Точно това което постна търсех.
Сега си реших проблема с кабел и адаптер + bimerlink.

Миналия месец на колега мерцедес w204 изведнъж в авариен режим на 300 км от вкъщи, вади диагностика оказва се грешка в педала на газта, трие я и се прибира (смени го след това), иначе авариен режим до 70-80км.

Миналата седмица, пак мерцедес W212, мозъка на скоростите, пак така триене на грешка, та се прибра....

От там ми тръгна идеята да имам в колата нещо за сканиране и триене на грешки.



Sent from my SM-G980F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 4.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E90 N46

Re: Семпла диагностика за E9X

Мнение от lexone » 06 Юли 2022, 22:21

Друг не лош вариант е K-DCAN кабела + преходник от USB-C към нормално USB, андроидски телефон с OTG и пълна версия на Carly.

Тази комбинация вади доста грешки, работи стабилно и лесно може да се кодират доста неща.

Така си направих интервала на чистачките при пръскане на вода да не е безумните ПЕТ пъти(както си е заводски) а само 2 пъти.

През bluetooth дори и скъпите портативни диагностики като Launch са много бавни и забиват, само някой ICOM-и са добре ама започват от 400лв.

Мерцала е друга бира - той не е така отворена архитектура като повечето коли, прилича на Iphone в това отношение.

Той всичко си вади единствено оригиналната Star диагностика, която започва от 1000лв. Единственото друго което съм виждал да го чете и да е ефтино

е китайското Delphi, но то естествено вади доста ограничена информация - за основните грешки става.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Семпла диагностика за E9X

Мнение от mario001 » 07 Юли 2022, 6:47

lexone написа:Друг не лош вариант е K-DCAN кабела + преходник от USB-C към нормално USB, андроидски телефон с OTG и пълна версия на Carly.

Тази комбинация вади доста грешки, работи стабилно и лесно може да се кодират доста неща.

Така си направих интервала на чистачките при пръскане на вода да не е безумните ПЕТ пъти(както си е заводски) а само 2 пъти.

През bluetooth дори и скъпите портативни диагностики като Launch са много бавни и забиват, само някой ICOM-и са добре ама започват от 400лв.

Мерцала е друга бира - той не е така отворена архитектура като повечето коли, прилича на Iphone в това отношение.

Той всичко си вади единствено оригиналната Star диагностика, която започва от 1000лв. Единственото друго което съм виждал да го чете и да е ефтино

е китайското Delphi, но то естествено вади доста ограничена информация - за основните грешки става.
Напълно съгласен, но и Lunch pro..нещо си, не съм сигурен в точното наименование ги вади и работи добре.

Друг е въпроса с кодирането, след едно кодиране да вози по-меко, тоест намеса как се надуват въздушните възглавници отзад, колата клекна до дору, в силвърстар->конско от приемчека, как да не пипаш там

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 4.05.2021
Пол: Мъж
Кара: bmw f25 X3 30d

Re: Семпла диагностика за E9X

Мнение от Dilyan1 » 07 Юли 2022, 10:21

Колега при Мерцала с кабел от алито за 20€ работи Стар диагностиката без проблем, иначе за bimmer tool carly ползвам vgate icar2 работи за диагностика, но неможе да се кодира с него, bimmer link и bimmer code неработят за тях има друг блутоот адаптер vlinker bm се казва


Sent from my iPhone using Tapatalk

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook