по някой път не пали

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 20.05.2022
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e90 320xd sedan facelift
Мечтае да кара: i8

по някой път не пали

Мнение от hristogeorgiev872 » 22 Юни 2022, 14:09

Здравейте,

Колата (BMW e90 320d 2009 xdrive 177hp sedan) по някой път не пали. Веднъж се случи сутринта и мислех че е паднал акумулатора. Заключих колата и се върнах след 20 минути и пак запали. След това ми се случи още 2 пъти след часове каране. И двата пъти се освободи паркомясто пред мен и аз исках бързо да мръдна малко напред. И двата пъти мушнах бързо имобилайзъра натиснах старт бутона, но уви. След това пак изчаках 20 минути и пак запали. Снощи си правих експеримент с бързо мушкане на имобилайзъра и палене веднага и нямаше проблеми. Когато стане проблема светва check engine светлината. Карах я на диагностика, но нищо не излезе освен проблем със светлините. Трябва да кажа, че съм сменил ключа за палене/гасене на фаровете и една от светлините на задния номер с такива от автоморга, обаче диагностиката пак показва че лампата на номера не свети. Новия светлинен ключ също е от е90, но има за регулиране на фаровете докато стария нямаше. Също така на диагностиката ми казаха, че трябва да сменя хидротрансформатора.

Какъв според Вас може да е проблема? На ключар ли да я карам да види имобилайзъра (който е стар) или на майстор да види стартера?

благодаря
Газ към морето, дай, дай
с БМВ-то дай, дай

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 20.05.2022
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e90 320xd sedan facelift
Мечтае да кара: i8

Re: по някой път не пали

Мнение от hristogeorgiev872 » 08 Авг 2022, 10:03

Здравейте, смених стартера и проблема се оправи.
Газ към морето, дай, дай
с БМВ-то дай, дай

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook