Отиде масло в антифриза , мнения .

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Отиде масло в антифриза , мнения .

Мнение от Guberkov » 21 Юни 2022, 10:35

Здравейте , миналата седмица при случайна проверка за нивото на антифриза в разширителният съд под капачката открих каймак като на капучино ( Пернишка Майонеза :) ) .

Тук държа да отбележа че, само в посока масло към антифриз , обратмото не - нямам антифриз в маслото , както и нивата и на маслото и антифриза нито имат загуби нито се е увеличило ( не е двупосочно смесване на двата флуида).

При което ми стана ясно и предположих че , това няма да е гарнитура между главата и блока или спукан блок - тогава щеше да има и антифриз в маслото както и пушеци от аспуха и така нататък.

Държа да отбележа че мотора работи отлично и стабилно, има динамика , няма каквито и да било пушеци от азпуха, на празен ход си държи обароти нормално около 700 без да клати грам , температура при напъно загрял след много юруш каране 97-102 градуса .

Преди 2 години сменях гарнитура на масленият охладител, беше пуснал одвън - този път пак се насочих към него, защото там е другото място където вървят неприкосновенно-близо масло и антифриз.

Смъкнах го , затапих и надух - както и предполагах беше се пробил и пропускаше от масленият към водният кръг.

Промих системата, смених охладителя с NIssens , след промивката от антифризните пътища на охладителната система излезна доста масло - по дигитален нивомер - от 5 барчета беше слязло на 4 , което според мен е около 200грама масло влязло в антифриза.

Налях нов антифриз , карам колата вече около 500км. след тази процедура , но все още се забелязват минимални масленни отлагания на повърхноста на антифриза в разширителният съд под формата на млечно-кафеви мазни петна - нивото и на маслото и на антифриза не помръдват.

И тук идва питанката ми към тези от вас , които са имали същият или подобен проблем , дали не трябва да покарам така докато се отмият минималните остатъци от масло в антифризните пътища , после отново да промия охладителната система и да налея отново нов антифриз.

Най-вече ме интересува нормално ли е известно време след такъв проблем , все още да се наблюдават дори и минимални следи в антифриза от наличие на масло.


Поздрави.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Отиде масло в антифриза , мнения .

Мнение от Kroki » 21 Юни 2022, 10:54

Купи си специална добавка, която почиства водните магистрали от масло. Наливаш, оставаш да работи и после промиваш с вода под налягане, така че да изчисти всичко. Правиш го още 1 път с още една добавка и така може да си сигурен, че всичко е промито. След това наливаш бмв антифриз обезвъдушаваш и си ти.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Отиде масло в антифриза , мнения .

Мнение от Guberkov » 21 Юни 2022, 13:07

Kroki написа:Купи си специална добавка, която почиства водните магистрали от масло. Наливаш, оставаш да работи и после промиваш с вода под налягане, така че да изчисти всичко. Правиш го още 1 път с още една добавка и така може да си сигурен, че всичко е промито. След това наливаш бмв антифриз обезвъдушаваш и си ти.



Благодаря колега за отговора.

Мисълта ми беше-обаче , е ли е нормално дори и след първа промивка и нов антифриз да се наблюдава остатъчно от маслото все-още , ако хипотетично да кажем че проблема с проникването му в антифриза е решен , защото това поражда все-още в мен някакво притеснение, дори и вече да не се наблюдава толкова голямо количество масло и да цапа толкова много антифриза.

С две думи , по това,което ти ми казваш да разбирам че дори и малко количество масло попаднало в охладителната система , не излиза толкова лесно с една промивка и е нормално да се наблюдава такова остатъчно зацапване на антифриза.

И другото , ако някой има опит и е доволен от определени обезмаслители и чистители за охладителната система, да посочи марки и модели , както и трикове за по-ефективно изчистване.

Това с водата под налягане - малко не го разбрах и как трябва да се реализира чисто-практически, теоритично да.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Отиде масло в антифриза , мнения .

Мнение от zvetiko » 21 Юни 2022, 14:07

Премахването на масло от охладителната система не става много лесно. Както колегата описа двете промивки са задължителни. Преди това с вода за да се "обере" каквото може. Понякога въпреки това в разширителният съд остава още масло, затова го прегледай и при необходимост се набляга локално на него. Като препарат- всеки марков ще ти свърши работа, но не очаквай чудеса от него, проблема се решава с многократно повторение.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Отиде масло в антифриза , мнения .

Мнение от Guberkov » 21 Юни 2022, 14:32

zvetiko написа:Премахването на масло от охладителната система не става много лесно. Както колегата описа двете промивки са задължителни. Преди това с вода за да се "обере" каквото може. Понякога въпреки това в разширителният съд остава още масло, затова го прегледай и при необходимост се набляга локално на него. Като препарат- всеки марков ще ти свърши работа, но не очаквай чудеса от него, проблема се решава с многократно повторение.

Благодаря колега .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Отиде масло в антифриза , мнения .

Мнение от goppe » 22 Юни 2022, 10:31

Така е, маслото не се премахва много лесно. Същото положение беше при мен, а и аз не бях доволен как майстора проми колата, така че знаех, че масло ще остане. От тогава си го проверявам в разширителния съд със спринцовка като гледам докато дърпам да задържам върха й точно на нивото на течността, за да дръпне маслото. Обикновено имам по милиметър масло в спринцовката след дърпането.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Отиде масло в антифриза , мнения .

Мнение от Guberkov » 23 Юни 2022, 11:23

goppe написа:Така е, маслото не се премахва много лесно. Същото положение беше при мен, а и аз не бях доволен как майстора проми колата, така че знаех, че масло ще остане. От тогава си го проверявам в разширителния съд със спринцовка като гледам докато дърпам да задържам върха й точно на нивото на течността, за да дръпне маслото. Обикновено имам по милиметър масло в спринцовката след дърпането.


След ремонта колко като време и изминати километри от ремонта мина , както и какъв беше ремонта при теб и от къде и колко масло беше ти проникнало в антифризните пътища ?


Поздрави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 10.02.2013
Кара: 2008 BMW X6 35dX, 286hp

Re: Отиде масло в антифриза , мнения .

Мнение от goppe » 05 Юли 2022, 14:22

Към 10К км след ремонта имам. Иначе смених топлообменника, антифриз в маслото не съм имал, нямам и сега. По пътищата не мога да ти кажа колко масло е имало, в казанчето не беше толкова фрапантно в интерес на истината, но може би един пръст поне имаше масло отгоре, но определено си беше индикация за навлизане на масло. Сега като потопя 2мм от върха на спринцовката ми изкарва и малко масло в нея, топна ли я по-надолу не изкарва масло, което ще рече че много малко масло ми е останало в системата и се качва горе.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook