Проблем с датчик за предни накладки Е90 320Д 2005!

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Проблем с датчик за предни накладки Е90 320Д 2005!

Мнение от Fulgrum » 27 Май 2022, 13:02

Здравейте колеги, на скоро при смяна на гуми ми прищипаха кабела на датчика за предни накладки, била ми скъсана някаква скобичка която го държи далеч от спирачния апарат и следствие на това ми се притри и се прекъсна, светна ми лампата за износени предни накладки.
Датчика беше чисто нов, защото преди няколко месеца смених предни и задни накладки заедно с датчиците.
Временно реших да вържа на късо двете кабелчета на датчика, за да ми изгасне лампата и след това ресетнах интервала, тъй като показваше, че остават под 1000км, светеше в жълто сървиса. Това което се случи е, че след даването на късо на двата кабела на датчика и последващото зануляване, интервала ми се занули на 10000км, което е абсурдно за интервал за нови накладки! :shock:
Въпроса е дали от това, че съм дал на късо и съпротивлението е различно от зададеното и компа се е шашнал и е дал такъв интервал или е друг проблема? Този интервал може ли да се променя по някакъв начин?
Вече смених датчика с нов, опитах се пак да ресетна сървиса, но не ми дава, защото вече е ресетнат. Това което ми прави впечатление е, че си стой на 10000км, а аз вече съм минал поне 50-60км от първото ресетване.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с датчик за предни накладки Е90 320Д 2005!

Мнение от zvetiko » 27 Май 2022, 22:36

Колега, намери някой да флашне модула и повече без импровизации. ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Проблем с датчик за предни накладки Е90 320Д 2005!

Мнение от Fulgrum » 28 Май 2022, 7:52

Колеги, четох по чуждите форуми, че този сървис интервал може да се променя с NCX Expert!
т.е си избираш от зададени интервали и си кодираш колата.Гледах в you tube как на Е46 си промениха сървиса на маслото с NCX Expert от 22000км на 11000км.
При мен най-вероятно на толкова км е кодирана колата и това, че съм свързал на късо двата проводника нищо не е направило освен да излъже модула, че си сложил нов датчик и се е занулил сървиса на толкова колкото си е зададен, т.е кодорана предварително.
Този сървис според мен няма връзка с датчика, защото може да е кодиран на 80000км, а да износиш накладките много по-рано. Може и да се зададе и по-нисък интервал, след изтичането на който да си провериш състоянието на накладките, т.е преди да е започнало притриването на датчика и да си го запазиш, всичко зависи от стила на каране.
И тези интервали за накладките намаляват наобратно през 1000км и затова при мен не отчита след минати 50-60км.
Реално датчика си следи износването на накладките и святка лампа при притриването(прекъсването) му!

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook