Проблем с Dsc при ускорение

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 7.08.2020
Пол: Мъж

Проблем с Dsc при ускорение

Мнение от Smile9449 » 21 Май 2022, 13:16

Здравейте имам следния проблем от вчера.
Та проблема е вчера, докато шофирах на 5та предавка с около 100 км/ч и ми светна Dsc индикацията щофирах по равен прав път без да има реална причина.
След това почна постоянно при ускорение и смяна на предавки от 1-ва до 6-та светва и почва да придърпва.
Дори на 6-та предавка с около 120 пак светва.
След това ми излезна индикация за мека гума реално мека гума нямаше спрях на бензиностанция и ги проверих.
Кагато активирам DTC проблема изчезва, спра ли го пак същата работа...
Някой да се е сблъсквал с такъв проблем от къде до започна ?
Само да добавя, че ABS не светва.
Мига само DSC.
Благодаря

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Проблем с Dsc при ускорение

Мнение от zvetiko » 21 Май 2022, 14:57

.. от къде до започна ?


Колега, може да го започнеш от датчиците.

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 4.05.2021
Пол: Мъж
Кара: bmw f25 X3 30d

Re: Проблем с Dsc при ускорение

Мнение от Dilyan1 » 22 Май 2022, 19:06

Виж абс датчиците на живи данни, при движение направо трябва да отчитат еднаква скорост не трябва да има колебания или прескачане на скороста. Най-вероятно някой от задните ще е, защото гривните на абс корозират и започват да опират в датчика. Гривните ако са те се сменят не е проблем. Временно може да се реши проблема като се подложи шайба да застане датчика по високо и да не опира в гривната. Успех


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 7.08.2020
Пол: Мъж

Re: Проблем с Dsc при ускорение

Мнение от Smile9449 » 24 Май 2022, 15:30

Лошото е че не винаги го прави, като почне не спира, а сега 2 дена няма проблем само святка индикацията за ниско налягане на гумите, проверявам, занулявам и след 20 30 км пак свети.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Проблем с Dsc при ускорение

Мнение от Guberkov » 25 Май 2022, 10:28

Smile9449 написа:Лошото е че не винаги го прави, като почне не спира, а сега 2 дена няма проблем само святка индикацията за ниско налягане на гумите, проверявам, занулявам и след 20 30 км пак свети.



То така се почва и после зачестява и накрая не спира да има проблем - кабардисали са ти полуоските отзад и са надули гривните за DSC/ABS и опират в датчика , обикновенно се насира първо заден-десен датчик.

Погледни си колата докато още не ти се е изпилил датчика, понеже явно все-още е здрав - после ще се наложи да купуваш нов и 50 лева фръкнаха ей-тей от необръщане на внимание докато е о-време.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 7.08.2020
Пол: Мъж

Re: Проблем с Dsc при ускорение

Мнение от Smile9449 » 25 Май 2022, 21:06

Колега, ще ме извиниш нещо не те разбирам какво да и гледам?
Какво да им стане на полуоските ?
Няма чукане няма виене как да разбера дари са здрави или не и как да разбера проблема в датчика ли е в полуоските ли е от джантите ли е или от 1000 други неща ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Проблем с Dsc при ускорение

Мнение от Guberkov » 26 Май 2022, 11:30

Smile9449 написа:Колега, ще ме извиниш нещо не те разбирам какво да и гледам?
Какво да им стане на полуоските ?
Няма чукане няма виене как да разбера дари са здрави или не и как да разбера проблема в датчика ли е в полуоските ли е от джантите ли е или от 1000 други неща ?


Какво да те извинявам, по-горе колегата Dilyan1 ти обясни , както и аз ти казвам 1:1 същото - закачаш диагностика и тя ти казва на кое колело ляво/дясно има проблем с датчика или гривната,която седи набита върху полуоската - какво,има повече за обясняване на този супер-елементарен и масов проблем ?

Като не ги разбираш тия-неща - отиваш в сервиз , решават ти проблема от раз, плащаш и заминаваш....

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 7.08.2020
Пол: Мъж

Re: Проблем с Dsc при ускорение

Мнение от Smile9449 » 31 Май 2022, 20:54

Колега отидох в сервиз както ми каза щото нали там са по интелигентни от мене.
Та на живи данни дава грешки на десен датчик.
Та смениха всичко и датчик и сензорен пръстен и си е абсолютно същата работа даже да не кажа по-зле..
Та като някой ми каже иди в сервиз всеки път е едно и също 10 неща може да са развалени и 8 сменят и на 9тото се разрешава проблема.
Колата остана в сервиза сега ходим пеша ей тва е бмвист..
Дайте други идеи къде да търся проблем утре ще си я закарам и ще си я направя сам както винаги..

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 7.08.2020
Пол: Мъж

Re: Проблем с Dsc при ускорение

Мнение от Smile9449 » 01 Юни 2022, 19:09

Реших си проблема след като 3 дни в сервиз файда няма..взех датчик от колега и проблема се реши.
Поръчах нов смених го сам и всичко заспа колата върви перфектно явно датчика който са сложили в тъпия сервиз е бил дефектен.
Убедих се че и в София сервизи няма само лаладжии.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook