След основна поддръжка 320d E90 - Проблем - Нужда от съвет

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.05.2022
Местоположение: Stara Zagora
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d E90 177 к.с.

След основна поддръжка 320d E90 - Проблем - Нужда от съвет

Мнение от Momik_881228 » 09 Май 2022, 13:30

Здравейте,

Миналата година Април 2021 си купих BMW 320d E90 177 к.c. от октомври 2008 година (автоматик)

Смених масло и маслен филтър, горивен филтър, въздушен филтър и филтър купе на MEYLE

До сега карах колата, без никакви забележки и проблеми. Тих мотор, плавно превключване на скорости и т.н.

Понеже бях много доволен от нея и свикнах, реших да й направя пълна поддръжка и да продължа да си я карам :driving:

Смениха ми комплект ангренажна верига N47 + ремъци (мотора беше свален изцяло)
Смениха ми маслото на авт. скоростна кутия MOTUL
Смениха ми 4-те носача + лява и дясна биалетка + тампони на стабилизиращата щанга
Смениха ми 2-та преди и 2-та задни спирачни диска, накладките и предния и задния датчик
+ допълнителни по-дребни работи

След поддръжката, колата беше отново без забележки, много добра работа на мотор (тихо палене), превключване на скорости и т.н.
+ при преминаване на гърбици беше по-добре (поради работата по ходовата част предполагам)

ДПФ лед лампата ми беше светнал, но при едно ходене до село се махна и повече не светна

след 40/50 км каране на колата след поддръжката се случи следното:

- запали трудно
- лампата за антифриз светна
- ауспуха започна да издава много бял дим

опитах се, да закарам колата до нас, но светна лампа, че прегява и спрях веднага и извиках пътна помощ.

според информацията, която намирам в интернет, това сочи към проблем с гарнитурата/главата

може ли това, да е породено от поддръжката, която беше направена (до вдигателя)? или нямат нищо общо едно с друго

всеки един съвет би бил от ползва в случая, понеже незнам какво да правя, а сумата по поддръжката на колата не беше малко

благодаря предварително

Поздрави,
Момчил

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 4.07.2017
Пол: Мъж

Re: След основна поддръжка 320d E90 - Проблем - Нужда от съв

Мнение от denislav3215 » 11 Май 2022, 0:20

Напълнила е цилиндрите с антифриз, преди да мислите за глава проветете топлообменика на егр, като се спука вкарва антифриза в цилиндрите

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook