Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от Fulgrum » 27 Апр 2022, 13:21

Здравейте колеги, да ви попитам възможно ли е да си сменя разпръсквача на дюза с чисто нов на Бош без след това да минава на стенд, а директно да се види корекцията на колата на диагностиката? Дюзата съм я давал на стенд, и ми казаха, че е за разпръсквач.Имам възможност да си сменя сам разпръсквача и да го взема на добра цена, но ми е интересно дали се налага стенд? Много съм разочарован от тия стендове и предпочитам да си я направя сам.
Има ли някой който да е правил такава процедура?
Колата е Е90 320Д 2005г евро4.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 358
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: на Софията
Пол: Мъж
Кара: e46 328ti
Мечтае да кара: лястовица с рамка

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от Skip_209 » 27 Апр 2022, 19:09

трябва стенд след смяната
www.Steroid-X.com
0887 474 880

Автосервиз SDP
Sofia DRIFT port
гр. София ул. акад. Дмитрий Лихачов 33

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от Fulgrum » 27 Апр 2022, 20:19

Благодаря ти колега!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от Z3Ro* » 27 Апр 2022, 22:47

Аз съм сменял 4 от разпръсквачите, но на е39. Не съм ги давал на стенд и не съм имал проблеми, но при е90 е по-капризен моторът откъм лошо пръскане - стопени бутала, счупени биели и разбити лагери. Затова аз бих минал стенд все пак, след като го сменя... Принципно ако тая дюза не е регулирана преди това от стендаджия, в смисъл не е сменяна регулировъчна шайба, не би трябвало да се нуждае от проверка при монтаж на нов разпръсквач Бош - това ако е сигурно, че е само за разпръсквач. Но станаха много ако, та най-добре един стенд, а ако се налага и втори на друго място.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от Fulgrum » 28 Апр 2022, 14:14

Да, ясно колега, мислех, че мога да мина без стенд, но явно риска е голям. Просто на тези стендове не им вярвам много, преди време бях им дал друга дюза за проверка, която беше на студено с корекция +2, а на топъл двигател +0.9, обаждат ми се и ми казват само за настройка, уж я настройват и ми дават разпечатка, че всичко е в норми, но при слагане на колата, корекцията е пак около +2. Заради тях се наложи да си измеря компресията, която излезе 27 на всички цилиндри! Е кажете ми как да им занеса дюза за проверка и калибриране втори път, то и там си е на късмет работата.Иначе парата си я искат за уж свършената работа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 177
Регистриран на: 3.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E91 325d LCI

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от Evgeni » 28 Апр 2022, 16:35

Аз съм сменял разпръсквач на една от дюзите и не съм я давал на стенд. Корекцията преди смяната беше +1,5 след това падна на +0,4. Вече почти година я карам така засега нямам проблеми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от Fulgrum » 28 Апр 2022, 23:05

И аз подкрепям мнението, че най-вероятно няма нужда от стенд, ако дюзата е за разпръсквач, освен да се подобри след смяната не виждам какво може да стане. При положение, че преди смяната е с висока корекция дюзата, т.е не работеща коректно, след смяната с чисто нов разпръсквач би трябвало да е много по-добро впръскването от преди.
Ще се радвам и други колеги с Е90-ки които са минали по този път, да споделят дали има проблеми.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от zvetiko » 29 Апр 2022, 12:00

Колега, след като нямаш доверие на стендовете, откъде си сигурен, че проблема е в разпръсквача.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от Fulgrum » 29 Апр 2022, 16:24

По-принцип от това, че дюзата е с положителна корекция +2 предполага, че има запушване/износване в самия разпръсквач.Обратния клапан на дюзата съм го проверил и връща в норми нафта, т.е работи коректно. Като сменя разпръсквача, ще пиша дали се е оправила корекцията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от Fulgrum » 30 Апр 2022, 18:37

Колеги днес си смених сам разпръсквача на проблемната дюза в домашни условия с чисто нов на Бош и резултата е в прикачената снинка.

Screenshot_20220430-155411.jpg


Проблемният инжектор беше на първи цилиндър със стойност преди смяната +2, а след смяната 0.08.
На стенд не съм я давал, а директно на колата.Изпробвах я на различни режими на работа с различна скорост и си е около тази стойност.Цената на разпръсквача е 80лв, това е всичко което съм платил.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от Z3Ro* » 01 Май 2022, 13:12

Супер! Интересното е, че в сервизи се искат по 110-120 на разпръсквач, 50-70 за работа, която е макс 10 минути на свалена вече дюза, и накрая и някви къси за стенд - и при всичко това остават и доста въпросителни... Добре си направил! ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от nikola59 » 01 Май 2022, 18:11

Z3Ro* написа:Супер! Интересното е, че в сервизи се искат по 110-120 на разпръсквач, 50-70 за работа, която е макс 10 минути на свалена вече дюза, и накрая и някви къси за стенд - и при всичко това остават и доста въпросителни... Добре си направил! ;)

С малката подробност, че няма как да видиш с каквато и да е диагностика предвпръскванията на конкретна дюза. Не случайно след минаване на стенд се генерират и кодове. Цените в случая са друг въпрос....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от Z3Ro* » 01 Май 2022, 18:55

nikola59 написа:
Z3Ro* написа:Супер! Интересното е, че в сервизи се искат по 110-120 на разпръсквач, 50-70 за работа, която е макс 10 минути на свалена вече дюза, и накрая и някви къси за стенд - и при всичко това остават и доста въпросителни... Добре си направил! ;)

С малката подробност, че няма как да видиш с каквато и да е диагностика предвпръскванията на конкретна дюза. Не случайно след минаване на стенд се генерират и кодове. Цените в случая са друг въпрос....

Напротив, не са друг въпрос, защото дори и да не вкараш нови кодове, дюзата ще си работи коректно и няма да счупиш мотора... Губиш някакви минимални количества от разхода, които едва ли ще се усетят. Все пак за тази дюза е вкаран код, когато е монтирана в завода... Има читави сервизи, но има и такива, които ти дават кодове каквито им скимне, а има и такива, които въобще не дават кодове. Предвпръскванията се виждат както с Инпа, така и с Иста Д. Тук се получава както с частите на всички сервизи, които бият камбаните как давали гаранция за техни части и как хората не трябва да си носят частите - бият те веднъж 50 и повече процента в цената на самия разпръсквач, и след това ти взимат още пари за работата, която е пак казвам макс 10 минути на дюза, понеже ако се налага реглаж, тогава пак има такси за стенда.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 120
Регистриран на: 9.05.2018

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от Fulgrum » 01 Май 2022, 21:11

[/quote]
С малката подробност, че няма как да видиш с каквато и да е диагностика предвпръскванията на конкретна дюза. Не случайно след минаване на стенд се генерират и кодове. Цените в случая са друг въпрос....[/quote]

Колега, имам разпечатка от стенд на който съм оставял друга дюза която според тях е с перфектни показатели, всичко е на средата на допуските, предвпръскване и т.н, но реално на колата е +2. Според мен колата е най-точния показател за това дали работи добре дюзата, вижда се веднага. А относно стендовете, съм сигурен, че ако дам дюзата на няколко различни стенда, всеки ще ми каже различна диагноза.

Потребител
Аватар
Мнения: 38
Регистриран на: 4.05.2021
Пол: Мъж
Кара: bmw f25 X3 30d

Re: Смяна разпръсквач на дюза Бош Е90!

Мнение от Dilyan1 » 03 Май 2022, 10:53

Колега с колко нютонметра се стяга гайката на дюзата, след като смениш разпръсквача или предварително бележиш до къде е била стегната? Иначе много хубава тема, гледал съм клипче в тубата един как ги сменя разпръсквачите по този начин, но бях малко скептичен защото след това не ги монтира на колата, каза че нямало да има проблем иначе с корекциите и нямало нужда от нов код защото не сменял ел. клапана или нещо от сорта.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook