Въпрос относно веригата на E90

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.03.2022

Въпрос относно веригата на E90

Мнение от index10 » 12 Мар 2022, 0:27

Здравейте, от няколко часа чета стари теми и мнения, но не намирам отговор на въпросът ми поради причината, че са стари темите и най-вероятно не са актуални вече. Въпросът ми е следният - колко струва да се смени веригата на BMW E90 330XD 2007-ма година (автомат ако има значение) с всичките допълнителни части като банани, обтегачи и т.н.
Препоръчаха ми два сервиза (Mopart и DSC Performance), но никой не казва като цена цялото това нещо колко е. В старите теми излизат някакви суми от порядъка на 1300-1400 лева, но темите са от 2016-та и ме съмнява в момента да е така. Ако някой на скоро е сменял или е запознат какви са цените, моля да пише. Благодаря! :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 8.02.2015
Местоположение: ЛяуЛИН
Пол: Мъж
Кара: ше M54 , сега N53
Мечтае да кара: нормално
Детайли за колата: M54 сега N53

Re: Въпрос относно веригата на E90

Мнение от Stoqnchev » 13 Мар 2022, 22:06

index10 написа:Здравейте, от няколко часа чета стари теми и мнения, но не намирам отговор на въпросът ми поради причината, че са стари темите и най-вероятно не са актуални вече. Въпросът ми е следният - колко струва да се смени веригата на BMW E90 330XD 2007-ма година (автомат ако има значение) с всичките допълнителни части като банани, обтегачи и т.н.
Препоръчаха ми два сервиза (Mopart и DSC Performance), но никой не казва като цена цялото това нещо колко е. В старите теми излизат някакви суми от порядъка на 1300-1400 лева, но темите са от 2016-та и ме съмнява в момента да е така. Ако някой на скоро е сменял или е запознат какви са цените, моля да пише. Благодаря! :)


Цената е доста относителна , като цяло мотора се вади ( в твоя случай си Х модел и цената за работа е по - скъпа - има повече разглобяване ) зависи и какви части искаш оeм или афтър. Повечето хора си сменят и
-маслена помпа
- демпферната шайба

Като цяла ако искаш да сменят комплекта вериги само с афтърмаркет части може да се сместиш до 1500 лв, но ако искаш еом + двете горни части отиваш на 2500+ лв :mhihi: .
Всички си зависи от сервиза в който ще ти ги сменят така , че най - добре се обаждаш по телефона :idea:
Големия мотор е като спестените пари , имаш ги! ама не винаги ти трябват.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.03.2022

Re: Въпрос относно веригата на E90

Мнение от index10 » 14 Мар 2022, 0:17

Че нали уж М57 двигателя не се вадел, защото веригата е отпред?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Въпрос относно веригата на E90

Мнение от vld » 14 Мар 2022, 10:06

index10 написа:Че нали уж М57 двигателя не се вадел, защото веригата е отпред?

Колега всички мотори могат да се обслужат без да се вадят, всичко зависи от това какво точно ще се обслужва, в някои случаи е по удобно да се извади, в други няма смисъл.
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook