BMW 320i проблем

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: BMW 320i проблем

Мнение от DigitalExile » 18 Апр 2022, 17:23

Само дето нито от мирафиори става нещо, нито от дарукар. И двата сервиза са трагедия и работят на заменки, реално не ремонтират. Е все пак дарукар сменят по малко части на сляпо (пък понякога и гаранция дават) от мирафиори (лично мнение), но това далеч не ги прави добър сервиз. Има много по добри от посочените два.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Свети Влас
Пол: Мъж
Кара: E90 320i N46 седан
Мечтае да кара: чисто ново BMW
Детайли за колата: E 36 седан 9/1997г т.син 320i M52B20
Е 36 кабриолет 7/1996 сив M52B23
Е 90 седан 7.2006 сив 320i N46

Re: BMW 320i проблем

Мнение от silverstone » 18 Апр 2022, 19:43

DigitalExile написа:Само дето нито от мирафиори става нещо, нито от дарукар. И двата сервиза са трагедия и работят на заменки, реално не ремонтират. Е все пак дарукар сменят по малко части на сляпо (пък понякога и гаранция дават) от мирафиори (лично мнение), но това далеч не ги прави добър сервиз. Има много по добри от посочените два.

Припадам…заменки?!? Ти им караш Феникс на 200 000 вече получил шут от западна Европа и очакваш да ти ремонтират чарколяци по него ?!?! Ми мерси , аз не искам да ми “го кърпят” да слагат нови елементи, за да върви колата . Всяко нещо има лайф таймер, след който не е ОК да се ремонтира, Побългарява, по- удачно е да се замени с нова част. Не знам посещавал ли си сервизите , но аз съм с 2 ръце и за двата.
:smoke:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: BMW 320i проблем

Мнение от SpeedyMan » 18 Апр 2022, 20:17

Най-лесната диагностика е "проба-грешка", но не и най-евтината

Изпратено от моят Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalk
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: BMW 320i проблем

Мнение от DigitalExile » 18 Апр 2022, 23:34

silverstone написа:
DigitalExile написа:Само дето нито от мирафиори става нещо, нито от дарукар. И двата сервиза са трагедия и работят на заменки, реално не ремонтират. Е все пак дарукар сменят по малко части на сляпо (пък понякога и гаранция дават) от мирафиори (лично мнение), но това далеч не ги прави добър сервиз. Има много по добри от посочените два.

Припадам…заменки?!? Ти им караш Феникс на 200 000 вече получил шут от западна Европа и очакваш да ти ремонтират чарколяци по него ?!?! Ми мерси , аз не искам да ми “го кърпят” да слагат нови елементи, за да върви колата . Всяко нещо има лайф таймер, след който не е ОК да се ремонтира, Побългарява, по- удачно е да се замени с нова част. Не знам посещавал ли си сервизите , но аз съм с 2 ръце и за двата.


Очаквам да не гадаят, а те това правят. В кодирането пък хич не ги бива, иди им занеси един модул от кола втора ръка в дару да видиш как ще те гледат :mhihi:
В мирафиори са ми осирали колата вече, та без коментар и за там. Писал съм в друга тема кво/що няма да обяснявам и тук. Общо взето сервизи има, но тезидвата не стават (лично мнение)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 17.08.2020
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 2.0 benzin

Re: BMW 320i проблем

Мнение от newdriver » 19 Апр 2022, 17:35

silverstone написа:По-скъпо е , но поне оставяш колата и си я вземаш Готова. Не да обикаляш гаражни майсторчета -тоя барне това , оня затегне друго ,трети гледа намръщено и се пипа по шишарките - ефект нула , а ти им плащаш реално да се обучават на твоята кола. Абсурд!. Който кара БМВ, дори и по-дърто, предполага се че не е на социални. Карай я при Мирафиори или ДаруКар и си я вземай готова и читава.
Мое мнение. Като лично страдал с Е90.

Тук изобщо не става дума за пари , а че в нито един сервиз не могат да кажат точно каква е причината за неравномерната работа на колата.
Навсякъде искат да сменяме разни неща без да дават гаранция , ама то се е видяло , че иначе няма да стане така , че почвам да сменям на ред пък дано се оправи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: BMW 320i проблем

Мнение от SpeedyMan » 22 Апр 2022, 8:40

Какви грешки записва компютъра на колата в момента и да речем няколко дни след изчистване?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 530i,BMW 320i Touring

Re: BMW 320i проблем

Мнение от MaRsMaN » 30 Май 2022, 11:30

Здравейте колеги. И аз съм кажи речи със същите проблеми.Дава ми грешка във втори и трети цилиндър (мисфайър).До момента съм сменил верига,бубини,свещи,сонди,компресията е в норми,направиха и тест с някакъв пушек за да видят дали от някъде не изпуска,но уви всичко е ок.Продължава да дава грешка най вече цилиндър 3 и от време на време 2. На място не работи добре и понякога дори и да държи обороти към 700 изведнъж изгася. С INPA се вижда ,че има разлика в работата на цилиндрите. Никой не знае защо се получава това.
След ровене по мотора видях,че след изключване на един от селеноидите колата започва да работи перфектно.Разбира се веднага си смених ,като мислих ,че проблема е в тях,но уви никаква разлика.До момента съм стигнал до тук...след изключване на един от двата селеноида колата работи като часовник, но ако я карам така (нищо,че няма да има много мощност във високите) когато в движение си махна крака от педала на газта колата изгася ,а тя е автомат и не е много приятно ... Казаха ми ,че след изключване на селеноид се изключвали автоматично и други неща.Та стигнал съм до тук...Някой ако има някакви насоки да помогне ще съм благодарен.
Поздрави

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: BMW 320i проблем

Мнение от The Heartlistener » 01 Юни 2022, 17:43

На работещ, загрял двигател опитай да отвориш капачката на маслото. Забележи дали се отваря нормално с леко изсъскване или я отлепяш с усилие заради силен вакуум.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 891
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: BMW 320i проблем

Мнение от SpeedyMan » 01 Юни 2022, 21:46

MaRsMaN написа:

Кабелите към соленоидите дали не са се поокъсили някъде?
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: BMW 320i проблем

Мнение от The Heartlistener » 02 Юни 2022, 17:02

Това изключване на соленоидите нищо не означава. Компютърът влиза в авариен режим, налива повече гориво и се замазват нещата, затова се създава впечатление че моторът работи по-добре, поне на празен ход. Освен това при проблем с активирането и работата на соленоидите се регистрират конкретни грешки касаещи ванос регулирането - "vanos control". А тук има само мисфайъри, и то на 2-3 цилиндри.
Към колегата - неслучайно писах да опиташ горепосоченото, макар да ти се струва странно.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 530i,BMW 320i Touring

Re: BMW 320i проблем

Мнение от MaRsMaN » 03 Юни 2022, 12:24

Благодаря за насоката колега...пробвах го това с капачката и няма никаква разлика.
От днес нещо ново...за втори път ми се пука капака на клапаните.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 6.04.2014

Re: BMW 320i проблем

Мнение от LUBObe » 05 Юни 2022, 8:46

The Heartlistener написа:На работещ, загрял двигател опитай да отвориш капачката на маслото. Забележи дали се отваря нормално с леко изсъскване или я отлепяш с усилие заради силен вакуум.


Аз го пробвах.
Вакуумът при мен я държи и си трябва усилие.
Това какво ще рече?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1081
Регистриран на: 10.11.2012
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: E46 316ti, ex E34 M50, Е36 М43
Детайли за колата: N42B18A, s199a, individual

Re: BMW 320i проблем

Мнение от The Heartlistener » 05 Юни 2022, 10:06

Признак е че клапана за картерните газове е блокирал постоянно отворен или мембраната му е скъсана.
Нормалният цикъл на работа на клапана е при повишаване налягането на газовете, да отвори съвсем за кратко колкото да пусне газовете към всмукателя и отново да затвори. При отваряне на капачката мембраната към всмукателя трябва веднага да затвори, газовете вече излизат атмосферно и двигателя стабилизира оборотите. На отворена капачка не трябва да смуче.
Постоянният силен вакуум в картера и непрестанното постъпване на картерни газове във всмукателя влошават работата на мотора и започват гореописаните симптоми. Редовен проблем при нашите мотори с външно разположената система за КГ и особено при кратки придвижвания с недозагряване на двигателя в студените месеци.
Аз съм прекарал една торба клапани, заради късите дистанции и натрупващия се в студа кондензат. Това води до честото им излизане от строя. Докато не смених капака на главата с такъв от N46N, който е с вграден клапан.
"Въпрос на вкус" - казало кучето...и си облизало гъза.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 8.10.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW 530i,BMW 320i Touring

Re: BMW 320i проблем

Мнение от MaRsMaN » 08 Юни 2022, 14:55

Колеги...мисля,че намерих от къде е проблема.Излезе, че единия от двата датчика (на входящия и изходящия разпределителен вал) не работи. Гледах клип в нета как се замерват( на трите кабела се мери ...като на единия трябва да има 12волта постоянни ,на другия 5волта и третия е маса, но при мен показа на 2рия 11.8 волта(не знайно защо четох ,че и при други илиза към 12 волта и на втория кабел)) и този който е на изходящия излиза ,че не работи.Когато го доближа към някакъв железен предмет трябва да му спадне волтажа от 5в до 0в ,а при мен не е така(при мен е от 11.8 пада до 5 някъде и пак вдига до 11.8в) . Размених местата на двата датчика,запалих колата и след малко светна чека и показа ,че camshaft sensor bank 1 не работи(интересно е ,че докато беше на изходящия не записваше грешка и след размяната чак записа).Поръчах същия ( марка Валео ) сложих го и пак същата работа.Свалих работещия и пробвах и него и там свали до 0в.(от 11.8в на 0.03в).Марката му е Феби. От магазина ми дадоха още един на Валео ,пробвах с него и пак не сваля до 0в.. Реших да пробвам с Феби и направих поръчка (понеже го нямаше наличен).Днес пристигна и след направен тест работи както трябва ... свали до 0.04в. Преди малко го монтирах и след час ми предстои пътуване...дано вече работи както трябва. Сега малко ме притесняват тези 11.8в :roll: но поне работи :) Това е от мен за сега...малко бавно модераторите ми одобряват отговорите за което съжалявам ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 6.04.2014

Re: BMW 320i проблем

Мнение от LUBObe » 09 Юни 2022, 7:40

Супер...
Тоя клапан е на 20к-30к км...
А дали е възможно от това да се вдига драстично разхода (малко ме съмнява де)?
В крайна сметка, някой знае ли за майстор в София, който може да прегледа колата и да установи, защо харчи толкова много и тн?

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook