320d съвет за експлоатация в студа

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от mario001 » 26 Яну 2022, 16:54

Moni_BMW написа:Одеве я палих и карах на минус 6 и си подгря преди да почне да върти светна символа ,това, че подгрява още с отключването го знам ,ама аз мойта не я заключвам,ключа и си седи в нея ,нямам навик като съм си по нашия край да си заключвам колите. Иначе запали от 2рия път като я чукнах първо въртя въртя взе да пропуква и стартера си спря сам. На вторя път завъртя препука веднъж и запали, като нито прекъсваше, нито трепереше, напълно нормално работеше. Не е карана и палена 4 5 дни даже имаше 15 см сняг по нея и тия дни температурата пада минус 20,даже нощеска беше минус 17,един приятел с мерцедес, друг с терано ,трети с бензиново пунто даже не запалиха. Иначе и с летните гуми си върви в снега леко леко и си върви. Доволен съм много от колата.
Ясно, ти нямаш проблем, но според мен аз имам.
При теб лампата светва, а при мен тази индикация я няма.
Понеделник съм на диагностика.
Според мен е реле, но ще се види.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от Moni_BMW » 26 Яну 2022, 17:11

mario001 написа:
Moni_BMW написа:Одеве я палих и карах на минус 6 и си подгря преди да почне да върти светна символа ,това, че подгрява още с отключването го знам ,ама аз мойта не я заключвам,ключа и си седи в нея ,нямам навик като съм си по нашия край да си заключвам колите. Иначе запали от 2рия път като я чукнах първо въртя въртя взе да пропуква и стартера си спря сам. На вторя път завъртя препука веднъж и запали, като нито прекъсваше, нито трепереше, напълно нормално работеше. Не е карана и палена 4 5 дни даже имаше 15 см сняг по нея и тия дни температурата пада минус 20,даже нощеска беше минус 17,един приятел с мерцедес, друг с терано ,трети с бензиново пунто даже не запалиха. Иначе и с летните гуми си върви в снега леко леко и си върви. Доволен съм много от колата.
Ясно, ти нямаш проблем, но според мен аз имам.

При теб лампата светва, а при мен тази индикация я няма.
Понеделник съм на диагностика.
Според мен е реле, но ще се види.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Пиши после в тази тема какво е станало колега.
///M power

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от mario001 » 31 Яну 2022, 19:07

Здравейте група,

Диагностиката показа грешка на 3-ти цилиндър, най-вероятно само свещ.
В понеделник ще я оставя за смяна.

Ще се провери всичко по ел. системата и всяка свещ.

Какъв е проблема, че предишния собственик е сменил първа и четвърта, но втора и трета не, защото имало опасност от скъсване и релето е сменено.

Ако се скъса, ваденето е 200 лв на свещ...

Понеделник се надявам да пиша с 200 лв в джоба, но не се знае.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от mario001 » 09 Фев 2022, 23:00

Здравейте,

За да приключим темата.
Грешката която ми даде на 3 ти цилиндър не се оказа свещ, свеща си даваше контакт.

Смених и 4-те свещи с NGK D-power и ново оригинално реле.

Свещ 4 бе скъсана, но успешно извадена.

И бяха премахнати вихровите клапи и подменени гарнитурите.


Дано това пусто реле OEM да държи повече.
Нова реле на Беру не изкара и една година.




Sent from my SM-G980F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от Moni_BMW » 10 Фев 2022, 17:18

mario001 написа:Здравейте,

За да приключим темата.
Грешката която ми даде на 3 ти цилиндър не се оказа свещ, свеща си даваше контакт.

Смених и 4-те свещи с NGK D-power и ново оригинално реле.

Свещ 4 бе скъсана, но успешно извадена.

И бяха премахнати вихровите клапи и подменени гарнитурите.


Дано това пусто реле OEM да държи повече.
Нова реле на Беру не изкара и една година.




Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Благодаря ти за информацията, къде точно се намират вихровите клапи и как да видя мойте там ли са ,трудно ли се изолират ? И какви симптоми имат ако са повредени
///M power

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от mario001 » 10 Фев 2022, 22:22

Moni_BMW написа:
mario001 написа:Здравейте,

За да приключим темата.
Грешката която ми даде на 3 ти цилиндър не се оказа свещ, свеща си даваше контакт.

Смених и 4-те свещи с NGK D-power и ново оригинално реле.

Свещ 4 бе скъсана, но успешно извадена.

И бяха премахнати вихровите клапи и подменени гарнитурите.


Дано това пусто реле OEM да държи повече.
Нова реле на Беру не изкара и една година.




Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Благодаря ти за информацията, къде точно се намират вихровите клапи и как да видя мойте там ли са ,трудно ли се изолират ? И какви симптоми имат ако са повредени
Продава се комплект за изолацията им, към него си вървят и гарнитурите на колектора.

Не съм много запознат, до колкото знам вариантите са два: първия че се отчупвали и влизали в мотора, а другия че се отчупвали се и заставали в самия колектор, което вдигало разхода.


За да не говоря глупусти, по-добре някой по-запознат да каже.

Може да махнеш декоративната кора и да погледнеш под ъгъл, ако има метална пластика, значи са махнати, това са именно тези тапи, най-сигурно е като се свали колектора предполагам.

Мойте бяха здрави, но ме посаватваха да ги отстраня заради споменатите по-горе причини.
ИзображениеИзображение

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3903
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от Kroki » 11 Фев 2022, 22:16

Аз мойте ги проверявам всяка година. С металните съм, стига да няма нагар по тях и да не са се разлопали, няма какво да стане.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от mario001 » 12 Фев 2022, 7:44

И мойте са метални.

Имам обаче един въпрос, сега като са премахнати вихровите клапи, трябва ли да се премахва нещо друго.

При мен Egr и дпф-а са си там, не са премахвани.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от Moni_BMW » 17 Дек 2022, 18:19

mario001 написа:
Moni_BMW написа:И на моето лампата за подгрев досега не ми е светвала, пали на минус 12 без зор ,но ако му цъкнеш бутона за палене без съединител си подгрява като е студено. Не е карана неделя, понеделник и днес ,утре ще я препукам и ще си я карам вече няма сняг по пътищата при нас,ще я видим как ще запали ,тази сутрин в 06.00 беше минус 21 градуса Е46цата запали без зор ,но тя е бензинка.
Баси...на приятели винаги им светва на мен не ми..нещо не ми се вижда нормално да свети когато си поиска...

Или е реле или кабела към релето...или просто така работи..което е странно.
Мони, ти ме шокира, очаквах да кажеш, че ти светва лампата за подгрев.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Здравей сега в студовете след като си сменил свещите и Релето когато палиш свети ли лампата за подгрева. Защото при мен е откакто са студовете не ми е светвала тази лампа ,но пък колата си пали перфектно, без зор и въртене ,но лампа не свети. При натискане на бутона без съединител не съм пробвал . Четох одеве една тема тук във форума и май взех да се филмирам, че нещо не ми е наред.
///M power

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от mario001 » 17 Дек 2022, 19:12

Moni_BMW написа:
mario001 написа:
Moni_BMW написа:И на моето лампата за подгрев досега не ми е светвала, пали на минус 12 без зор ,но ако му цъкнеш бутона за палене без съединител си подгрява като е студено. Не е карана неделя, понеделник и днес ,утре ще я препукам и ще си я карам вече няма сняг по пътищата при нас,ще я видим как ще запали ,тази сутрин в 06.00 беше минус 21 градуса Е46цата запали без зор ,но тя е бензинка.
Баси...на приятели винаги им светва на мен не ми..нещо не ми се вижда нормално да свети когато си поиска...

Или е реле или кабела към релето...или просто така работи..което е странно.
Мони, ти ме шокира, очаквах да кажеш, че ти светва лампата за подгрев.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Здравей сега в студовете след като си сменил свещите и Релето когато палиш свети ли лампата за подгрева. Защото при мен е откакто са студовете не ми е светвала тази лампа ,но пък колата си пали перфектно, без зор и въртене ,но лампа не свети. При натискане на бутона без съединител не съм пробвал . Четох одеве една тема тук във форума и май взех да се филмирам, че нещо не ми е наред.
Здрасти,

Не, няма никаква индикация, пали от раз, както при топло време.
Днес, просто ей така и направих диагностика и всичко беше идеално.

Мой приятел също ме пита същото, само че за 530d, също го замени с оригинално реле на BMW, не от тези на Beru.. и при него изчезна индикацията.
Не бих казал, че е имало и чак такива студове, поне не и при мен, говора за минус 8, 10 градуса, но на минус 4 пали перфектно.

Смених релето с оригинално от BMW, също смених и 4-те свещи са NGK D-power.



Sent from my SM-G980F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от Moni_BMW » 17 Дек 2022, 19:33

mario001 написа:
Moni_BMW написа:
mario001 написа:
Moni_BMW написа:И на моето лампата за подгрев досега не ми е светвала, пали на минус 12 без зор ,но ако му цъкнеш бутона за палене без съединител си подгрява като е студено. Не е карана неделя, понеделник и днес ,утре ще я препукам и ще си я карам вече няма сняг по пътищата при нас,ще я видим как ще запали ,тази сутрин в 06.00 беше минус 21 градуса Е46цата запали без зор ,но тя е бензинка.
Баси...на приятели винаги им светва на мен не ми..нещо не ми се вижда нормално да свети когато си поиска...

Или е реле или кабела към релето...или просто така работи..което е странно.
Мони, ти ме шокира, очаквах да кажеш, че ти светва лампата за подгрев.


Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Здравей сега в студовете след като си сменил свещите и Релето когато палиш свети ли лампата за подгрева. Защото при мен е откакто са студовете не ми е светвала тази лампа ,но пък колата си пали перфектно, без зор и въртене ,но лампа не свети. При натискане на бутона без съединител не съм пробвал . Четох одеве една тема тук във форума и май взех да се филмирам, че нещо не ми е наред.
Здрасти,

Не, няма никаква индикация, пали от раз, както при топло време.
Днес, просто ей така и направих диагностика и всичко беше идеално.

Мой приятел също ме пита същото, само че за 530d, също го замени с оригинално реле на BMW, не от тези на Beru.. и при него изчезна индикацията.
Не бих казал, че е имало и чак такива студове, поне не и при мен, говора за минус 8, 10 градуса, но на минус 4 пали перфектно.

Смених релето с оригинално от BMW, също смених и 4-те свещи са NGK D-power.



Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Благодаря ти за информацията. Наистина не е имало големи студове ,онази сутрин беше по-студено минус 4,но си запали както си пали без проблем.
///M power

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от vld » 23 Дек 2022, 8:39

Колеги индикацията на някои коли излиза само на много студено( -5 градуса и на долу), въпрос на софтуерна версия е явно, а на някои никога не се показва.
Не е обвързано с неработещи свещи и реле, просто така са направени.
Свещите на тези коли работят докато загрее мотора, на Н47/57 моторите до 75 градуса на антифриза, на М47/57 до 65 градуса на антифриза, затова при повреда в релето загряването е осезаемо по бавно.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от vixx » 27 Дек 2022, 16:52

Не мога да се сетя откъде знам, че колата подгрява още преди да тръгнеш да я палиш - един път при отключване и ако мине повече време, втори път като засече, че сядаш на седалката. Т.е., съвсем нормално е много рядко да се налага да се чака за подгряване и да излиза символа на таблото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от mario001 » 09 Фев 2023, 8:15

Както бях писал по-горе миналата година по това време смених 4 свещи NGK D-power и сложих оригинално реле.
Днес бе - 11.5 градуса и запали все едно е топло време.
Заговорих се с колегите и при мен оборотите никога не съм ги виждал да надвишяват 1000 оборота, дори и 1000 не удря.
При вас по същия начин ли се държи?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: 320d съвет за експлоатация в студа

Мнение от Moni_BMW » 09 Фев 2023, 11:43

mario001 написа:Както бях писал по-горе миналата година по това време смених 4 свещи NGK D-power и сложих оригинално реле.
Днес бе - 11.5 градуса и запали все едно е топло време.
Заговорих се с колегите и при мен оборотите никога не съм ги виждал да надвишяват 1000 оборота, дори и 1000 не удря.
При вас по същия начин ли се държи?

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Здравей моята не я бях палил 5 дни вчера я запалих през деня на минус 5 запали повече от перфектно, като явно си подгря,че за 2 секунди преди да почне да върти показа символа. След това имаше стартове на минус 10 и на минус 11.5 без проблеми
(дори не светва лампата за подгрев) . Оборотите като е студена ми ги държи на 1000 или 1мм над чертечката за 1000( ако искаш мога да снимам къде ми държи). Бавно стига работна температура,но може би е нормално за дизел. Доволен съм от колд стартовете очаквах да е по-зле предвид че не знам свещите какви се и кога са свеняни.
///M power

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook