Въпрос за температура 320д

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Re: Въпрос за температура 320д

Мнение от wdas » 05 Яну 2022, 14:11

NGneer4eto написа:
wdas написа:Поставих ги термостатите, колата си държи 88 градуса температура, въпроса е че обезвъздушаването не е изцяло завършено май, тъй като на запален двигател отварям капачката и струаята за обратен антифриз едвам тече, на приятел гледахме при него направо си пръска, та мисля че има още въздух в системата, някой да даде съвет, или просто да я оставя да се обезвъздуши сама след няколко карания?


Обикновено до 2-3 дни се обезвъздушава напълно. Зависи и колко се кара. Вижда се по нивото на антифриза. АКо не ти вдига температурата не виждам за какво да се притесняваш. Наблюдавай я една-две седмици!

Ще я наблюдавам задължително, въпроса мие какво ще рече висока темепратура? 88-100 ли е нормалния диапазон? Тъй като знам че след 100 се включва и перката, но не съм следял до сега на кола температурата и да не се вкарвам във филми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 141
Регистриран на: 28.04.2021
Пол: Мъж

Re: Въпрос за температура 320д

Мнение от mario001 » 05 Яну 2022, 16:00

wdas написа:
NGneer4eto написа:
wdas написа:Поставих ги термостатите, колата си държи 88 градуса температура, въпроса е че обезвъздушаването не е изцяло завършено май, тъй като на запален двигател отварям капачката и струаята за обратен антифриз едвам тече, на приятел гледахме при него направо си пръска, та мисля че има още въздух в системата, някой да даде съвет, или просто да я оставя да се обезвъздуши сама след няколко карания?


Обикновено до 2-3 дни се обезвъздушава напълно. Зависи и колко се кара. Вижда се по нивото на антифриза. АКо не ти вдига температурата не виждам за какво да се притесняваш. Наблюдавай я една-две седмици!

Ще я наблюдавам задължително, въпроса мие какво ще рече висока темепратура? 88-100 ли е нормалния диапазон? Тъй като знам че след 100 се включва и перката, но не съм следял до сега на кола температурата и да не се вкарвам във филми.
Колега, температурата ти е идеална, карай си колата и си свиркай.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Въпрос за температура 320д

Мнение от NGneer4eto » 05 Яну 2022, 19:44

wdas написа:
NGneer4eto написа:
wdas написа:Поставих ги термостатите, колата си държи 88 градуса температура, въпроса е че обезвъздушаването не е изцяло завършено май, тъй като на запален двигател отварям капачката и струаята за обратен антифриз едвам тече, на приятел гледахме при него направо си пръска, та мисля че има още въздух в системата, някой да даде съвет, или просто да я оставя да се обезвъздуши сама след няколко карания?


Обикновено до 2-3 дни се обезвъздушава напълно. Зависи и колко се кара. Вижда се по нивото на антифриза. АКо не ти вдига температурата не виждам за какво да се притесняваш. Наблюдавай я една-две седмици!

Ще я наблюдавам задължително, въпроса мие какво ще рече висока темепратура? 88-100 ли е нормалния диапазон? Тъй като знам че след 100 се включва и перката, но не съм следял до сега на кола температурата и да не се вкарвам във филми.


Зависи как караш. Не трябва да пада под 84 и да вдига над 110. Зимата не би трябвало да всига над 100, но ако караш на 1-ва с 15 км/ч 15 минути може и да вдигне. Но е напълно нормално. Върви ли на път 85-90 си е идеално.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.12.2016

Re: Въпрос за температура 320д

Мнение от wdas » 06 Яну 2022, 7:05

Ясно, ами за сега държи 86-87 на път, ще следя нивото и температурата тука идните няколко дни/седмица.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Въпрос за температура 320д

Мнение от NGneer4eto » 06 Яну 2022, 13:13

wdas написа:Ясно, ами за сега държи 86-87 на път, ще следя нивото и температурата тука идните няколко дни/седмица.


Значи е идеална

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 22.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i, Е91 320d
Детайли за колата: Е46 318i, Е91 320d

Re: Въпрос за температура 320д

Мнение от Smok » 09 Апр 2023, 22:23

Здравейте, за колко време трябва да достигне темературата от 87-88г. с нормално каране(до 2500 оборота) в София при е90 320д автомат ?

Тръгвам на -3г. и след 25мин е на 74г. за към 8км градско в София с пуснато парно. (банишора-Цариградско шосе-младост1) Незнам дали е нормално това, струваме ми се супер бавно загряване ?

Иначе ги достига 88г-91г. и ги държи и на магистралата също.

Разхода е зимата към 10-11л. в София и по магистралата с 140 към 7.5л
https://www.facebook.com/OvertopAgency/
EVENTS*BABYSITTING & ENTERTAINMENT*BTL

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Въпрос за температура 320д

Мнение от NGneer4eto » 13 Апр 2023, 20:12

Smok написа:Здравейте, за колко време трябва да достигне темературата от 87-88г. с нормално каране(до 2500 оборота) в София при е90 320д автомат ?

Тръгвам на -3г. и след 25мин е на 74г. за към 8км градско в София с пуснато парно. (банишора-Цариградско шосе-младост1) Незнам дали е нормално това, струваме ми се супер бавно загряване ?

Иначе ги достига 88г-91г. и ги държи и на магистралата също.

Разхода е зимата към 10-11л. в София и по магистралата с 140 към 7.5л


Не е нормално. Възможно е в студа, ако седи на място с набузено парно да не стигне 75 градуса, но ти все пак се движиш. Парното на коя минута идва (към 55-60 градуса)? Ако е до 10-тата, значи е наред.
Най-добрия тест за термостат - намери път, който е продължително спускане надолу! Може и да не е стръмно, но да е спускане. Карай по надолнището с около 90-100 км/ч и гледай температурата. Падне ли под 80 градуса си за термостат. Обикновено пада бързичко - 1-2 минути спускане е достатъчно. Важно е през това време да не набираш.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 22.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 318i, Е91 320d
Детайли за колата: Е46 318i, Е91 320d

Re: Въпрос за температура 320д

Мнение от Smok » 16 Апр 2023, 20:30

Днес я тествах по магитралата и при достигнати 88г. при спускане падна до към 70г. и после ги наваксва, но бавно.

В сервиза ми сменха с нов малкия термостат с BEHR ( с изтриата шампа )

В Големия или Малкия термостат е проблема ? ( кои отговаря за след 50г. до 91 градуса ?)

Исках да направя рекламация на малкия термостат на BEHR и да ми сложат оригинален на БМВ, но ми казаха,че щом достига 88г. и ги поддържа нямало проблем и било нормално да пада температурата и да я вдига после.

Според мен някой термосат не затваря до край, но защо ги достига 88г.91г. и само при спускане без газ пада температурата до към 70г. ?

Може ли някой да даде мение след като е тествал в реални условия как загрява и при спускане дали пада температурата ?

Колата е БМВ е91 320д 163к.с 2006г. автомат
https://www.facebook.com/OvertopAgency/
EVENTS*BABYSITTING & ENTERTAINMENT*BTL

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Въпрос за температура 320д

Мнение от ceco_kd » 17 Апр 2023, 6:17

Смени големият термостат! Там е проблема ти. След като го смениш от тези 88 градуса пак ще слезе с някой градус, но не и с 18..... То при теб стрелката тръгва да се връща със сигурност. Но гаранция проблема ти е в големия!

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Въпрос за температура 320д

Мнение от NGneer4eto » 29 Апр 2023, 21:54

Smok написа:Днес я тествах по магитралата и при достигнати 88г. при спускане падна до към 70г. и после ги наваксва, но бавно.

В сервиза ми сменха с нов малкия термостат с BEHR ( с изтриата шампа )

В Големия или Малкия термостат е проблема ? ( кои отговаря за след 50г. до 91 градуса ?)

Исках да направя рекламация на малкия термостат на BEHR и да ми сложат оригинален на БМВ, но ми казаха,че щом достига 88г. и ги поддържа нямало проблем и било нормално да пада температурата и да я вдига после.

Според мен някой термосат не затваря до край, но защо ги достига 88г.91г. и само при спускане без газ пада температурата до към 70г. ?

Може ли някой да даде мение след като е тествал в реални условия как загрява и при спускане дали пада температурата ?

Колата е БМВ е91 320д 163к.с 2006г. автомат


Не е нормално да пада до 70 градуса, след като веднъж е стигнала 88.
Както казва колегата вероятно е големия термостат. Да де успокоя, че не е грешка, че си сменил малкия, тъй като имат свойството да се пукат и изтича антифриза през тях и става интересно.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook