Съдействие вихрови клапи

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Съдействие вихрови клапи

Мнение от ///MEHTOP » 29 Окт 2021, 17:27

Здравейте, знам,че е писано много във форума,за премахването на вихровите клапи, т.н. пеперуди. Май процентът, който е ЗА, да се премахнат е по-голям. Но има колеги, които казват,че ако е след 2004 нататък, са доста по-здрави,както, ако не се "реже " бавареца и се чистят системно, рискът е доста, доста минимален, но , винаги има едно НО..дори да изглеждали в доста добро здраве, имало шанс да стане белята. Разбрах,че само се елиминират,без да се налагало да се залъгва компютъра софтуерно. В Бургас, Варна, тези райони , има ли , някой читав, който да ги премахни, ако реша, със затапването всичко , както си му е реда от-до? Моля, за съдейсвтие, зависи от момента, мога да съм в София или Пловдив, тъй,че и за там , може да ме насочите за маняци, които ще свършват работата мъжката. Моят човек, каза,че може да ги махне, но не сме обсъждали повече, както махането им , така затапването, чистене на колектора и т.н. Но , искам да имам и други варианти в описаните градове по-горе .
Благодаря предварително на тези, които се отзовават

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Съдействие

Мнение от Kroki » 29 Окт 2021, 18:01

На фейсовите просто стават метални.. аз си махам колектора и проверявам за луфтове и нагари всяка година. Кажи каква ти е колата, за да ти преместя темата където трябва.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Съдействие

Мнение от ///MEHTOP » 30 Окт 2021, 9:58

И аз грубо казано, около 10хил км, като сменям маслото проверявам за пеперудите, обаче , все още не съм чистил колекторите, мисля в близкото бъдеще да го изчистя. Маняците тука, казват ,че са го накисвали в обезмаслител в началото, ще видя в тубата, подробно и ще действам.
А направих тука тема, защото проблемът е общ, извинявай. Мятай ме при е90-ките, там, може би, ще дадът повече инфо

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 702
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Съдействие вихрови клапи

Мнение от nikola59 » 30 Окт 2021, 18:49

Уточнявайте за какви мотори става на въпрос когато се пише за вихрови клапи защото на фейса със 184к.с двигател е с това:
30.10.2021 г.png
и е отделно от всмукателният колектор на около 80лв. цена.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Съдействие вихрови клапи

Мнение от ///MEHTOP » 31 Окт 2021, 10:15

Хм, не знаех, че могат да се продават отделно, защото , по това, което четох, общо-взето , решението е , ако не са махат е нов колектор, затова не съм изпаднал в подробности за двигателя. 2006 M47d20tu2 2d 163hp.
Благодаря за корекцията и инфото

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Съдействие вихрови клапи

Мнение от Kurtov » 31 Окт 2021, 14:07

Моят съвет е да махаш клапите и да си спокоен.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж

Re: Съдействие вихрови клапи

Мнение от ///MEHTOP » 01 Ное 2021, 9:40

Благодаря за съвета. Темата я отворих за насока , при кой град , кой може да ги махне. Или всеки един майстор , може да ги махне , бавно и спокойно. Щом няма да има нужда на софтуерна намеса, а само премахване и затапване.
Този сет, с който се затапват дупките ,от къде мога да го закупя? Има ли , други негативни последици:
-освен отделянето на повече вредни емисии, които фектират на ДПФ филтъра, защото го имам
-колата е по-мудна на ниски обороти , а не се намалява мощността , като конски сили?
- липсва скоростната спирачка?
- има ли разлика в разхода на гориво?

...и то хидравличен :)
Аватар
Мнения: 3314
Регистриран на: 1.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: джата
Мечтае да кара: на Ринга
Детайли за колата: Двете 2и2ки

Re: Съдействие вихрови клапи

Мнение от krika » 02 Ное 2021, 1:23

///MEHTOP написа:-освен отделянето на повече вредни емисии, които фектират на ДПФ филтъра, защото го имам
-колата е по-мудна на ниски обороти , а не се намалява мощността , като конски сили?
- липсва скоростната спирачка?
- има ли разлика в разхода на гориво?

Истината е, че реално нищо от тези неща не се случва.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook