Ключ кутийка в жабката. За какво служи?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Ключ кутийка в жабката. За какво служи?

Мнение от Moni_BMW » 29 Окт 2021, 16:43

Здравейте, чудих се за какво служи показаното нещо и в Е60тки съм виждал. Казаха че там се пъхало пластмасовото ключе (аз нямам такова имам само 2 главни ключа) и като пъхнеш това ключе колата палила като keyless go, но моята не излиза по вин да има кейлес, а всички е90/91/92 където съм гледал независимо 318 или 330 са имали такова нещо.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
///M power

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Ключ кутийка в жабката. За какво служи?

Мнение от NGneer4eto » 29 Окт 2021, 18:14

Това се нарича Vallet key (ключ за валета). Служи като си оставиш колата в хотел, заключваш си жабката, ако имаш ценни работи и оставяш на валето този ключ и с него той може да запали колата и да я паркира, но не може да отключи жабката или евентуално багажника(не съм сигурен за него). После ти оставя колата, връща ключа и ти си продължаваш с твоя ключ.

Мисля, че като отделен ключ го имат само американските модели, но не съм запознат.
Като цяло, същата работа е и ако си извадиш нарязания ключ и оставиш частта с бутоните на валето. Има и разни опции в жабката за заключване на багажника:

https://www.youtube.com/watch?v=Iva4FQJGtL0

На 7:45 пича обяснява за тоя ключ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ключ кутийка в жабката. За какво служи?

Мнение от xm_net » 29 Окт 2021, 21:43

Сама по себе си кутийката от снимката не върши никаква работа, ако вътре го няма този ключ:
IMG_1223.jpg


А той пък от своя страна трябва да бъде с чип, за да може да стартира двигателя. Това е сервизен ключ и той не може да отключи или да заключи жабката, защото точно това е идеята - при оставен автомобил в сервиза, това да бъде ключа, който да се ползва за палене на автомобила, а не за да ти ровят в жабката, където се предполага, че може да си оставиш неща, до които не е задължително да има достъп всеки.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна xm_net на 30 Окт 2021, 16:00, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Ключ кутийка в жабката. За какво служи?

Мнение от Moni_BMW » 29 Окт 2021, 22:08

:driving: Хитро са го измислили баварците. Благодаря ви за информацията, сметнахте ме. Аз нямам такъв пластмасов ключ имам само 2 главни и кутийката в жабката, но ще си извадя да ми е пълен комплекта. Имам и едно бмв е46, него го имам с 2 ромбоидни ключа, един сив без бутони ключ, който знам, че е сервизен той не може да отключи жабката и багажника, за е46цата имам и този пластмасовия ключ,той отключва жабката и пали колата, явно при е46 сивия ключ е сервизен.
///M power

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Ключ кутийка в жабката. За какво служи?

Мнение от Guberkov » 30 Окт 2021, 10:48

xm_net написа:Сама по себе си кутийката от снимката не върши никаква работа, ако вътре го няма този ключ:
IMG_1223.jpg


А той пък от своя страна трябва да бъде с чип, за да може да стартира двигателя. Това е сервизен ключ и той НЕ може да отключи или да заключи жабката, защото точно това е идеята - при оставен автомобил в сервиза, това да бъде ключа, който да се ползва за палене на автомобила, а не за да ти ровят в жабката, където се предполага, че може да си оставиш неща, до които не е задължително да има достъп всеки.


Аз пък точно с този ключ си отключвам и заключвам жабката и,багажника както и всички врати, както и с него се ползва за палене на целият автомобил. Другите 2 радио-кутийки с ключове съм ги захвърлил у дома и въобще не ги ползвам от както имам колата, тъй като ги сснифят с апаратура и ви перват колата.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook