Грешка запушен ДПФ Е90 320д N47 177кс

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 22.09.2021
Пол: Мъж
Кара: E90 320d
Мечтае да кара: E46 M3

Грешка запушен ДПФ Е90 320д N47 177кс

Мнение от VladowBanchamek » 28 Сеп 2021, 20:13

Здравейте, от както си взех колата на таблото ми излиза грешка за запушен дпф филтър. На диагностика излиза неработещ температурен датчик и несработващ егр клапан. Смених температурния датчик и искам да се допитам до мнение преди да сменя и егр клапана. Колата засега върви перфектно в продължение на 2 месеца, разхода е минимален и няма симптоми дпф-а да е запушен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Грешка запушен ДПФ Е90 320д N47 177кс

Мнение от zvetiko » 28 Сеп 2021, 21:35

Колега, с диагностика може да се види състоянието на DPF. По отношение на EGR клапана може да се пробва с почистване, гресиране и раздвижване, но най- чисто е да се смени.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 22.09.2021
Пол: Мъж
Кара: E90 320d
Мечтае да кара: E46 M3

Re: Грешка запушен ДПФ Е90 320д N47 177кс

Мнение от VladowBanchamek » 29 Сеп 2021, 6:59

Разбирам те колега, но не съм сигурен, че смяната на егр-а ще оправи проблема.
Чудя се дали ЕГР-а си работи и си измисля тая грешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Грешка запушен ДПФ Е90 320д N47 177кс

Мнение от NGneer4eto » 02 Окт 2021, 7:55

VladowBanchamek написа:Разбирам те колега, но не съм сигурен, че смяната на егр-а ще оправи проблема.
Чудя се дали ЕГР-а си работи и си измисля тая грешка.

Колега, трябва да се направи диагностика, за да се види защо не регенерира DPF. Може и да не ти е ЕГР проблема. Регенерацията спира да я прави компа, когато има постоянно присъстваща грешка в DDE. Примерно на мен не ми беше регенерирало 5000 км заради някакви несъответстващи стойности на дебитомера. И това при напълно случайна диагностика. Нямах никакви лампи да светят или грешки на таблото. След като пуснахме да си запише нови стойности дебитомера и веднага регенерира. Не е хубаво да целиш в тъмното. За да ти излиза на таблото грешка, значи работата вече се е вмирисала много и трябва да се действа.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 22.09.2021
Пол: Мъж
Кара: E90 320d
Мечтае да кара: E46 M3

Re: Грешка запушен ДПФ Е90 320д N47 177кс

Мнение от VladowBanchamek » 05 Окт 2021, 19:00

Колега на не целя на сляпо, подозирам ЕГР-а понеже на диагностиката излезе, че самият клапан и температурния датчик на клапана не са в кондиция. Ще закача колата на друга диагностика, но ако не излезе нищо по-различно ще го сменя пък ще се разбере дали е от него.
Интересно ми е от какво ли друго, може да на таблото, че ДПФ е запушен а няма симптоми да е така.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Грешка запушен ДПФ Е90 320д N47 177кс

Мнение от NGneer4eto » 08 Окт 2021, 12:44

VladowBanchamek написа:Колега на не целя на сляпо, подозирам ЕГР-а понеже на диагностиката излезе, че самият клапан и температурния датчик на клапана не са в кондиция. Ще закача колата на друга диагностика, но ако не излезе нищо по-различно ще го сменя пък ще се разбере дали е от него.
Интересно ми е от какво ли друго, може да на таблото, че ДПФ е запушен а няма симптоми да е така.

За да ти изпише, че е запушен DPF, трябва да е отчело много високо диференциално налягане преди и след филтъра. За да се случи това, значи или датчик е развален от двата или наистина е запушен. При всички случаи при диагностика ще се види какво налягане дава компа. Ако са ти правили диагностика задължително трябва да са го проверили. Ако наляганията са добре, би трябвало грешката да може да се изтрие и всичко по старому. Ако датчика лъже в определен момент за кратко грешката може и да се повтори. Но при диагностика причината се показва.
Провери и дали нее правена някаква шашма по ЕГР, че е много модерно да се прави в наши дни.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook