Смяна на диференциа с голямо прасе

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Смяна на диференциа с голямо прасе

Мнение от pinko_23 » 16 Сеп 2021, 10:49

Здравейте колеги
Поставен съм пред следната дилема. Колата е Е90 320 бензин 150 коня, оригиналният диференциал е така нареченото малко прасе предавателно число 3.38, обаче вие и стърже. Оказва се че тези диференциали са проблемни и се чупят. Имам възможност да премина към диференциал голямото прасе с предавателно число 3.07, подменени са чашките и пасват на полуоските. Това което ми казаха че щяло да се намали малко ускорението и да се вдигне максималната скорост. Има ли някой опит с това и може ли да споделите мнение.
Благодаря
Няма начин да няма начин

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Смяна на диференциа с голямо прасе

Мнение от Guberkov » 20 Сеп 2021, 11:57

pinko_23 написа:Здравейте колеги
Поставен съм пред следната дилема. Колата е Е90 320 бензин 150 коня, оригиналният диференциал е така нареченото малко прасе предавателно число 3.38, обаче вие и стърже. Оказва се че тези диференциали са проблемни и се чупят. Имам възможност да премина към диференциал голямото прасе с предавателно число 3.07, подменени са чашките и пасват на полуоските. Това което ми казаха че щяло да се намали малко ускорението и да се вдигне максималната скорост. Има ли някой опит с това и може ли да споделите мнение.
Благодаря


Те 90-ките с тоя n46 мотор стоково нямат ускорение като хората, па остава и да пада още надоло ускорението.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Смяна на диференциа с голямо прасе

Мнение от pinko_23 » 21 Сеп 2021, 11:00

Guberkov написа:
pinko_23 написа:Здравейте колеги
Поставен съм пред следната дилема. Колата е Е90 320 бензин 150 коня, оригиналният диференциал е така нареченото малко прасе предавателно число 3.38, обаче вие и стърже. Оказва се че тези диференциали са проблемни и се чупят. Имам възможност да премина към диференциал голямото прасе с предавателно число 3.07, подменени са чашките и пасват на полуоските. Това което ми казаха че щяло да се намали малко ускорението и да се вдигне максималната скорост. Има ли някой опит с това и може ли да споделите мнение.
Благодаря


Те 90-ките с тоя n46 мотор стоково нямат ускорение като хората, па остава и да пада още надоло ускорението.


Не съм съгласен ускорението си е доста прилично. Интересувам се ако някой е наясно с процедурата а не да обсъждаме динамиката на колата.
Няма начин да няма начин

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Смяна на диференциа с голямо прасе

Мнение от Kroki » 28 Сеп 2021, 17:50

Ами така е, сменяш числото на дифа с такова от по-дълъг диф и това става. Губи се динамиката за сметка на по-висока скорост при еднакви обороти. В твоя случай разликата ще е доста малка.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook