Не работещи ключове/дистанционни, не заключват колата

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 14.06.2021
Кара: E91 Touring
Детайли за колата: BMW E91 Touring 163 hp

Не работещи ключове/дистанционни, не заключват колата

Мнение от tailpres » 22 Авг 2021, 20:51

Здравейте, днес, като се прибрах се опитах да заключа колата си(E91 2007) и ключът/дистанционното не пожела да я заключи. След 5 Мин пробвах и с другия ключ, но отново не проработи. Всичко по самия автомобил е Ок, заключва се централното с копчето отвътре, колата пали с ключа и т.н., но не иска да се заключи. Заключих я с физическия ключ в дистанционното, но после пак не се отключи със самото дистанционно. На някой дали му се е случвало нещо подобно дали знае как да се правя с проблема? Благодаря предварително:)

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Не работещи ключове/дистанционни, не заключват колата

Мнение от Atsalov » 23 Авг 2021, 7:35

Пробвай на честотомер дали излъчва дистанционното при заключване. Вероятно е проблема в копчето за заключване(чупят се)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 785
Регистриран на: 2.02.2011
Кара: E90 335i n55
Мечтае да кара: Това, което кара;)
Детайли за колата: Jb4, FMIC,DP,CP,Xhp stage 3.Харчи,пари и бензин,като луда:)))j

Re: Не работещи ключове/дистанционни, не заключват колата

Мнение от choio » 23 Авг 2021, 14:22

Ако е с кейлес,смени батерията на ключа...

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.08.2017
Пол: Мъж

Re: Не работещи ключове/дистанционни, не заключват колата

Мнение от MUFA » 23 Авг 2021, 16:48

Провери си бушоните за централното, те са зад жабката на трудна място

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 14.06.2021
Кара: E91 Touring
Детайли за колата: BMW E91 Touring 163 hp

Re: Не работещи ключове/дистанционни, не заключват колата

Мнение от tailpres » 25 Авг 2021, 11:30

choio написа:Ако е с кейлес,смени батерията на ключа...

за съжаление и двете не работят, така че предполагам, че не е ключът, подозирам, че е дивърсити модула, който отговаря за работата на ключа отвън:)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 14.06.2021
Кара: E91 Touring
Детайли за колата: BMW E91 Touring 163 hp

Re: Не работещи ключове/дистанционни, не заключват колата

Мнение от tailpres » 25 Авг 2021, 11:32

MUFA написа:Провери си бушоните за централното, те са зад жабката на трудна място

Благодаря и това направих, ако съм гледал правилно схемата, пише, че 4-ри отговарят за работата на ключа отвън. не съм сигурен точно кой е, но предполагам е 20 амперовия. Започвам да подозирам дивърсити модула или скъсана жичка към него, било срещано при модела заради отварящото се стъкло.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Не работещи ключове/дистанционни, не заключват колата

Мнение от vld » 25 Авг 2021, 20:59

tailpres написа:
MUFA написа:Провери си бушоните за централното, те са зад жабката на трудна място

Благодаря и това направих, ако съм гледал правилно схемата, пише, че 4-ри отговарят за работата на ключа отвън. не съм сигурен точно кой е, но предполагам е 20 амперовия. Започвам да подозирам дивърсити модула или скъсана жичка към него, било срещано при модела заради отварящото се стъкло.

Да антенния модул е под спойлера, а инсталацията за задната врата минава в пантите и се прекъсват или окъсяват кабелите по някое време.
Антенния модул понякога се наводнява.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 9.08.2017
Пол: Мъж

Re: Не работещи ключове/дистанционни, не заключват колата

Мнение от MUFA » 01 Сеп 2021, 17:26

Мисля че бушоните бяха 58 59 там някъде, непомня

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Не работещи ключове/дистанционни, не заключват колата

Мнение от Moni_BMW » 05 Сеп 2021, 4:25

При мен онзи ден за първи път не иска да заключи, но след като я покарах си саключваше с дистанционното, но вчера я заключих и сутринта не можа да отключи от дистанционното та се наложи да отварям ръчно. Покарах я до работата и след това не иска да заключи и я заключих ръчно. Отвътре заключва и отключва от бутона. Трябва да пробвам с резервния ключ дали ще има врътели, но сега не е в мен. Възможно ли е да е малкия дявол да няма батерия ключа.
///M power

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 14.06.2021
Кара: E91 Touring
Детайли за колата: BMW E91 Touring 163 hp

Re: Не работещи ключове/дистанционни, не заключват колата

Мнение от tailpres » 21 Сеп 2021, 16:24

Moni_BMW написа:При мен онзи ден за първи път не иска да заключи, но след като я покарах си саключваше с дистанционното, но вчера я заключих и сутринта не можа да отключи от дистанционното та се наложи да отварям ръчно. Покарах я до работата и след това не иска да заключи и я заключих ръчно. Отвътре заключва и отключва от бутона. Трябва да пробвам с резервния ключ дали ще има врътели, но сега не е в мен. Възможно ли е да е малкия дявол да няма батерия ключа.

При мен е модулът за заключване. Като загледам кабелите и се вижда,че са бая протъркани. Ще я водя да ги пренаплетат:)

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook