Мнения за масла

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Мнения за масла

Мнение от Guberkov » 16 Авг 2021, 10:38

ivoaudi написа:Губерков тъй си ака, не обръщай внимание. Всички, които карат дараци и ги мързи да ги поддържат, обвиняват маслата, че е лесно.

Аканото ще го видите от 5W30 Twin Turbo , като дойде време за ремонт на мотора по всички абразиви и деруги , по гърбици на валовете, отлагания под капака на клапаните и така нататък...
Ако си въобразявате че едно масло е добро,само когато мотора работи тихо,не го харчи и други подобни-глупости, имате много здраве от Арменският-Поп :)

Всички наливат масло-гнус по предписания на BMW и то масово-фалшиво , и после мотора на няма и 200к хвърлил, ам нормално те това и искат и целят, за да си купите следващата кола :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Мнения за масла

Мнение от Guberkov » 16 Авг 2021, 10:45

nikola59 написа:
expl0de написа:Аз слагам от евтиното бмв масло за 14лв литъра преди, сега 16. Слагам го на 3 коли вече над 6 години и няма никакъв проблем. Двете коли не го пипат изобщо за 10к и 15к км съответно, а третата гори 500-1000 мл за 10к км, но нея така я купих преди 8 години. Според мен си е добре това масло. Освен, че не го гори няма проблеми и с дпф и катализатори, което също е важно.

16 още е добре, но няма да бъде за дълго. Цените в Германия на дребно скочиха с 5-7 евра почти на всички масла. В момента литъра му е 13 евра на ato24, а беше 7-7.50. За маслото е писано в Е60 секцията за маслата, лабораторният анализ от миналата година показа отлични показатели. Три смени съм карал с него без да го пипа, сега съм с ravenol докато свърша запасите от една промоция преди време и после пак минавам на него.



Евала и адмирации за избора на точното масло , и аз от как карам с Ravenol съм повече от доволен.

Тук искам да отбележа помоща на колегата @zaharia , който е на ти в материята с маслата и заслугата да намеря това,което търся беше изцяло негова, защото наистина разбира и то много от тия неща, за разлика от доста лалостници тук говорещи глупости наизуст :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Мнения за масла

Мнение от zaharia » 16 Авг 2021, 15:52

Да се включа и аз по темата, защото виждам отново се говори наизуст и то неща които няма как да са верни. Първото нещо - производители които стоят в топ 10 на производството на моторни и не само масла, няма как да произведат лошо или некачествено масло, още повече когато става въпрос за премиум сериите им. Тук визирам фирмите Мобил, Кастрол, Шел(произвежда ОЕМ масалата на БМВ), Фукс, Петронас, Тотал и т.н. Т.е. ако някой колега е имал проблем с конкретно масло, то той трябва да търси причините за това първо в двигателя си, после във вискозитета на маслото - дали е сложил масло с вискозитет който се предписва за неговия двигател, след това да е гарантирано, че маслото е оргинално, а не фалшиво и най-накрая - да се гарантира, че в сервиза са му налели това което им е занесъл или това което са обещали и, че изобщо са му сменили маслото. Иначе като прочета някой който е писал - оригинално масло на БМВ не става, Фукс не става, Кастрол не става и т.н. ми става много чудно как хората с лека ръка пишат подобни неща. Разликите между тези продукти са минимални, правят се от едни и същи суровини, имат си железен контрол на качеството - проверено и доказано с няколкостотин анализа(само на oil-club.ru са над 1400 от 2009г насам) на свежо и още няколко хиляди на отработени масла направени през последните 5-10 години на руския и немския форуми за маслата. Да в Русия има фалшиви масла, доколкото съм чел до 45% от маслата на пазара там са такива. В България на фалшификати в сериозни интернет магазини(давал съм списък с най-големите и известни такива) например няма как да попадне човек. Така, че ако някой иска да е сигурен в произхода на маслото е редно да вземе съответните мерки и да пазарува от надеждни и утвърдени търговци с реноме, вкл колеги от форума, такива има достатъчно.
За цената от 14лв за ОЕМ масло на БМВ. Да на тази цена се продава оргинално масло не само в България, но и в Германия(в редица проверени и надеждни интернет магазини). Не знам някой да се оплаквал от качеството му и да е изказвал някакви съмнения за произхода му. Това, че цената е ниска значи, че от БМВ/Шел са решили, че имат интерес да го пуснат на такава в свободна продажба. На подобни ниски човешки цени от около 10-тина евро за литър могат да се намерят и БМВ масла с други вискозитети. За онези които искат да купят същите масла директно от БМВ, да приготвят по 21-29евро за литър и да пазаруват направо при представителите на фирмата.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 7.08.2020
Пол: Мъж

Re: Мнения за масла

Мнение от Smile9449 » 20 Авг 2021, 13:54

Казах в магазина че искам хубаво и оригинално масло без значение цената.
Човека ми извади 2 туби едната Q8 oils другата тотал ineo ecs 5w 30 избрах тотала.поговорихме си доста понеже исках bmw twin turbo power споделих за мотул и кастол и т.н
Човека ми каза другите ги изключваме.Това е истинско масло.Ние нашите автомобили с това ги караме и вече са на по 500 000 км.
За другата смяна смятам да поръчам от аутодок вие какво мислите ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Мнения за масла

Мнение от zaharia » 20 Авг 2021, 18:48

Smile9449 написа:Казах в магазина че искам хубаво и оригинално масло без значение цената.
Човека ми извади 2 туби едната Q8 oils другата тотал ineo ecs 5w 30 избрах тотала.поговорихме си доста понеже исках bmw twin turbo power споделих за мотул и кастол и т.н
Човека ми каза другите ги изключваме.Това е истинско масло.Ние нашите автомобили с това ги караме и вече са на по 500 000 км.
За другата смяна смятам да поръчам от аутодок вие какво мислите ?

Колега, от какъв зор си решил да слагаш масло което не е подходящо за твоя двигател, при условие , че Тотал предлагат поне няколко с нужния HTHS виско зитет? Съвсем наскоро някой беше задал въпрос точно за ineo ecs във форума и вече беше коментирано. С какъв акъл се доверявате на очевидно напълно некомпетентни продавачи които гледат само да си пробутат стоката без да ги е грижа какво ще стане с мотора на клиента не мога да разбера. Или може би нещо не съм доразбрал и ти търсиш всъщност масло за Рено или Ситроен?
viewtopic.php?f=116&t=255530&start=2985#p4586227

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 7.08.2020
Пол: Мъж

Re: Мнения за масла

Мнение от Smile9449 » 21 Авг 2021, 8:11

Колега грешката е моя маслото е total quartz ineo mc3
Смятам да го пробвам за догодина ще измисля как да си взимам кастрол от Германия Австрия и т.н

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Мнения за масла

Мнение от zaharia » 21 Авг 2021, 11:36

Значи няма какво да се притесняваме за твоя мотор колега, взел си масло с правилния допуск. Иначе пак ще повторя, в България отдавна се продават същите масла като в Германия и Англия, една част от тях - предполагам по-оборотните като на Тотал, Кастрол, Мобил и др. дори на същите цени. За съжаление у нас маслата на Фукс, Шел, Петронас, Арал, Адинол се предлагат с доста голяма надценка, а в Германия например туба 5л от тях се намираше за 25-30 евро.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 7.08.2020
Пол: Мъж

Re: Мнения за масла

Мнение от Smile9449 » 22 Авг 2021, 10:25

Колега цената не я коментирам,искам просто маслото да е качествено !
Аз го сменям на 10 к километра винаги.
За другата смяна мисля да поръчам кастрол от ауто док ?
Мнения качествени ли са при тях маслата?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 1.03.2016
Пол: Мъж
Кара: E90 325i N52B25

Re: Мнения за масла

Мнение от zaharia » 25 Авг 2021, 11:00

Пускам отново един списък с магазини които могат да се смятат общо взето надеждни
oilgroupbg.com
maslaonline.com
sklad-masla.com
maxcar.bg
maslata.bg
motorni-masla.net

също може да се пита при колегите от форума които се занимават с продажба - за целта погледни в съответния раздел.

За аутодок не съм срещал лоши отзиви, те си продават главно резервни части и маслата там са малко по-скъпи отколкото в специализираните, но за сметка на това се предлагат някои по-редки за нашия пазар. Лично съм купувал от тях голяма и малка ДИСА и компресор на климатика.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Мнения за масла

Мнение от uCnaHeTcA » 27 Авг 2021, 10:51

zaharia написа:Пускам отново един списък с магазини които могат да се смятат общо взето надеждни
oilgroupbg.com
maslaonline.com
sklad-masla.com
maxcar.bg
maslata.bg
motorni-masla.net

също може да се пита при колегите от форума които се занимават с продажба - за целта погледни в съответния раздел.

За аутодок не съм срещал лоши отзиви, те си продават главно резервни части и маслата там са малко по-скъпи отколкото в специализираните, но за сметка на това се предлагат някои по-редки за нашия пазар. Лично съм купувал от тях голяма и малка ДИСА и компресор на климатика.

Не съм съвсем съгласен с някои от посочените. На някои от тях, една-две марки от известните цена клиент им е мноого по-надолу от наша доставна и не... не е от отстъпките. Преценките оставям на вас. В повече детайли няма да навлизам, повечето ще разберат за кои марки точно става въпрос.
Иначе в BMWParts.bg се стремим да предлагаме само качествени моторни масла и части от официални вносители. Експерименти не си правим в това отношение.

П.п. Доста от нещата не са още качени в сайта, но при запитване в чата доставяме всичко (е, почти :) )
П.п.2 Сори ако изглежда като реклама, но искам да сме максимално полезни с качество.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Мнения за масла

Мнение от laviatan » 29 Авг 2021, 11:12

Не защитавам горепосочените сайтове . Даже един вид някои ще помислят - защо въобще / а нямам полза / го правя това.

Нещата не са така прости . В този бранш съм от има - няма 25 години .
Първо българина си мисли ,че едровата цена е константа . Въобще не е така .
Цената на едро за кашон , няколко кашона , 10-тина кашона , пале , бус и контейнер са много различни .

Също така има договорки двустранни и индивидуални условия - пакетни цени на определено количество комбинирани стоки .

Има даже значение дали се плаща предварително , по време на получаването , или след това .
Има значение и колко време си работил с даден доставчик, изградили сте си доверие и си вип едрови клиент и колко общо купуваш ...

Познавам лично доста от тези хора . Някои от тях има случаи, в които продават на нулева ставка точно определени артикули заради тъй нареченото "зарибяване " и после печелят повече от другите артикули - с които "избиват" разликите . Други оправят средства които трябва да излязат по някакъв начин в оборота.

Не на последно място - малко по-големите играчи "играят" с ддс-то и какво ли още не .

Относно цените на маслата в представителствата - малко са хората , които имат досег до точните / истински / едрови цени и много биха останали доста ококорени от истинските стойности на цените .

Темата е огромна - всяка дейност си има някакви тънкости . Рядко се включвам в такива теми , но нещата не са толкова "плоски" . Това са мойте 1-2 стотинки / даже не пет - както някои се изразяват/ - за тази тема :mhihi:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Мнения за масла

Мнение от uCnaHeTcA » 30 Авг 2021, 16:12

laviatan написа:Не защитавам горепосочените сайтове . Даже един вид някои ще помислят - защо въобще / а нямам полза / го правя това.

Нещата не са така прости . В този бранш съм от има - няма 25 години .
Първо българина си мисли ,че едровата цена е константа . Въобще не е така .
Цената на едро за кашон , няколко кашона , 10-тина кашона , пале , бус и контейнер са много различни .

Също така има договорки двустранни и индивидуални условия - пакетни цени на определено количество комбинирани стоки .

Има даже значение дали се плаща предварително , по време на получаването , или след това .
Има значение и колко време си работил с даден доставчик, изградили сте си доверие и си вип едрови клиент и колко общо купуваш ...

Познавам лично доста от тези хора . Някои от тях има случаи, в които продават на нулева ставка точно определени артикули заради тъй нареченото "зарибяване " и после печелят повече от другите артикули - с които "избиват" разликите . Други оправят средства които трябва да излязат по някакъв начин в оборота.

Не на последно място - малко по-големите играчи "играят" с ддс-то и какво ли още не .

Относно цените на маслата в представителствата - малко са хората , които имат досег до точните / истински / едрови цени и много биха останали доста ококорени от истинските стойности на цените .

Темата е огромна - всяка дейност си има някакви тънкости . Рядко се включвам в такива теми , но нещата не са толкова "плоски" . Това са мойте 1-2 стотинки / даже не пет - както някои се изразяват/ - за тази тема :mhihi:

Разбира се, договорки и условия всякакви. Изразих лично мнение, затова и нищо не конкретизирам :yes:
П.п. За нулевата ставка и зарибявката и аз го знам, наистина е така. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 685
Регистриран на: 20.10.2006
Местоположение: София

Re: Мнения за масла

Мнение от Ivo III » 09 Окт 2021, 15:09

от няколко години ползвам на всичките си коли само 5W50 Sport на Мотул - естерна технология

Изображение

при сериозни летни температури и яко натоварване - се държи много добре, не загрява маслото/двигателя
"Съдбата обича смелите!" Вергилий, Енеида

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: xapubg

Последни теми
Facebook