Проблем със светлините за заден ход

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 27.06.2021
Пол: Мъж

Проблем със светлините за заден ход

Мнение от Ivan911.Georgiev » 08 Авг 2021, 10:53

Здравейте! Отскоро съм собственик на E90 318D 2006-та година седан. Колата я взех с някои несветещи крушки на багажника- габарит, задна и усиленият габарит за мъгла. Свалихме кората на багажника, проверихме крушките- бяха здрави. След това проверихме жиците в маншона на багажника и имаше 3 скъсани жици. Запоихме ги и светлините се оправиха, с изключение на тези за задна скорост. Разгледах някои мнения и теми тук, но не намерих може би точно каквото ми трябва а именно:
1.Има ли бушон само за светлините за заден ход ?
2. Кой цвят жица е за тях и как да я проверя- имам мултицет.
Прочетох тук, че може да е от датчика на кутията, но него го пробвах като окъсих буксата му и започна да пищи парктроника, но светлините за задна не светнаха.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Проблем със светлините за заден ход

Мнение от ivoaudi » 15 Авг 2021, 13:24

Тази верига не би трябвало да има бушон. Цвета към тези светлини не го знам, но и сам можеш да го видиш лесно, предвид, че крушката е леснодостъпна. Подай на контакт и замери напрежението на двата извода. Според мен ще установиш, че и на двата пина имаш +12в и ти липсва масата, която пък трябва да дойде през ключа на ск. кутия. Ако имаш действително 12в на двата пина, огледай отново кабелите в гофрето. Понякога прекъсват вътрешно, но отвън не личи. Поогъни ги, поразпъни ги, твоя кабел би трябвало да е тънък, кафяв с цветна ивичка някаква.

Не става ясно парктроника ти пищи само като окъсиш отдолу, или той си работи нормално?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 27.06.2021
Пол: Мъж

Re: Проблем със светлините за заден ход

Мнение от Ivan911.Georgiev » 16 Авг 2021, 12:05

Благодаря, колега! Ще проверя и ще пиша.
Парктроникът си работи перфектно.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook