Въпрос за двоен дин.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 13.09.2009

Въпрос за двоен дин.

Мнение от indocile » 26 Апр 2021, 20:17

Здравейте !!! Изправих се пред следния казус.В колата имам инсталиран двоен дин с андроид на мястото на радиото.Колата няма фабрично тази на таблото.Всичко работи на шест.Реших да направя ъпгреид и закупих тази
Изображение ИзображениеЗакупих и оригинално CD профисионал за да го сложа на мястото на сегашният дин.Кабелите които идват с новата навигация има букса която се щраква на тази която идва от колата и друга която отива към оригиналното радио, а разклонение от тях отива в новия дин.Двете тръгнаха както и джойстика ,но звук от колоните няма.Забелязах ,че на главния щекер на колата има отрязяни 4 жици които са свързани директно към буксата на стария дин - което ме доведе на мисълта че са пускани кабели от колоните директно към буксата на старото нави.Отделно към нея има жълт кабел който отива в бушон и явно взема 12 волта от там.Как по дяволите да накарам новата навигация да изкара звук.Оригиналното СД има отзад вход за оптика и на главния щекер има също кабел оптика.Пробвах да вържа директно СD към главната букса но звук пак няма въпреки че вкарвам оптиката към радиото.Съмнява ме че само кабела е там а останалото оборудване е свалено тъй като в багажника от ляво има чекмедже а вътре е празно.Не е болка за умиране да няма звук оригиналното радио но новия дин си е проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Въпрос за двоен дин.

Мнение от grkv » 27 Апр 2021, 5:26

Не съм сигурен, че разбрах много добре как си ги навързал нещата към момента, но понеже онзи ден поръчах и аз за Х3-ката на сестра ми същото като това от картинката ти - китайчето ползва фабричния ти плеър за усилвател, само му се подава звук в режим аукс.
Тоест, все едно си си вързал телефона с кабел към фабричното плеърче, но ''телефона'' ти е по-голям и закрепен на таблото. Не се опитвай да вържеш директно китайчето към тонколоните, ще ти липсва един усилвател по веригата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Въпрос за двоен дин.

Мнение от awful » 27 Апр 2021, 19:36

Тази мултимедия която си избрал се монтира във таблото и трябва да се реже таблото и както каза колегата по горе тя използва оригиналния усилвател на радиото и трябва да го имаш ако е сменен със друг не оригинален и добавиш и тази мултимедия ще стане манджа със грозде :Д
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook