За първа кола Е90 320i или 325i?

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: За първа кола Е90 320i или 325i?

Мнение от NGneer4eto » 20 Мар 2021, 23:18

konnika_s_glava написа: ...Може би най-големият ми "страх" е цената на ремонти по самата кола и харча на масло ...


Здравей, колегите правилно са те насочили.
Нещо бих искал да допълня - поддръжката на БМВ Е9Х е доста-доста скъпо нещо. Особено ако искаш всичко да ти е наред по колата и да не те дразни нещо постоянно се искат много вложения. Най-малкото за да се кара с качествено масло, филтри, накладки и т.н. отиват не малко средства. А не се ли ползват качествени такива, колата загива бавно. Има се предвид също, че колата ще е на 200-300К км и ще е натрупала проблеми докато стария собственик не се е отказал от нея. Знам, че ще получа много хейт от колеги, но ти казвам от личен опит и като човек, който сам си изкарва парите и много голяма част отиват за колата. Първото ми БМВ беше Е46 на 10 години и тогава бях на принципа БМВ е много здрава марка и каквото и да взема все ще е супер здраво. Е още първите 2 месеца почти я платих още веднъж, а колата не беше хич лош екземпляр и не съм правил някакви кой-знае какви сериозни ремонти. Карах я 5 години и натрупах много хубави спомени с нея. При Е90 частите са около 50% по-скъпи от на Е46, въпреки, че някои са почти същите на вид и размер. А иначе моделът е с доста повече проблеми от Е46, освен окачването, което е бетон. Имам опит само с дизеловите, но не се съмнявам, че при бензиновите е същото. Повечето от неоригиналните части не стават и ако стават издържат много по-малко от оригиналните. Има и доста части, които нямат опция за неоригинални. При проблемите: В много случай дори и опитните майстори не могат да кажат точно къде е проблема и се сменят части на принцип "проба-грешка", което си е едно голямо даване на пари. Както казваше някой от колегите "Трябва да си богат да караш БМВ, но трябва да си много богат, за да караш старо БМВ". Затова може би излишен съвет, но ако ти попадне много читаво Е46, не се колебай! За първа кола ще ти е супер. Естествено ако ти трябва кола за пред мацките по-добре Е90.
Старата ми беше комби и определено не бих си взел, ако имах опцията за седан. Просто обявите за седан бяха кът. Стабилността е много по-зле и окачването е различно и по-скъпо. Ако не ти трябва да мъкнеш багажи напред-назад, по-добре се откажи от комби!
Предполагам на тази възраст нямаш собствени доходи, а ако имаш едва ли са големи. Затова прецени внимателно дали ще има достатъчно финанси за поддръжката на такъв автомобил! Нямаше да го споменавам, ако не беше писал, че те е страх от цената на ремонтите. Проучи добре как вървят цените на ремонтите и тогава се хвърляй да купуваш! Забрави, че ще попаднеш на кола, която няма да иска ремонти! Просто няма такава над 150 000 км, особено Е90. Ако едно БМВ на 12 години е 12000 лв смятай, че може да ти излезне 20000 (че и много повече). Най-малкото за първо обслужване смятай минимум 1000!
Препоръчвам ти да намериш приятел или познат, който е наясно с марката и знае слабите места и може да дойте с теб да гледа колата, която ще купуваш! А доколкото знам при бензина е още по-тото, защото повечето са "дрифтачки".
Със съветите си по никакъв начин не искам да те неглижирам или подигравам или подобни глупости. Не бих го направил. Излагам ти факти от моя личен опит и ти имаш пълното право да ги игнорираш! Това е лично твое решение. Едва ли има смисъл да споменавам, че не смятам за разумно първа кола БМВ със задно и много коне, но няма да го кажа да не звуча като пенсионер. :mhihi:
Моята първа кола беше Жигули и съм изключително благодарен, че беше така. Но и времената бяха други. Тогава беше голяма работа на да имаш кола, даже и да е Ладата на тате. Определено като си знам акъла тогава, ако беше БМВ 200 к.с. едва ли щях да доживея и 23.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: За първа кола Е90 320i или 325i?

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Мар 2021, 0:46

Да, доста си прав, моята първа беше Лада с двигател на Жигули, там се запалих много по задното и нямаше място където да мога да врътна задницата и да не го направя. :mhihi: А "западна" кола да е пред мен в града, нямаше как да стане, едни люти изпреварвания бяха...
Инжинерче, ти ела на язовир Копринка на 4-ти, че там май се очертава да откриваме сезона. :mhihi:
За трета кола едно време имах шанса да е 14 годишно БМВ и го накичих доволно с брони и ставаше за мацките, ама сега 15 годишно БМВ за мацките не става. :mhihi: Както каза времената са други.
Ама не го засилвай за Е46, че там вече е пъъъъълно с гробници и ако ще механик да извика с него, пак може да се натресе доволно. Читавшо Е46 ако е купе и с голям мотор надминава цената на Е90. :yes:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: За първа кола Е90 320i или 325i?

Мнение от apexs » 21 Мар 2021, 17:21

Top Gun Maverick написа:
(освен DSG на VW или S-tronic на Audi).

Честно? :mhihi: Скоро продадох едно А6 2013-та като на 170 000 беше влезнало в официалния сервиз на ХаЛди за да му сменят именно скоростната кутия. Без да съм запознат чак толкова отблизо знам за бая народ, които смениха кутии на тези две марки, които всъщност са една марка и затова редовно имат проблеми с тия автомати и двете. БМВ откъм надеждност на автомата е на светлинни години преди тия двете марки.

Колата на колегата гледам се продава от година и половина, което за мен значи, че си държи на цената и не гледа се отърве от нея, със сигурност ще е по-добре от всяка нов Фнос. :mhihi: Ако ти харесва му пиши на лично и го разпитай по-подробно.
Да търси обява някой и да ти предлага едва ли ще се случи защото си е време, а и после ако стане фаул ще се чувства виновен. Та ти си търси и ги пускай в оная тема горе.


Аз съм човека с колата :wave: и да знам какво продавам и не продавам на всяка цена. Относно бензиновете мотори всеки хвали това, което кара явно. Аз съм по бензина :bchug:

Между 320i и 325и печели колата в по-добро състояние, което се намери . Лично аз избирам състоянието на една кола, сервзината история и т.н . Никога не са ме интересували екстри или цвят. Каквото искаш се добавя или подменя .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: За първа кола Е90 320i или 325i?

Мнение от NGneer4eto » 21 Мар 2021, 18:39

Top Gun Maverick написа:Да, доста си прав, моята първа беше Лада с двигател на Жигули, там се запалих много по задното и нямаше място където да мога да врътна задницата и да не го направя. :mhihi: А "западна" кола да е пред мен в града, нямаше как да стане, едни люти изпреварвания бяха...
Инжинерче, ти ела на язовир Копринка на 4-ти, че там май се очертава да откриваме сезона. :mhihi:
За трета кола едно време имах шанса да е 14 годишно БМВ и го накичих доволно с брони и ставаше за мацките, ама сега 15 годишно БМВ за мацките не става. :mhihi: Както каза времената са други.
Ама не го засилвай за Е46, че там вече е пъъъъълно с гробници и ако ще механик да извика с него, пак може да се натресе доволно. Читавшо Е46 ако е купе и с голям мотор надминава цената на Е90. :yes:


Абе не искам да го засилвам, но като знам какво се продава, така и така ще дава маса пари за ремонти и поддръжка, поне да започне по-плавно. Е90-то може да му дойде твърде жестоко. Като знам как едва отделях на всеки 2 месеца по 6лв за шарнир за ладата и 5 лв за смяна и ми се къса сърцето като си помисля с БМВ какво е на 18 г., ако мама и тати не са милоионери.

Предишна

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook