Пръскалки за предно стъкло

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d
Мечтае да кара: BMW F80

Пръскалки за предно стъкло

Мнение от Zahari Vidolov » 18 Фев 2021, 11:23

Здравейте , имам следния проблем. От няколко дена когато натисна лоста за да се включат пръскалките за предното стъкло , се чува как моторчето работи но течност не пръска. натискам още няколко пъти и тогава започва да пръска ама много слабо. Дори да задържа лостчето струята на се усилва , по скоро отслабва , единствения вариант е да натискам по 7-8 пъти за кратко докато пусне малко течност за да си измия стъклото. какъв може да е проблема?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от Leon » 18 Фев 2021, 22:46

Запушени пръскалки и/или маркучи.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от NGneer4eto » 19 Фев 2021, 0:25

Най-логичното обяснение - фалшива течност за чистачки, която замръзва в студа. Някои течности стоят течни в казанчето, но в маркучите вдигат много вискозитета. Въпреки това, вероятно е пробит или изваден маркуч. На мен ми се случи на Е46-цата след като ми пребоядисваха предния капак. Един месец след процедурата се случи същото, което описваш. Като вдигнах предния капак, видях че след опитите за пръскане е оляло здравата. Бояджиите са счупили едното колянце към шлаухките и са го лепили, но естествено по български. За всеки случай смених и маркучите и колената с оригинални - бяха левчета. На Е90 мисля, че е по-забутана системата, но ако скоро някой е разглобявал около въздушния филтър, вероятно е направил беля. Също може и някой да е пипал зад десния калник и да е повредил нещо около казанчето или помпата.
На запушен маркуч, не бих заложил, защото карам вече 8-ма година БМВ и за такъв случай даже не съм чувал. При Пежо може да е масов проблем, но при БМВ и VW не съм срещал такъв екземпляр. Даже аз си разреждам винаги течността с чешмяна вода и никога не съм имал запушване. Е все пак теоритично е възможно, но моля те, не бъркай с кърфица в дюзичките, защото ще им разкажеш играта!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.02.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d
Мечтае да кара: BMW F80

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от Zahari Vidolov » 19 Фев 2021, 9:12

Благодаря за отговорите , утре ще опитам да сваля пръскалките и да проверя маркучите дали нямат запушване. относно течноста , малко е ефтенджийска :lol: но ще си взема поука , повече няма да слагам такава. ще пиша какво е станало след проверката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от Guberkov » 19 Фев 2021, 10:41

NGneer4eto написа:Най-логичното обяснение - фалшива течност за чистачки, която замръзва в студа. Някои течности стоят течни в казанчето, но в маркучите вдигат много вискозитета. Въпреки това, вероятно е пробит или изваден маркуч. На мен ми се случи на Е46-цата след като ми пребоядисваха предния капак. Един месец след процедурата се случи същото, което описваш. Като вдигнах предния капак, видях че след опитите за пръскане е оляло здравата. Бояджиите са счупили едното колянце към шлаухките и са го лепили, но естествено по български. За всеки случай смених и маркучите и колената с оригинални - бяха левчета. На Е90 мисля, че е по-забутана системата, но ако скоро някой е разглобявал около въздушния филтър, вероятно е направил беля. Също може и някой да е пипал зад десния калник и да е повредил нещо около казанчето или помпата.
На запушен маркуч, не бих заложил, защото карам вече 8-ма година БМВ и за такъв случай даже не съм чувал. При Пежо може да е масов проблем, но при БМВ и VW не съм срещал такъв екземпляр. Даже аз си разреждам винаги течността с чешмяна вода и никога не съм имал запушване. Е все пак теоритично е възможно, но моля те, не бъркай с кърфица в дюзичките, защото ще им разкажеш играта!

А със какво си чистиш дюзите като се позапушат защото рано или късно това се случва от съдържание на калций и варовик във водата и започват да пикаят и не пръскат добре, с някакво тънко колкото косъм стоманено телче ли?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от NGneer4eto » 19 Фев 2021, 13:53

Както вече казах никога не са ми се запушвали дюзите на БМВ Е90 и Е46 и не съм срещал човек, на когото са. СЪщо 8 години карах Golf 4 на когото също не съмразреждал течността с друго освен чешмяна вода Никога не съм има дори и намек за запушване. Предполагам инженерите някак са го измислили

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от ceco_kd » 19 Фев 2021, 14:17

Запушват се и е нормално, ако водата е по-твърда. За това аз си разреждам с дестилирана вода. Чистя с едно телче, което е за почистване дюзата на газови котлони, но става и с жичка от някакъв многожилен проводник. Няма какво да й скапеш на дюзата. Все пак не я завирай много навътре. Просто около 4-5 мм мисля, че са достатъчни.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 19.01.2012
Местоположение: V.Tarnovo
Пол: Мъж
Кара: 330xd avtomat

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от Nikolay VT » 19 Фев 2021, 19:28

Имах подобен случай. Мислех,че помпата не е в ред или запушване на дюзите.Свалих казанчето и на цедката на помпата имаше нещо като слуз,почистих я и се оправи.Може да се насочиш натам евентуално. Успех.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 4.12.2022
Кара: E91 330xd

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от LZ-01 » 28 Дек 2022, 18:27

Колеги, как се регулират тези пръскалки? Доста се учудих, като видях къде с намират, и как изглеждат дюзите... Моите пръскат доста ниско. И може би недостатъчно. Но сега съм сипал BMW антифриз, разреден с дестилирана вода.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 4.12.2022
Кара: E91 330xd

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от LZ-01 » 29 Яну 2023, 21:58

Колеги, наистина - моля кажете как се регулират пръскалките на предно стъкло?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от Kroki » 30 Яну 2023, 13:15

С една кърфица.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от nikola59 » 31 Яну 2023, 0:26

LZ-01 написа:Колеги, наистина - моля кажете как се регулират пръскалките на предно стъкло?

Повечето съвети са за отпушване на колегите, а не за регулиране. Доколкото си спомням дюзата е на "ябълка" и се регулира във всички посоки. Леко с една карфица или ако е дебела с една игла я вкарай в отвора 2-3мм и леко наклони нагоре/надолу, ако ти пръска ниско/високо. Така ще ги регулираш на височината на която искаш да пръска на стъклото.
LZ-01 написа:......Но сега съм сипал BMW антифриз, разреден с дестилирана вода.

:shock: Кой те научи да направиш това??? Сипвай вода и пръскай докато не изчистиш казанчето от това което си сложил.
И ефтинджоси течности не ползвай защото филма със запушване на цедката в казанчето ми се е случвал на предната кола от такива течности. Лично аз ползвам Würth, но има и други също толкова добри.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 4.12.2022
Кара: E91 330xd

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от LZ-01 » 31 Яну 2023, 16:59

nikola59 написа:
LZ-01 написа:Колеги, наистина - моля кажете как се регулират пръскалките на предно стъкло?

Повечето съвети са за отпушване на колегите, а не за регулиране. Доколкото си спомням дюзата е на "ябълка" и се регулира във всички посоки. Леко с една карфица или ако е дебела с една игла я вкарай в отвора 2-3мм и леко наклони нагоре/надолу, ако ти пръска ниско/високо. Така ще ги регулираш на височината на която искаш да пръска на стъклото.
LZ-01 написа:......Но сега съм сипал BMW антифриз, разреден с дестилирана вода.

:shock: Кой те научи да направиш това??? Сипвай вода и пръскай докато не изчистиш казанчето от това което си сложил.
И ефтинджоси течности не ползвай защото филма със запушване на цедката в казанчето ми се е случвал на предната кола от такива течности. Лично аз ползвам Würth, но има и други също толкова добри.


Под антифриз се разбира BMW течност за чистачки.
Ти какво предлагаш - водичка от чешмата, че да има повечко варовик, и при високи температури да има и проблем с това? Преди години колеги реваха от това, даже си спомям предложения да се слага калгонит в казанчето. :mhihi:

BMW дюзите са капризни. А отделно, навремето от "висок клас" течност ми се прецака лака на капака на Е39 - точно по траекторията на пръскане.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от nikola59 » 31 Яну 2023, 23:36

LZ-01 написа:
Под антифриз се разбира BMW течност за чистачки.
Ти какво предлагаш - водичка от чешмата, че да има повечко варовик, и при високи температури да има и проблем с това? Преди години колеги реваха от това, даже си спомям предложения да се слага калгонит в казанчето. :mhihi:

BMW дюзите са капризни. А отделно, навремето от "висок клас" течност ми се прецака лака на капака на Е39 - точно по траекторията на пръскане.

:idea: Добре че ни "светна" ,че БМВ течността за чистачки наричаш антифриз. Явно написаното от теб ( Но сега съм сипал BMW антифриз, разреден с дестилирана вода.) http://bmw-shop.bg/bg/BMW_Antifriz_kont ... c391-p3268 си го разбираш само ти какво е.
По основният въпрос на питането ти - вече се отговори.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 4.12.2022
Кара: E91 330xd

Re: Пръскалки за предно стъкло

Мнение от LZ-01 » 04 Сеп 2023, 20:28

Kroki написа:С една кърфица.


Оказва се, че на 90-ките директно се сменят. Дюзите са фиксирани, не като старите дето с карфици ги насочвахме през няколко месеца.

Следваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook