Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 11.01.2024

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от StoyanV » 12 Яну 2024, 11:21

vicho написа:изглежда свежа и има екстрички

обади се на Дидо от Ловеч - 0888 976 736, кажи му, че Вичката ти е дал номера му и го попитай при кой да закараш колата за преглед

успех


Благодаря много за препоръката. Поздрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 4.04.2014
Кара: e46 320d sedan '04
Мечтае да кара: e46 CSL

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от hotride » 20 Фев 2024, 22:32

Здравейте, след 10 години е46 отново се оглеждам за е90, този път заглеждам 320д 184к.с. с ръчни скорости. Някой гледал ли е тази кола. Виждам, че няма много екстри, даже почти нищо няма освен М пакета, но пък реално какво му трябва на човек. По снимки виждам, че фаровете не са с лупи и ксенон, няма навигация и преден парктроник, но пък лови окото и като цяло ми харесва и съм готов да прежаля екстрите, като евентуално мога да сменя фаровете по натам.

https://mobile.bg/11703866304411206

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 21 Фев 2024, 13:42

Колата изглежда супер :yes: Фарове се сменят сравнително лесно, а навигацията и предния парктроник са по-скоро ненужни глезотии, отколкото мотивация за покупка... сега ще ме нападнат специалистите, но факт, адски е глупаво да пропуснеш хубава кола заради навигация...
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 21 Фев 2024, 13:48

Leon написа:Колата изглежда супер :yes: Фарове се сменят сравнително лесно, а навигацията и предния парктроник са по-скоро ненужни глезотии, отколкото мотивация за покупка... сега ще ме нападнат специалистите, но факт, адски е глупаво да пропуснеш хубава кола заради навигация...


а и винаги можеш да си срежеш таблото да си сложиш китаец

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 21 Фев 2024, 13:57

Не исках да го споменавам тоя вариант умишлено... :mhihi:
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 74
Регистриран на: 19.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: е38

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от c0l0r » 12 Мар 2024, 11:40

Освен да отивам и ако всичко, като на снимките да плащам ?

https://www.mobile.bg/obiava-1170991307 ... -pack-navi

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 8.05.2017

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от St.Trinity » 12 Мар 2024, 19:00

Изглежда ми доста намачкана по снимки, на живо ще е още повече. Освен това самата обява изглежда съмнителна, да не говорим че е скъпа. Не знам от къде ще пътуваш, но аз не бих се разкарвал. Изчакай малко ако търсиш точно таквава, едва ли някой ще те изпревари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Guberkov » 13 Мар 2024, 9:18

St.Trinity написа:Изглежда ми доста намачкана по снимки, на живо ще е още повече. Освен това самата обява изглежда съмнителна, да не говорим че е скъпа. Не знам от къде ще пътуваш, но аз не бих се разкарвал. Изчакай малко ако търсиш точно таквава, едва ли някой ще те изпревари.

Как пък разбра и къде го видя това намачкана, нищо такова не се забелязва по снимките и колата си изглежда прилично.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от RaiN » 13 Мар 2024, 9:38

А някой с впечатления за тази ?
https://www.cars.bg/offer/65e60cbca3795aeebe007cd7

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 8.05.2017

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от St.Trinity » 13 Мар 2024, 10:02

Guberkov написа:Как пък разбра и къде го видя това намачкана, нищо такова не се забелязва по снимките и колата си изглежда прилично.

Предната броня е леко накривена (вълнообразна) откъм дясната си част, дупките за парктроника отзяват, както и пространството под десния фар, виж фугата на предна дясна врата където среща преден десен калник от снимка 5. На задната броня липсва оригиналното капаче и е сложено някакво заместващо, от сника 6 също се вижда че и тя е вълнообразна в лявата си част и дуките за парктроника се разминават, в задната си част където среща задния десен панел фугата е прекалено голяма, капаците на огледалата не са цвета който би трябвало да бъдат а са боядисани в черно. Обърни внимание на задна дясна врата от снимка 5 и разминаването и в цвета с купето. Погледни шофьорската ръкохватка (отвътре) от снимка 10, мрежичките зад седалките на какво приличат, отвъре по пластмасите има толкова много драскотини все едно е била служебен автомобил, пасажерската стелка е прокъсъна по дължина по ръба на шева от вътрешната страна. Неналичието на посочен VIN и краткото описание са червена лампа по отношение на обявата. Салона, волана и тавана признавам са в добро състояние, както и видимо колата е излязла с М пакет.

За съпоставка погледни тази кола за която колегата RaiN пита. Приблизително същите години, същите километри и изглежда около четири-пет пъти по-свежа, и е фейслифт за на практика същите пари, освен това е и EURO 5, а и обявата наистина е от частно лице.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Guberkov » 14 Мар 2024, 11:26

St.Trinity написа:
Guberkov написа:Как пък разбра и къде го видя това намачкана, нищо такова не се забелязва по снимките и колата си изглежда прилично.

Предната броня е леко накривена (вълнообразна) откъм дясната си част, дупките за парктроника отзяват, както и пространството под десния фар, виж фугата на предна дясна врата където среща преден десен калник от снимка 5. На задната броня липсва оригиналното капаче и е сложено някакво заместващо, от сника 6 също се вижда че и тя е вълнообразна в лявата си част и дуките за парктроника се разминават, в задната си част където среща задния десен панел фугата е прекалено голяма, капаците на огледалата не са цвета който би трябвало да бъдат а са боядисани в черно. Обърни внимание на задна дясна врата от снимка 5 и разминаването и в цвета с купето. Погледни шофьорската ръкохватка (отвътре) от снимка 10, мрежичките зад седалките на какво приличат, отвъре по пластмасите има толкова много драскотини все едно е била служебен автомобил, пасажерската стелка е прокъсъна по дължина по ръба на шева от вътрешната страна. Неналичието на посочен VIN и краткото описание са червена лампа по отношение на обявата. Салона, волана и тавана признавам са в добро състояние, както и видимо колата е излязла с М пакет.

За съпоставка погледни тази кола за която колегата RaiN пита. Приблизително същите години, същите километри и изглежда около четири-пет пъти по-свежа, и е фейслифт за на практика същите пари, освен това е и EURO 5, а и обявата наистина е от частно лице.



Колега разбирам високите ти критерии - ти направо си за чисто-нов автомобил да си купиш.

Това все-пак е 20-годишна бангия и за това време е нормално да насъбере удари и ремонти, както и дребни козметики ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от RaiN » 14 Мар 2024, 11:59

И все пак въпросната се продава от доста време :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 31.05.2018
Пол: Мъж
Кара: Е91 325i 1л масло на 700км
Детайли за колата: Ръчка, задно, тракат буталата, тече малсо, губи малсо и антифриз, първа не влиза и т.н., 400 000 км

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от gypsto » 15 Мар 2024, 8:23

Guberkov написа:
St.Trinity написа:
Guberkov написа:Как пък разбра и къде го видя това намачкана, нищо такова не се забелязва по снимките и колата си изглежда прилично.

Предната броня е леко накривена (вълнообразна) откъм дясната си част, дупките за парктроника отзяват, както и пространството под десния фар, виж фугата на предна дясна врата където среща преден десен калник от снимка 5. На задната броня липсва оригиналното капаче и е сложено някакво заместващо, от сника 6 също се вижда че и тя е вълнообразна в лявата си част и дуките за парктроника се разминават, в задната си част където среща задния десен панел фугата е прекалено голяма, капаците на огледалата не са цвета който би трябвало да бъдат а са боядисани в черно. Обърни внимание на задна дясна врата от снимка 5 и разминаването и в цвета с купето. Погледни шофьорската ръкохватка (отвътре) от снимка 10, мрежичките зад седалките на какво приличат, отвъре по пластмасите има толкова много драскотини все едно е била служебен автомобил, пасажерската стелка е прокъсъна по дължина по ръба на шева от вътрешната страна. Неналичието на посочен VIN и краткото описание са червена лампа по отношение на обявата. Салона, волана и тавана признавам са в добро състояние, както и видимо колата е излязла с М пакет.

За съпоставка погледни тази кола за която колегата RaiN пита. Приблизително същите години, същите километри и изглежда около четири-пет пъти по-свежа, и е фейслифт за на практика същите пари, освен това е и EURO 5, а и обявата наистина е от частно лице.



Колега разбирам високите ти критерии - ти направо си за чисто-нов автомобил да си купиш.

Това все-пак е 20-годишна бангия и за това време е нормално да насъбере удари и ремонти, както и дребни козметики ....


Като е 20-годишна бангия защо и искат толкова пари? И да, нормално да е видяла това онова, но това че не е била оправена както трябва също показва колко са се грижили за колата. Моето убито е91 325i го взех за под 7000 лева преди няколко месеца, мисля че е нормално за два пъти повече да се очаква колата да е в запазено състояние. както примерно е синьото комби. И евала на колегата че видя толкова много забележки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Bexim » 15 Мар 2024, 16:08

към Rain:
БЯГАЙ С 200 от този мотор!!!
има си тема за Н53, за мен най-несполучливият мотор! Хубав е, но да не казвам голяма дума, сигурно М3-ката ми беше по-евтина за поддръжка...
Аз имах, смених дюзи и за около 80К следващият собственик ги смени отново...
Само дето тогава бяха 2.5, сега са 5.5К лв.
Отделно имаш НОКСови катализатори, които са пълен леш и имат около 200К живот и после бъркат смеси, присецва и като цяло не е онзи хубав 6-так.
Ако искаш шестак - търси си щатска 328-ца СЛЕД 2009-та година, че преди това Н52 не е `по-цвете`...
Ако пък искаш дизел - само М57, но аз си хейтя дизелите, който иска да си ги кара... :ok:

ПП Чакай, че сега видях, че е и ръчка - още греда!!! Кутията е СЛАБА, аз я правих 2 пъти и накрая взех втора ръка на малко км. Кутията е гетраг и е по-слаба от тази на 330-ка (ZF). Съответно от 330-ка не можеш да кложиш, защото се сменя целият драйв-трейн назад. Или къстъм кардан, но това са филми, които НЕ си струват за такава кола.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от RaiN » 15 Мар 2024, 16:21

Благодаря за изчерпателния отговор Bexim :bchug:
Значи 328-ците LCI ,с автоматична кутия са най-малкото зло :ranting:

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook