Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 30.04.2022
Пол: Мъж

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от B.Stoilov » 30 Апр 2022, 10:11

Здравейте,

оглеждам се за Е91, задължително автомат. Питанките ми са няколко:

- при сегашните цени на горивата и спрямо обслужването - дали да е дизел или бензин? Бензиновият автомат дали харчи повече от дизеловия?
- бюджетът не е голям - около 7500-8000лв., възможно ли е да се намери нещо читаво около тези пари или по-скоро да се насоча към нещо друго? За какво да гледам при оглед?
- не ми трябва голям двигател - търся 320d или 320i, кой е по-добрият избор и има ли съществена разлика в обслужването, като изключим дюзи/турбо и т.н.?
- ако е с навигацията - има ли проблеми при нея и също - има ли нови карти/ъпдейти?
Склонен съм и да е без нави, тъй като гледам, че има Андроидски изпъления от този сорт. Някой дали е слагал и показва ли данните за автомобила, както при оригиналната?
Изображение

Общо взето ще ми е първо БМВ евентуално, та ще съм благодарен за всякакви съвети и информация :)
Като цяло съм харесал ето това: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11642315891279170&slink=o6flwk
Седалките не ми харесват, предполагам, че не се сменяват трудно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 05 Май 2022, 12:45

При тези критерии и бюджет, аз бих взел ръчка. Разходът и при дизела, и при бензина е доста по-нисък. Освен това евентуален проблем с автомата е 30-40% от бюджета за колата, мисля, че това е достатъчно. Пак според мен, в този бюджет хубав дизел трудно, бензиновите си имат кусури, така че просто вземи каквото намериш хубаво, поддържано и ти хареса. За навигацията, оригиналната е смешна, не я слагай като критерии за покупка, афтрмаркетите не ги разбирам много.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 05 Май 2022, 12:49

при нисък бюджет - търси здрава кола, а не екстри (тях ще добавиш, ако имаш нужда)

седалки, нави, волан, музика, пластмаси... всичко го има в изобилие втора ръка на достъпни цени

Leon написа:За навигацията, оригиналната е смешна, не я слагай като критерии за покупка, афтрмаркетите не ги разбирам много.


:yes:

ако не те дразни, че ще си изрежеш таблото --> най-добрия вариант е това което си показал

п.с. аз не бих гледал 320и (4 цилиндъра атмосферен бензин)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Guberkov » 09 Май 2022, 10:53

vicho написа:при нисък бюджет - търси здрава кола, а не екстри (тях ще добавиш, ако имаш нужда)

седалки, нави, волан, музика, пластмаси... всичко го има в изобилие втора ръка на достъпни цени

Leon написа:За навигацията, оригиналната е смешна, не я слагай като критерии за покупка, афтрмаркетите не ги разбирам много.


:yes:

ако не те дразни, че ще си изрежеш таблото --> най-добрия вариант е това което си показал

п.с. аз не бих гледал 320и (4 цилиндъра атмосферен бензин)



Не съм съгласен да не гледа 320i , особенно ако е читава и гледана колата , на нормални километри - както сега и бензина е по-евтин от навтата ....

Ако е читава 320-ката е отличен автомобил за всеки ден човек да си върши работа , а не да е състезател и рейсър .

При нормално каране колата си има достатъчно икономичен разход на бензин и не прави по-големи разходи от дизела като гориво , като подръжка обаче е в-пъти по евтино да подържаш 320i от колкото 320D .


Само исказвам позиция , тъй като притежавам 320i и съм безкрайно-доволен , имам я от 5 години.

Иначе човека , сам да си прецени.

Поздрави.
Последна промяна Guberkov на 25 Май 2022, 10:33, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 6.04.2014

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от LUBObe » 23 Май 2022, 11:43

Здравейте,

Случайно някой да има информация за тази обява?

https://www.cars.bg/offer/624ae250c44a5a8f5e0db663

Единичката ми умаля и съм се насочил към Е91.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 23 Май 2022, 13:08

на мен ми харесва, личи си, че са давани пари...

единствено ме дразни - оТкачването с което направо можеш да откачИш :mhihi: :bowdown: :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vld » 23 Май 2022, 19:17

Guberkov написа:
vicho написа:при нисък бюджет - търси здрава кола, а не екстри (тях ще добавиш, ако имаш нужда)

седалки, нави, волан, музика, пластмаси... всичко го има в изобилие втора ръка на достъпни цени

Leon написа:За навигацията, оригиналната е смешна, не я слагай като критерии за покупка, афтрмаркетите не ги разбирам много.


:yes:

ако не те дразни, че ще си изрежеш таблото --> най-добрия вариант е това което си показал

п.с. аз не бих гледал 320и (4 цилиндъра атмосферен бензин)



Не съм съгласен да не фледа 320i , особенно ако е читава и гледана колата , на нормални километри - както сега и бензина е по-евтин от навтата ....

Ако е читава 320-ката е отличен автомобил за всеки ден човек да си върши работа , а не да е състезател и рейсър .

При нормално каране колата си има достатъчно икономичен разход на бензин и не прави по-големи разходи от дизела като гориво , като подръжка обаче е в-пъти по евтино да подържаш 320i от колкото 320D .


Само исказвам позиция , тъй като притежавам 320i и съм безкрайно-доволен , имам я от 5 години.

Иначе човека , сам да си прецени.

Поздрави.


Това мнение се споделя само от собствениците на бензиново Е9х и то само докато са техни колите, в момента в който ги продадът се почва храната по бензиновите мотори.
Да кажеш че тоя Н46 е безпроблемен и по евтин от М47, е леко пресилено.
Изображение


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Guberkov » 25 Май 2022, 10:37

vld написа:
Guberkov написа:
vicho написа:при нисък бюджет - търси здрава кола, а не екстри (тях ще добавиш, ако имаш нужда)

седалки, нави, волан, музика, пластмаси... всичко го има в изобилие втора ръка на достъпни цени

Leon написа:За навигацията, оригиналната е смешна, не я слагай като критерии за покупка, афтрмаркетите не ги разбирам много.


:yes:

ако не те дразни, че ще си изрежеш таблото --> най-добрия вариант е това което си показал

п.с. аз не бих гледал 320и (4 цилиндъра атмосферен бензин)



Не съм съгласен да не фледа 320i , особенно ако е читава и гледана колата , на нормални километри - както сега и бензина е по-евтин от навтата ....

Ако е читава 320-ката е отличен автомобил за всеки ден човек да си върши работа , а не да е състезател и рейсър .

При нормално каране колата си има достатъчно икономичен разход на бензин и не прави по-големи разходи от дизела като гориво , като подръжка обаче е в-пъти по евтино да подържаш 320i от колкото 320D .


Само исказвам позиция , тъй като притежавам 320i и съм безкрайно-доволен , имам я от 5 години.

Иначе човека , сам да си прецени.

Поздрави.


Това мнение се споделя само от собствениците на бензиново Е9х и то само докато са техни колите, в момента в който ги продадът се почва храната по бензиновите мотори.
Да кажеш че тоя Н46 е безпроблемен и по евтин от М47, е леко пресилено.



Очакваше подобен коментар :)

Бе вие всичките с Нафтови-Печки с безброй-проблеми по тях от калпава нафта както и с 6-цилиндъра мотори дето нямат по-различни проблеми с разхода и горенето на масло , разход от сорта 10-15/100км. и всички останали "екстри" вповеч от 4-цилиндровите мотори - се изкарахте по-големи Инжинери и професори от хората, които разработват и конструират мотори в BMW.

Когато всичко се подържа и сменя на време с качественни материали,части и консумативи - няма проблеми какъвто и да е мотора - не всички искат да се самоубиват с 200+ коня и с 200+км./ч в първият крайпътен стълб с някаква грохнала кошница.

Дизелов и 6 цилиндров агрегат се подържат и ремонтират скъпо, по-добре подържан Отлично 4-цилиндров бензинов мотор на макс , от колкото някакъв кош Дизелов-Паратропер или грохнал бензинов 6-так с разход на масло 1 литър на 1000км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от pampo » 25 Май 2022, 12:40

А между поддържани отлично 6 цил. дизел/бенз и грохнал 4 цил. бенз кое ще препоръчаш?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 25 Май 2022, 12:48

Guberkov написа:не всички искат да се самоубиват с 200+ коня и с 200+км./ч в първият крайпътен стълб с някаква грохнала кошница.


Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

-----

малко лицемерно :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vld » 25 Май 2022, 13:13

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Guberkov » 25 Май 2022, 13:46

vicho написа:
Guberkov написа:не всички искат да се самоубиват с 200+ коня и с 200+км./ч в първият крайпътен стълб с някаква грохнала кошница.


Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

-----

малко лицемерно :mhihi:


Въобще не ми дреме , и за твое-съжаление не съм на вълна заяждане и препирня :)

А и не виждам какво лошо има в това, какво мечтая - мечтите са безплатни ...

На този етап - карам, това което ми е по джоба и мога да си позволя да си го подържам и ремонтирам както трябва ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 25 Май 2022, 13:57

Guberkov написа:Въобще не ми дреме , и за твое-съжаление не съм на вълна заяждане и препирня :)

А и не виждам какво лошо има в това, какво мечтая - мечтите са безплатни ...

На този етап - карам, това което ми е по джоба и мога да си позволя да си го подържам и ремонтирам както трябва ...


аз не се заяждам, а се шегувам :ok:

несериозно е да казваш, че всеки който кара 200+ коня кола е самоубиец ;) , защото си противоречиш сам... включително и с последното - всеки кара каквото му е по джоба и може да поддържа (в повечето случаи), в това число и 300-400-500 коня коли :idea:

Освен това е доста кофти да хвалиш нещо което притежаваш, макар да знаеш, че не е ОК
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 492
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Guberkov » 25 Май 2022, 14:12

vicho написа:
Guberkov написа:Въобще не ми дреме , и за твое-съжаление не съм на вълна заяждане и препирня :)

А и не виждам какво лошо има в това, какво мечтая - мечтите са безплатни ...

На този етап - карам, това което ми е по джоба и мога да си позволя да си го подържам и ремонтирам както трябва ...


аз не се заяждам, а се шегувам :ok:

несериозно е да казваш, че всеки който кара 200+ коня кола е самоубиец ;) , защото си противоречиш сам... включително и с последното - всеки кара каквото му е по джоба и може да поддържа (в повечето случаи), в това число и 300-400-500 коня коли :idea:

Освен това е доста кофти да хвалиш нещо което притежаваш, макар да знаеш, че не е ОК


Всичко си ми е повече от ОКЕЙ :) , вие си карайте , каквото на вас ви е ОКЕЙ :) :) :) ...

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook