Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Kroki » 20 Дек 2021, 16:38

ivanborisov1 написа:Здравейте на всички,

нов съм във форума и от околко година се ровя из форума, както и чета за информация по чужди форуми относно надежността на моделите от е90, като в частност ме интересува по-конкретно е93. От дълго време гледам и за обяви по бълраските сайтове,но за съжаление изборът е силно ограничен. Като цяло клоня към по-запазени модели на малко километри, макар и по-скъпи като цена, заради цялата информация , която прочерох. Насочил съм се към 320d или 328i, като цяло гледам конкретната бройка да бъде запазена и обслужвана качествено,защото избора е наистина силно ограничен.

Насочил съм се към конкретните 3 бройки, моля за мнение

https://www.cars.bg/offer/6107d134b2984f06c7500d97 - 320d, като собственика на автомобила, твърди ,че със сменение вериги на 65 000, което ми дава аванс от около 50 000 преди повторна смяна.Пише,че е закупена тук, което не знам колко е добре , но е била обслужвана в БМВ. Поне от снимките изглежда като добре поддържана и запазена кола.

https://www.cars.bg/offer/618d737f0b12e203820e0b92 - 328i - според обявата не е на много километри само 132 000,ако са реални би ли имало някакви други евентуални проблеми с този двигател ?

И последната е,която гледам е тази https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mn0tli , реално най-скъпата обява в мобиле , но пък е и на най-малко километри само 82 000 , като попринцип е над бюджета ми

Бихте ли ми дали мнение за конкретни бройки и като цяло за двигателите, до сега не съм имал БМВ и карам друга марка кола и смея да кажа,че не съм много запознат с механиката на автомобилите, единствено нещата, които съм чел по форуми относно вериги, течове на масло и обичайните проблеми за тези двигатели.

Благодаря предварително за изканите мнения !
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.12.2021
Пол: Мъж

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от agkosev17 » 22 Дек 2021, 16:24

agkosev17 написа:Здравейте,
Възнамерявам да купувам е90 320d 163кс. Попаднах на тази обява -
https://www.cars.bg/offer/6101afd9b6fba56de10499d2
Бихте ли споделили мнение дали си струва автомобилът според това, което може да севиди по снимките, разбира се и дали тези автокъщи в Пазарджик са окей за такава покупка?
Мерси


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
С цел да бъда полезен на някой, който е хвърлил око на тази кола ще кажа, че днес ходих да погледна автомобила. Е, запале след подаване на ток /нормално, може би/, но след повече от 10 минути работа на място не спря да пуши синьо. Визуално почти няма забележки, вади хубава стойка, но за тези пари ммм не.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 4.04.2008

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Spaidy » 28 Дек 2021, 11:57

agkosev17 написа:
agkosev17 написа:Здравейте,
Възнамерявам да купувам е90 320d 163кс. Попаднах на тази обява -
https://www.cars.bg/offer/6101afd9b6fba56de10499d2
Бихте ли споделили мнение дали си струва автомобилът според това, което може да севиди по снимките, разбира се и дали тези автокъщи в Пазарджик са окей за такава покупка?
Мерси


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
С цел да бъда полезен на някой, който е хвърлил око на тази кола ще кажа, че днес ходих да погледна автомобила. Е, запале след подаване на ток /нормално, може би/, но след повече от 10 минути работа на място не спря да пуши синьо. Визуално почти няма забележки, вади хубава стойка, но за тези пари ммм не.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


Това с пушенето на синьо не винаги означава сериозен проблем!
На познат му правиха основен ремонт на двигателя и пак пуши синьо.
А ако турбото изпуска по - малко масълце, а те всички изпускат по - малко в колекторите и от там пуши, не е задължително да е счупено турбото.
И още много други причини, но при дизел без ДФП, според мен не е такава драма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от ivanski_2 » 28 Дек 2021, 12:50

agkosev17 написа:
agkosev17 написа:Здравейте,
Възнамерявам да купувам е90 320d 163кс. Попаднах на тази обява -
https://www.cars.bg/offer/6101afd9b6fba56de10499d2
Бихте ли споделили мнение дали си струва автомобилът според това, което може да севиди по снимките, разбира се и дали тези автокъщи в Пазарджик са окей за такава покупка?
Мерси


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk
С цел да бъда полезен на някой, който е хвърлил око на тази кола ще кажа, че днес ходих да погледна автомобила. Е, запале след подаване на ток /нормално, може би/, но след повече от 10 минути работа на място не спря да пуши синьо. Визуално почти няма забележки, вади хубава стойка, но за тези пари ммм не.


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


Ако това са ти много пари, скоро ще почнеш да се оплакваш от марката, 7.500 е90... не знам какво очакваш като читави е46 320д вървят по 5к :D :D :D :D
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.12.2021

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от ivanborisov1 » 08 Яну 2022, 10:16

Здравейте,

Може ли мнение за следната бройка https://www.cars.bg/offer/6107d134b2984f06c7500d97

Мислите ли,че километрите са реални и също така това,че е карана само в България добре ли е, и с оглед на това,че веригите са сменени на 65 000 , ако сегашните километри са реални налага ли нова смяна ?

Благодаря

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 8.01.2022
Пол: Мъж

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Георги Терзийски » 08 Яну 2022, 14:45

Колеги, нов съм в групата, понеже не знам, искам да попитам за е91 330d(xd), има ли голяма разлика в мотора преди и след фейса, и ако може да попитам за мнение за този автомобил https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=mv5ni9.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.01.2022
Пол: Мъж

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от nivea6ampoan4e » 13 Яну 2022, 10:47

Здравейте,

От известно време търся e90/e92 facelift 320d, само 184hp, автоматик...
Гледам в немското мобиле, повече излизат обяви, на българския пазар много рядко, но в момента има една бройка:
https://www.cars.bg/offer/61c3a9c982d54f5ba05b5b53

в обявата се твърди, че е на 152 900км, както и после в описанието "Регистриран , реална година и километри , нови зимни гуми , мотора и кутията работят и включват перфектно , стегната ходова част"...
Разбираемо, знаейки как вървят цените на този модел, особено в тази конфигурация, съм доста скептичен.
Въпроса ми е как мога по най-оптимален начин да проверя казаното? Аз съм от София, а колата е във Враца. Ако собственика е убеден в това, което ще излезе като резултат предполагам, че мога да го помоля да заведем колата на официален преглед в представителство?
Това до каква степен ще ми покаже дали си струва да купя автомобила?

Аз знам как да огледам колата външно и вътре в купето да изпробвам функциите и пр., но все пак най-важно си остава какво се случва под капака... :)
това е въпроса ми е - как мога да се уверя, че тази кола е толкова читава, колкото е представена в обявата?

Поздрави :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10443
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 14 Яну 2022, 11:31

Дори врачаните не купуват кола от Враца. Ако се разровиш във форума, ще намериш чутовни безобразия по коли, купени от там. Тази изглежда ок на обява, от частно лице е (евентуално), ако е в добро състояние, километри не гледай. Разпитай какво е правено, сменени ли са вериги, как е поддържана и ще добиеш някакво впечатление.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от pampo » 14 Яну 2022, 11:54

^ Цената не е ли твърде висока за такъв обикновен автомобил?
За тея пари трябва да има сменени вериги, обслужена кутия, 2 комплекта гуми с джанти и да няма 1 техническа забележка, за която да се хване човек.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Guberkov » 14 Яну 2022, 12:05

pampo написа:^ Цената не е ли твърде висока за такъв обикновен автомобил?
За тея пари трябва да има сменени вериги, обслужена кутия, 2 комплекта гуми с джанти и да няма 1 техническа забележка, за която да се хване човек.

Какво висока, тя направо е нереална - за тези пари+ още 6 направо отиваме на 3.0 F10-Ка :)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 13.01.2022
Пол: Мъж

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от nivea6ampoan4e » 14 Яну 2022, 12:11

Leon написа:Дори врачаните не купуват кола от Враца. Ако се разровиш във форума, ще намериш чутовни безобразия по коли, купени от там. Тази изглежда ок на обява, от частно лице е (евентуално), ако е в добро състояние, километри не гледай. Разпитай какво е правено, сменени ли са вериги, как е поддържана и ще добиеш някакво впечатление.


Знам за Враца ... Това ме плаши много :D Това пък, че е от частно лице ми дава някакво фалшиво спокойствие.

pampo написа:^ Цената не е ли твърде висока за такъв обикновен автомобил?
За тея пари трябва да има сменени вериги, обслужена кутия, 2 комплекта гуми с джанти и да няма 1 техническа забележка, за която да се хване човек.


Не е висока ... това е фейслифтова бройка с мотора 184 к.с. (доста от фейслифтовите все още са 177ци), с навигация, подгрев на седалки, читави джанти, цената е ~реална, дори бих казал добра.


---------
Все пак така и не казахте как мога да разбера дали колата е читава, само коментирахте, че цената била висока ....

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vld » 14 Яну 2022, 13:52

nivea6ampoan4e написа:

---------
Все пак така и не казахте как мога да разбера дали колата е читава, само коментирахте, че цената била висока ....


Ами освен да я прегледаш няма как, по снимки нищо не става.
Аз също смятам, че цената е нормална за здрава кола, това все пак е седан а те държат по високи цени
П.с. сега пак я разгледах, ами загуби ме с тия 150к на таблото, моята е91ца беше на 350к и волана и не беше толкова излъскан. Имайки в предвид колко е здрава кожата тоя се е улялнс връщането....

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от nikola59 » 14 Яну 2022, 19:31

Същата карам, но не е автоматик. юли 2010г. е. С къп холдери и седалките са ми други, но това зависи когато е купувана какво е искано и т.н Със сменени вериги и пълна VIN история на такива км. аз лично не бих я продал на тази цена. Колата трябва да се гледа на място! Без VIN няма какво да гадаем. Ако няма
история купуващият да предвиди вериги. Друго което ми прави впечатление панела на табло и скорости (много черен и лъскав) - обикновено той е сребрист алуминиев...джантите също предполагам не са тези с които е излезнала при производството. Нещо и картинката на CIC навигацията ме притеснява...Волана и на мен ми се струва доста излъскан.... Необходим е VIN защото може и да греша, и справка за пълна сервизна история на тази кола.
Питащият да поиска VIN, на https://www.auto-records.com , да направи една бърза справка за история, да помоли колегата който тук в темите някъде скоро даваше също пълната сервизна история вече точно какво е правено през годините или проверка при дилър за да се прецени реално за какво става на въпрос.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 26.03.2021
Пол: Мъж
Кара: E92 330d xDrive N57

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от facethepro » 15 Яну 2022, 1:07

Здравейте, някакви мнения за https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4759730757 ? Кара ми се бензин, ако може и ръчка, не държа и да е БМВ. Но тази изглежда много добре. Ад ли е за поддръжка N55?

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 3.11.2021
Пол: Мъж
Кара: 2007 E91 325D
Мечтае да кара: 635CSi

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Chipsy » 17 Яну 2022, 13:24

Не е ли прекалено скъпа? 30К за близо 200К километра (ако са реални...)

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook