Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 6.10.2021
Пол: Мъж

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Krasikrasi84 » 17 Ное 2021, 10:08

Да за него, вчера го взех дано е на късмет. Има някой леки вътрешни забележки, но не са непоправими

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 23.08.2021
Пол: Мъж

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Ivanovtanton » 20 Ное 2021, 18:34

Здравейте колеги,

Преди няколко месеца писах тука за едно е91 330i N53. Днеска ходих да го гледам : https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 0286826557
Като цяло вътрешно и външно много чиста кола, без никакви забележки. Доста добре изглеждаше. Не забелязахме да има ръжди, драскотини, вдлъбнато или одраскано някъде. Отдолу не е гледана. Имаше 4 еднакви горе долу хубави гуми.
В казанчето за антифриза нямаше и 1 капка. Даже не личеше да е имало скоро. Естествено това е било, защото цитирам "била под наклон" :D :D
Ауспуха беше мазен, а като запалихме колата имаше изключително силен мирис на бензин. Оборотите на студено играха съвсем леко.
Като цяло на човека явно не му се продаваше, защото беше супер незаинтересован и не отговаряше на въпросите ми. Не стигнах до тестово шофиране, защото очевидно си беше губене на време след като ми отказа да я закараме на сервиз да се вдигне и погледне обстойно.

Пиша го това ако някой си е я набелязал да знае горе долу кво се случва преди да отиде да я види :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Ppetkow » 05 Дек 2021, 8:47

Здравейте,

За пръв път пиша в е90 раздела. Търся кола за жена ми и да вози детето вътре удобно, защото имам малка градска, но не става за това упражнение. Та... тази как ви се струва? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11633457953408915 ?

Разговарях с човека и общо взето я продавал защото има 3 коли (купил наскоро на жена си нов джип) а тази остава излишна - пак жена му я карала с дедето вътре. Има детско столче на снимките, та предполагам това е истина. Също така ми разказа за всичко по колата. Сменял и купувал без да жали пари. Само от кулера имало омасляване, за което масторите там казали, че няма нужда да се пипа. Имах на времето е60 535д със същия проблем и така си я карах, продадох, а и следващия така и той я продаде... Ще ходя да я гледам тази е90-ка и се надявам човека да казва истината, защото ще бия път София- Бургас заради това и да не стане да бия друго, а не пътя :D :D :D Накрая ми звънна още веднъж да ми каже, че като боядисвал предния капак по каското не станал точно същия цвят.

Мерси. Поздрави

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от E30driver » 06 Дек 2021, 13:43

Ppetkow написа:Здравейте,

За пръв път пиша в е90 раздела. Търся кола за жена ми и да вози детето вътре удобно, защото имам малка градска, но не става за това упражнение. Та... тази как ви се струва? https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11633457953408915 ?

Разговарях с човека и общо взето я продавал защото има 3 коли (купил наскоро на жена си нов джип) а тази остава излишна - пак жена му я карала с дедето вътре. Има детско столче на снимките, та предполагам това е истина. Също така ми разказа за всичко по колата. Сменял и купувал без да жали пари. Само от кулера имало омасляване, за което масторите там казали, че няма нужда да се пипа. Имах на времето е60 535д със същия проблем и така си я карах, продадох, а и следващия така и той я продаде... Ще ходя да я гледам тази е90-ка и се надявам човека да казва истината, защото ще бия път София- Бургас заради това и да не стане да бия друго, а не пътя :D :D :D Накрая ми звънна още веднъж да ми каже, че като боядисвал предния капак по каското не станал точно същия цвят.

Мерси. Поздрави


Не знам защо малко след ремонт на скоростна кутия трябва отново да и се сменява маслото. Аз бих се притеснил за проблем в тази кутия, но пък от друга страна човека си го е показал без да крие. Аз лично не бих ходил специално от София до Бургас да гледам в този клас коли, освен ако не е лятото и се съчетае с море.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от pampo » 06 Дек 2021, 14:26

Гледах някакъв от модерните напоследък ютюб аматьори, който си прави рециклиране на автомата на Х5цата и майсторчето му каза след 2к км да се върне, за да му сменят отново маслото. Не знам каква е наистина процедурата, но явно някои сервизи го практикуват. Иначе тази кола на тази цена ми се струва добра оферта.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 13.12.2021
Пол: Мъж

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от agkosev17 » 14 Дек 2021, 22:30

Здравейте,
Възнамерявам да купувам е90 320d 163кс. Попаднах на тази обява -
https://www.cars.bg/offer/6101afd9b6fba56de10499d2
Бихте ли споделили мнение дали си струва автомобилът според това, което може да севиди по снимките, разбира се и дали тези автокъщи в Пазарджик са окей за такава покупка?
Мерси


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 9.04.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 (E70)
Детайли за колата: BMW X5 (E70) 3.0SD

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Infiltrat » 18 Дек 2021, 16:02

Здравейте, моля за мнение за този конкретен екземпляр https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 9559802013, ако някой го е гледал. Направих оглед и ми хареса външното състояние на автомобила, вътре купето и двигателния отсек, но ми се струва, че сервизната книжка е фалшива и съответно км. върнати. Чудя се, дали да се занимавам с репатраци и ходене в сервиз? :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от dhtj » 19 Дек 2021, 4:42

Infiltrat написа:Здравейте, моля за мнение за този конкретен екземпляр https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 9559802013, ако някой го е гледал. Направих оглед и ми хареса външното състояние на автомобила, вътре купето и двигателния отсек, но ми се струва, че сервизната книжка е фалшива и съответно км. върнати. Чудя се, дали да се занимавам с репатраци и ходене в сервиз? :dunno:


Не знам колко са и истински километрите и сервизната книжка и едва ли някой друг освен джамбаза знае. :lol:

Но да ти кажа, че следя българската Е90 група във фб от година и досега не съм видял един ден в който някой да не се оплаче от светналото табло с чудната комбинация от грешки "4x4, ABS, DSC system failure". Даже от днес имаше пост с един тъжен колега сменил две раздатки за тоя месец. :lol: Голям боклук е х-драйва при тея коли и освен че се троши, също и вдига разхода, частите покрай него (примерно амортисьори) са двойно по-скъпи спрямо нормално БМВ и върви в комплект с грозно високо окачване като на УАЗка. :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 9.04.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 (E70)
Детайли за колата: BMW X5 (E70) 3.0SD

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Infiltrat » 19 Дек 2021, 8:16

dhtj написа:
Infiltrat написа:Здравейте, моля за мнение за този конкретен екземпляр https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 9559802013, ако някой го е гледал. Направих оглед и ми хареса външното състояние на автомобила, вътре купето и двигателния отсек, но ми се струва, че сервизната книжка е фалшива и съответно км. върнати. Чудя се, дали да се занимавам с репатраци и ходене в сервиз? :dunno:


Не знам колко са и истински километрите и сервизната книжка и едва ли някой друг освен джамбаза знае. :lol:

Но да ти кажа, че следя българската Е90 група във фб от година и досега не съм видял един ден в който някой да не се оплаче от светналото табло с чудната комбинация от грешки "4x4, ABS, DSC system failure". Даже от днес имаше пост с един тъжен колега сменил две раздатки за тоя месец. :lol: Голям боклук е х-драйва при тея коли и освен че се троши, също и вдига разхода, частите покрай него (примерно амортисьори) са двойно по-скъпи спрямо нормално БМВ и върви в комплект с грозно високо окачване като на УАЗка. :mhihi:


Х драйва не е ли като на останалите бмв-та от тези години? На е70-ката не съм имал никога проблеми с него. Аз искам да е с х drive, по ред причини.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vld » 19 Дек 2021, 12:40

Infiltrat написа:
dhtj написа:
Infiltrat написа:Здравейте, моля за мнение за този конкретен екземпляр https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 9559802013, ако някой го е гледал. Направих оглед и ми хареса външното състояние на автомобила, вътре купето и двигателния отсек, но ми се струва, че сервизната книжка е фалшива и съответно км. върнати. Чудя се, дали да се занимавам с репатраци и ходене в сервиз? :dunno:


Не знам колко са и истински километрите и сервизната книжка и едва ли някой друг освен джамбаза знае.

Но да ти кажа, че следя българската Е90 група във фб от година и досега не съм видял един ден в който някой да не се оплаче от светналото табло с чудната комбинация от грешки "4x4, ABS, DSC system failure". Даже от днес имаше пост с един тъжен колега сменил две раздатки за тоя месец. Голям боклук е х-драйва при тея коли и освен че се троши, също и вдига разхода, частите покрай него (примерно амортисьори) са двойно по-скъпи спрямо нормално БМВ и върви в комплект с грозно високо окачване като на УАЗка. :mhihi:


Х драйва не е ли като на останалите бмв-та от тези години? На е70-ката не съм имал никога проблеми с него. Аз искам да е с х drive, по ред причини.
Нищо му няма на хдрайва в е90, просто колегата чете мнения на хора купили "морги". Аз по скоро бих те посъветвал да не избираш е90 бензин, особенно н52б25. Зачети темите за разхода на масло и сам ще си направиш сметката.

Изпратено от моят Mi 9T с помощта на Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от nikola59 » 19 Дек 2021, 13:36

dhtj написа: Но да ти кажа, че следя българската Е90 група във фб от година и досега не съм видял един ден в който някой да не се оплаче от светналото табло с чудната комбинация от грешки "4x4, ABS, DSC system failure". Даже от днес имаше пост с един тъжен колега сменил две раздатки за тоя месец. :lol: Голям боклук е х-драйва при тея коли и освен че се троши, също и вдига разхода, частите покрай него (примерно амортисьори) са двойно по-скъпи спрямо нормално БМВ и върви в комплект с грозно високо окачване като на УАЗка. :mhihi:

:shock: Назнам на какви хора попадаш и какви гробници карат....Нищо от това което е написано НЕ е вярно за x-drive.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от dhtj » 19 Дек 2021, 18:43

nikola59 написа: :shock: Назнам на какви хора попадаш и какви гробници карат....Нищо от това което е написано НЕ е вярно за x-drive.


Кое не е вярно? Не вдига разхода ли? Колко струват предни амортисьори за е90 с хикс и за е90 без? Колата не е грозно висока ли с Х-драйв? Да не повдигам темата и че не можеш да си слагаш каквито искаш гуми и джанти, ама айде тва е изгъзица...
И за смяна на вериги пак пречи хикса между другото.

Пазара говори достатъчно за това колко е смислена една екстра или система. При е90 наличието на х-драйв сваля цената на колата почти колкото и десния волан. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от vicho » 19 Дек 2021, 19:18

dhtj написа:При е90 наличието на х-драйв сваля цената на колата почти колкото и десния волан. :mhihi:


остави хората да се заблуждават, че им трябва 4х4 :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от nikola59 » 20 Дек 2021, 1:25

dhtj написа:
nikola59 написа: :shock: Назнам на какви хора попадаш и какви гробници карат....Нищо от това което е написано НЕ е вярно за x-drive.


Кое не е вярно? Не вдига разхода ли? Колко струват предни амортисьори за е90 с хикс и за е90 без? Колата не е грозно висока ли с Х-драйв? Да не повдигам темата и че не можеш да си слагаш каквито искаш гуми и джанти, ама айде тва е изгъзица...
И за смяна на вериги пак пречи хикса между другото.

Пазара говори достатъчно за това колко е смислена една екстра или система. При е90 наличието на х-драйв сваля цената на колата почти колкото и десния волан. :mhihi:

Понеже пак пишеш глупости - 6.3 смесено каране, като извънградското не е по магистрала голям разход ли е? Колата в подписа ми. Ако смяташ, че е грозно висока си е лично твой проблем - дай конкретни размери на такава с X и без за да видим колко е разликата по височина. За 4 години не ми се е налагало да сменявам амортисьори, но щом казваш по думите на тези с гробниците сигурно е така.... :mhihi: Цена за смяна на вериги при официален дилър със пълният набор по парт. номера за x-drive на всичко съм дал в една от темите още през 2017г. По застраховка каско за тази и следващата година оценката е 17К (от 24К започна през 2017) . Изводите си направи сам какво пада, какво се качва, какво и на каква цена се купува и избира при покупка. :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Тема 4: Съвети и въпроси относно избор на Е9х

Мнение от Leon » 20 Дек 2021, 11:33

vicho написа:
dhtj написа:При е90 наличието на х-драйв сваля цената на колата почти колкото и десния волан. :mhihi:


остави хората да се заблуждават, че им трябва 4х4 :ok:

Те вече повечето не биха пипнали БМВ, ако не е Х-драйв... Реално това изстреля толкова продажбите и печалбите на БМВ в последните 10на години. Колите може и да са некачествени, но са панаирджийска сергия 4х4.

nikola59 написа:
dhtj написа:
nikola59 написа: :shock: Назнам на какви хора попадаш и какви гробници карат....Нищо от това което е написано НЕ е вярно за x-drive.


Кое не е вярно? Не вдига разхода ли? Колко струват предни амортисьори за е90 с хикс и за е90 без? Колата не е грозно висока ли с Х-драйв? Да не повдигам темата и че не можеш да си слагаш каквито искаш гуми и джанти, ама айде тва е изгъзица...
И за смяна на вериги пак пречи хикса между другото.

Пазара говори достатъчно за това колко е смислена една екстра или система. При е90 наличието на х-драйв сваля цената на колата почти колкото и десния волан. :mhihi:

Понеже пак пишеш глупости - 6.3 смесено каране, като извънградското не е по магистрала голям разход ли е? Колата в подписа ми. Ако смяташ, че е грозно висока си е лично твой проблем - дай конкретни размери на такава с X и без за да видим колко е разликата по височина. За 4 години не ми се е налагало да сменявам амортисьори, но щом казваш по думите на тези с гробниците сигурно е така.... :mhihi: Цена за смяна на вериги при официален дилър със пълният набор по парт. номера за x-drive на всичко съм дал в една от темите още през 2017г. По застраховка каско за тази и следващата година оценката е 17К (от 24К започна през 2017) . Изводите си направи сам какво пада, какво се качва, какво и на каква цена се купува и избира при покупка. :bchug:


Ами повечето неща, написани от колегата всъщност са напълно верни. И харчи повече, и е по-капризно, и е по-високо (около 2см), и има специфични скъпи части. На кого какво му харесва е отделна тема.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook