Помощ!320д умря внезапно.

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 10.08.2014
Пол: Мъж
Кара: 535d e60, 320cd

Помощ!320д умря внезапно.

Мнение от restart » 22 Яну 2021, 10:22

Здравейте, моят казус е следния.Автомобила е е90 320д, 163кс, 2006год.Колата влезе скоро в България(тоест няма данни за евентуални манипулации от предишен собственил) и има около 5000 безпроблемни километра тук.При нормално шофиране автомобила изгасна и не запали повече, няма комуникация с колата и чек лампата изчезна при подаване на контакт.Акумулатора е сменен преди около 200км, ток има, върти добре, помпа се чува.Интересното е, че като умря, а и в момента при опит за палене свети дсц, круйз контрол и абс.Няма вода в компютърния или акумулаторния отсег, синьото реле на компютъра е сменено, бях сигурен, че е то, но не.Проверени са бушоните при компютъра.В чужд форум прочетох, че се е оправило с много продължително въртене, при мен никаква индикация на палене или горивоподаване..Всяка помощ би била полезна?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Помощ!320д умря внезапно.

Мнение от Kurtov » 22 Яну 2021, 13:37

С много въртене най-много да развалиш стартера и акумулатора.
Прочетете я с една диагностика, вижте какви грешки е набила.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 10.08.2014
Пол: Мъж
Кара: 535d e60, 320cd

Re: Помощ!320д умря внезапно.

Мнение от restart » 22 Яну 2021, 14:26

Колега, нали съм написал, че няма комуникация.Не мога да прочета компа по никакъв начин, което ме навежда на мисълта за нещо по DDE, но не знам как се процедира и тества.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Помощ!320д умря внезапно.

Мнение от zvetiko » 22 Яну 2021, 17:34

restart написа:Колега, нали съм написал, че няма комуникация.Не мога да прочета компа по никакъв начин, което ме навежда на мисълта за нещо по DDE, но не знам как се процедира и тества.


Колега, едно е колата, друго само DDE- пишеш, че нямаш комуникация с колата- само с DDE или с всички модули нямаш комуникация? DDE не можеш да го тестваш дали е бъгнал

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 10.08.2014
Пол: Мъж
Кара: 535d e60, 320cd

Re: Помощ!320д умря внезапно.

Мнение от restart » 22 Яну 2021, 18:34

Всъщност изобщо не чете колата, не съм сигурен дали е свързан проблема или си е дошла с проблем в комуникацията или пък умишлено е слагано нещо против кражба.ecuто ме съмнява заради индикациите на таблото и изчезналата чек лампа.Просто не се сещам как да действам, ако сменя компютър с кас модул и ключ ще запали ли, а след това да се боря с комуникацията ако не тръгне?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Помощ!320д умря внезапно.

Мнение от mfandakov » 22 Яну 2021, 20:28

Някой да е бърникал по OBD буксата.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Помощ!320д умря внезапно.

Мнение от u`F`o » 23 Яну 2021, 0:17

restart написа:Колега, нали съм написал, че няма комуникация.Не мога да прочета компа по никакъв начин, което ме навежда на мисълта за нещо по DDE, но не знам как се процедира и тества.


Не е, че съм майстор, но...

Няма комуникация с компа ми звучи като - не открива компа. И може би така би звучала. Помпа, добро въртене и т.н., просто компа го няма.
Аз бих взел някой от М47 да го бучна и да видя дали ще запали. Не знам дали ще стане от е46 със същия мотор.
Тези компютри са си на години, а двигателя от към желяза е доста здрав (специално този). Случвало се е да "умре" компютър и колата да не пали, а само стрелката за температурата да отива в крайно дясно (на студен мотор), издаваща, че нещо не е както трябва.
Пробвай с друг комп.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Помощ!320д умря внезапно.

Мнение от zvetiko » 23 Яну 2021, 8:30

restart написа:Всъщност изобщо не чете колата, не съм сигурен дали е свързан проблема или си е дошла с проблем в комуникацията или пък умишлено е слагано нещо против кражба.ecuто ме съмнява заради индикациите на таблото и изчезналата чек лампа.Просто не се сещам как да действам, ако сменя компютър с кас модул и ключ ще запали ли, а след това да се боря с комуникацията ако не тръгне?



u`F`o написа:
restart написа:Колега, нали съм написал, че няма комуникация.Не мога да прочета компа по никакъв начин, което ме навежда на мисълта за нещо по DDE, но не знам как се процедира и тества.


Не е, че съм майстор, но...

Няма комуникация с компа ми звучи като - не открива компа. И може би така би звучала. Помпа, добро въртене и т.н., просто компа го няма.
Аз бих взел някой от М47 да го бучна и да видя дали ще запали. Не знам дали ще стане от е46 със същия мотор.
Тези компютри са си на години, а двигателя от към желяза е доста здрав (специално този). Случвало се е да "умре" компютър и колата да не пали, а само стрелката за температурата да отива в крайно дясно (на студен мотор), издаваща, че нещо не е както трябва.
Пробвай с друг комп.


Колега, той няма връзка с никой модул на колата. Нека възстанови комуникацията, да види какво е записано и т.н. Защо трябва да пипа на сляпо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Помощ!320д умря внезапно.

Мнение от zzafirov » 23 Яну 2021, 10:31

restart написа:Всъщност изобщо не чете колата, не съм сигурен дали е свързан проблема или си е дошла с проблем в комуникацията или пък умишлено е слагано нещо против кражба.ecuто ме съмнява заради индикациите на таблото и изчезналата чек лампа.Просто не се сещам как да действам, ако сменя компютър с кас модул и ключ ще запали ли, а след това да се боря с комуникацията ако не тръгне?


Възможно е да са разменени или откачени пин-ове на ОБД порта, против кражба например и за това да не може да я прочетете. Аз бих я закарал в официален сервиз за първоначална диагностика, а след това вече ще има отправна точка и варианти на действие.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Помощ!320д умря внезапно.

Мнение от nikola59 » 23 Яну 2021, 10:57

restart написа:Всъщност изобщо не чете колата, не съм сигурен дали е свързан проблема или си е дошла с проблем в комуникацията или пък умишлено е слагано нещо против кражба.ecuто ме съмнява заради индикациите на таблото и изчезналата чек лампа.Просто не се сещам как да действам, ако сменя компютър с кас модул и ключ ще запали ли, а след това да се боря с комуникацията ако не тръгне?

А с какво се опитваш да я четеш? Закачвана ли е на диагностика когато работеше? Има ли закачен имобилайзер, защото ако има и е прецакан няма да я запалиш и прочетеш никога. Отиди при някого който знае какво прави защото въпросите са с много неизвестни. Успех!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 10.08.2014
Пол: Мъж
Кара: 535d e60, 320cd

Re: Помощ!320д умря внезапно.

Мнение от restart » 23 Яну 2021, 20:08

Не мога да повярвам, след тестове на компютри, канове, смяна на релета, маси..оказа се, че като са ми сменяли акумулатора е бил прекъснат единия плюсов кабел и постепенно е спрял контакт.Проблема е решен.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook