Гасне по време на движение..

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 3.04.2010
Местоположение: Банкя
Пол: Мъж
Кара: е 46 320д 136кс + чип

Гасне по време на движение..

Мнение от tani bojilov » 12 Яну 2021, 15:46

Здравейте колеги.Имам Е91 177к.с.ХД и от известно време взеха да се случват някой аномалий.
Няколк пъти трудно запали и светеше 4Х4 с АБС.При рестарт запалваше и всичко гаснеше,но от няколко дни се появиха други проблеми.
Както си карам и колата гасне и светва 4Х4 отново.Спирам въртя паля и продължавам.Днес с мой приятел поразгледахме грешките които беше записала.
D355 някакъв клапан на АБС а беше най настоятелната грешка :roll: Изчистихме всичко,запалих и изключих DTC то за да видя без него дали ще ми гасне и прави проблеми.Един час каране и нямаше никакви проблеми дори обичайните грешки не беше записала.
Дали проблема е в АБС помпата или някъде другаде.Ще се радвам за съвет или за линк на тема с моите проблеми че с търсачката не открих нищо.
Благодаря... :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Гасне по време на движение..

Мнение от NGneer4eto » 17 Яну 2021, 11:56

Колега, това много наподобява на грешки при слаб акумулатор или свалян акумулатор. Бих те насочил да търсиш проблем с тоците. Провери кабела за масата дали прави добър контакт! Като цяло провери всички кабели. Имал съм случай след ходене на майстор ми огасна колата след 100 км пробег и няма никакви тоци. Погледнах клемите и минуса на акумулатора изобщо не беше стегнат, само поставен.
Също типичен причинител на гаснене в движение или на място е датчик - колянов вал. Обикновено при загряла кола.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 3.04.2010
Местоположение: Банкя
Пол: Мъж
Кара: е 46 320д 136кс + чип

Re: Гасне по време на движение..

Мнение от tani bojilov » 17 Яну 2021, 21:46

Благодаря колега,ще прегледам.Последно махах вихровите клапи на колектора.Преди това сменях шарнирна втулка на задно ляво колело.Ще прегледам дали всичко съм закачил като хората.Това което ми направи впечатление одеве преди минути буквално е че натискане на старт бутона за палене тя завъртя само половин оборот и спря да върти стартера.При повторно натискане си завъртя нормално и запали,но се освети всичко на таблото 4х4 DTC АБС и чека.Освен това волана ми беше много втвърден все едно нямам хидравлика.
Мисля да започна с датчика на задно ляво за АБС а въпреки че си излезе много прилично и не мисля да съм го повредил.

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook