Проблем автоматични скорости

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 8.03.2008

Проблем автоматични скорости

Мнение от chirenski » 25 Дек 2020, 22:17

Имам следния проблем при спускане по наклон без газ оборотомера подскача както и в колата се усещат тласъци (леки , но се усещат). При ускорение и смяна на предавки проблеми няма сменя плавно без удари и т.н. Предния собственик е сменял масло и картер нито знам къде , нито кога :) Кутията е на вън в момента(стопих две бутала;)) има ли начин да се провери торка както е свалена кутията или да го кзпращам на рециклаж ? Някакви идеи ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Проблем автоматични скорости

Мнение от iliew » 27 Дек 2020, 4:49

Залагам на торк...

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 8.03.2008

Re: Проблем автоматични скорости

Мнение от chirenski » 27 Дек 2020, 17:10

iliew написа:Залагам на торк...

И аз за него си мисля ама се чудя дали да карам или да дам едни ~1500лв да разбера :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 19.01.2012
Местоположение: V.Tarnovo
Пол: Мъж
Кара: 330xd avtomat

Re: Проблем автоматични скорости

Мнение от Nikolay VT » 30 Дек 2020, 17:50

Рециклиран торк преди 3 години, беше около 500лв. МИД авто Варна.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: Каквото има..
Мечтае да кара: .....

Re: Проблем автоматични скорости

Мнение от iliew » 30 Дек 2020, 19:24

Преди седмица звьнях в мид... Все още си е 500лв...

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 12.06.2016
Пол: Мъж

Re: Проблем автоматични скорости

Мнение от MBK EFFECT » 09 Апр 2021, 23:59

Здравейте ,
Колата е е91 330xd 2010г. 6скоростен автомат на 200к/км нов внос, не търкаляна по сиромашка България :D След смяна на абсолютно всичко което би трябвало да се смени на кола с 200к пробег , започнаха да се случват странности (мое мнение от кутията) .
При потегляне напред-назад и най-вече при ИЗКАЧВАНЕ на наклон притриса точно както притрисаше съединителя на "ръчната" Е46-ца която имах преди и беше заминал.Грешки не изписва нито на табло , нито на диагностика (отиваме на механичен проблем предполагам)
Притрисането се получава най - вече при междинна гас, защото като набия "кик даун" се изтрелва. Предавки не връща, превключва си нормално.
Ходовата част е прегледана из основи и тествана с изкл. и вкл. XD и т.н. и проблема остава.
От друг форум с аналогични проблеми бе написано , че това са първите признаци на заминаващ торк-хидро-кекс-турбо кутия или там както му се казва :) с обяснението , че при потегляне виждал най- голям зор и затова притриса в.
Та , да свалям ли торка за рециклиране или има възможност за малък изпуснат детайл , който може да ми реши проблема ?

Благодаря предварително !

П.С. сменено е маслото на кутията с оригинално и прилежащите филтри , както и на раздатката

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 4.08.2018
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330 xd E91

Re: Проблем автоматични скорости

Мнение от Optrop » 14 Апр 2021, 7:54

Имам абсолютно същите симптоми. Слабо са изразени. Рядко по наклон има леко претриване,когато подавам малко педала. Прави го само между 2-3 скорост, но доста рядко. Посъветвах се с хора който се занимават с ремонт на кутии. Казаха да си карам така докато се изрази по ясно проблема. Сигурно било торк. Всичко по кутията е сменено преди няма и 10 х.км. За това реших да си карам така пък ще го мислим в бъдеще ако се засили проблема.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 8.03.2008

Re: Проблем автоматични скорости

Мнение от chirenski » 14 Апр 2021, 7:56

При мен след ресет на адаптаците на кутията и около 2к км след това проблема изчезна , но все пак не го препоръчвам на хора, които не са готови за друга кутия ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook